FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
15-08-13 09:22  [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
MPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 1

Cześć,

mam na imię Paweł, to mój pierwszy wpis na forum, ale czytam je regularnie od kilku lat. Chciałem zaprezentować model PZL P.11c z Małego Modelarza z 2003 roku. Model sklejało się bardzo przyjemnie, chociaż nie był dla mnie najłatwiejszy. Sklejałem go ok 1,5 roku, głównie ze względu na brak czasu. Jest to mój drugi model po kilkuletniej przerwie, ale wcześniej, w młodości:-), sklejanie przypominało bardziej wyścigi i efekt nie zawsze był zadowalający.
Tak jak wspomniałem model nie był dla mnie najłatwiejszy, dlatego niestety jest w nim trochę niedociągnięć, szpary, kiepski retusz w niektórych miejscach i olinowanie, które robiłem pierwszy raz. Zdjęcia niestety jeszcze bardziej uwidaczniają te mankamenty. Oby następny model był już lepszy:-)

Post zmieniony (08-10-18 20:46)

Odpowiedz na tę wiadomość 

15-08-13 11:35  Odp: [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
heljodor 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Model fajny, niedociągnięcia nie aż tak duże.
gratulacje ukończenia.

pozdrawiam heljodor

Post zmieniony (15-08-13 11:36)

15-08-13 11:58  Odp: [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Pierwsze koty za płoty. :-) Nie jest źle, chociaż retusz - zbyt "zjadliwa" zieleń Ci się udała.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

15-08-13 12:54  Odp: [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
Bartko28 

Na Forum:
Relacje z galerią - 7

- 5

Faktycznie, retusz za zielony nieco (pewnie aparat dodatkowo to "wyciągnął"); choć sam retuszuję kiepsko, więc się nie czepiam. ;-)
Na przyszłość użyj cieńszych nitek na linki anten i cieńszych drucików na takie detale jak np. uchwyty.
Widzę, że w kilku miejscach poświęciłeś trochę pracy, żeby uplastycznić wycinankę. Brawo! Całkiem fajnie wyszła Ci osłona silnika - pamiętam, że wydechy dały mi w tym modelu nieźle do wiwatu.

--
Pozdrawiam. Bartko28

15-08-13 15:09  Odp: [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
MarcinS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 4

Model spoko. Bardzo czysto wykonany, fajnie "bezurazowo" formowany karton. Co do retuszu polskiego kchaki i podobnych, chyba najlepiej zaczynac mieszanie kolorow od brazowego- Ty chyba wystartowalec z zielonego:).

--
pozdrawiam,
MarcinS

15-08-13 20:08  Odp: [Galeria] PZL P.11c MM 9/2003
MPaweł 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4

- 1

Co do retuszu, to owszem, wystartowałem od zielonego, z prostej przyczyny, mam lekki problem z kolorami :-) przypadłość, która niektórym daje się we znaki. Ja osobiście nie widziałem dużej różnicy, ale pomagała mi żona. Niestety nie wszystkie elementy poprawiłem, a zdjęcia jeszcze bardziej wyeksponowały kolory. Ja osobiście nawet na zdjęciach tego nie widzę, ale żona mówi, że razi po oczach :-)

Jeśli chodzi o wzbogacenie samej wycinanki, to więcej pracy poświęciłem kabinie, co mam nadzieję widać.

Dzięki za komentarze.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018