FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-08-18 14:37  [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Po dłuższej przerwie spowodowanej pewnymi sprawami.. wracam do klejenia modeli.. zacząłem 5 modeli na raz, w sumie to chyba fajniej tak bo jak mi sie cosik znudzi to wskakuje na inny,
Rzeczony model, z tematu pochodzi z wydawnictwa Modelik, i chyba jest modelem kreślonym ręcznie ale mogę się mylić. W modelu tym po raz pierwszy próbuje zrobić dno z burtami na styk i z efektu jestem zadowolony. Z problemów na tą chwilę:

Za długi szkielet w stosunku do pokładu, oraz brakuje materiału w poszyciu dennym, dlatego też oklejki rozcinam na pół, i zostawiam szparę na środku poszycia dennego.

Pierwszy raz też zastosowałem metoda od Zbiga, mianowicie podklejenie każdego elementu jego kopią w celu usztywnienia poszycia. Zdało to egzamin i np, na poszyciu burt nie zrobiło się żadre krowie żebro




Post zmieniony (30-08-18 14:38)

 
30-08-18 14:43  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rozumiem to w pełni: ja sklejam 10 modeli na raz i fajne to jest, nie muszę czekać ileś tam lat zanim zacznę kleić następny, a równoległe klejenie mobilizuje do lepszej efektywności i daje lepszy trening umiejętności. Taka taśmowa produkcja w skali makro: kałuby, etc. Powodzenia!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
03-09-18 10:20  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Witam,



Udało się zakończyć oklejanie kadłuba, poszyciem.
Niestety w poszyciu dennym mało co pasowało, każdą oklejkę musiałem pasować do poprzedniej, również pod koniec brakło mi prawie 5mm poszycia. Kolor uzyskałem z elementu który miał być zwinięty w wał.
Prawdopodobną przyczyną było to że pasowałem dno do burt na styk, i w każdej oklejce brakowało po około 2-3mm, poradziłem sobie z tym rozcinając oklejki na środku.
Jeżeli ktoś podejdzie do projektu tak jak przykazał autor, pewnie będzie wszystko ok. Troszeczkę do przodu ruszyłem nadbudowę pokładu. Tutaj niestety wszystko średnio pasuje do obrysów. Ale dramatu nie ma.


Pozdrawiam
Grzegorz

 
04-09-18 07:41  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 



Kolejna aktualizacja pod znakiem nadbudówki dowodzenia, dokleiłem trochę detali i użyłem relingu fototrawionego, tutaj raczej nie było większych problemów, po wyposażeniu budowli we wszystkie detale spróbuje zrobić maszt.

Pozdrawiam
Grzegorz

Post zmieniony (04-09-18 08:20)

 
04-09-18 08:20  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oklejki dna też podklejałeś?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-09-18 09:41  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Tak podklejałem dno i burty, i wyszło to bardzo dobrze, przypuszczam jak dno było by spasowane tak jak w większości współczesnych modeli, to było by bardzo git.

 
04-09-18 13:08  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

A nie sądzisz, że podklejenie oklejek dna spowodowało, że zabrakło Ci tych 2 mm?

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
04-09-18 13:23  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Wydaje mi się że nie powinno, projekt przewiduje sklejki dla poszycia dna, podklejka robiła za sklejkę.. więc teoretycznie nie powinno być z tego tytułu problemu.

 
24-09-18 13:27  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 



Tak, model wygląda na tą chwilę.
Robię sobie drobnicę. Niestety dużo elementów nie pasuje w swoje miejsca przeznaczone na pokładzie, obrysy są zwykle za duże w stosunku do elementów.
A rezerwy koloru brak.. Staram się trochę wygospodarować.
Trochę elementów wymaga jeszcze retuszu. Ogólnie projekt taki sobie.

Pytałem również na innym forum kleił ktoś z was:

USS Porter II wydanie ?
USS Selfridge ?
USS Sims ?

Jak ze sklejalnością ?

 
24-09-18 13:43  Odp: [R] USS Leutze Modelik 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Grzegorz82 - ja kleiłem USS SIms'a, model ma kilka trudniejszych elementów do wykonania, ale generalnie mi wszystko pasowało. Za to sklejony bardzo ładnie się prezentuje. Możesz u mnie zobaczyć relacje i galerię Simsa.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024