FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
10-04-16 17:10  [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Cześć,

tej relacji miało nie być:-) bo po pierwsze czasu na klejenie mam tyle co nic i będzie się ciągnęła w nieskończoność, po drugie, bardziej podglądam niż się udzielam na forum bo jak na razie czerpię z doświadczenia innych niż mam się czym dzielić ;-) i zdjęcia zawsze trochę mnie denerwują bo wyostrzają moje niedociągnięcia;-)

Model kupiłem zaraz jak go zobaczyłem w Empiku. Kiedyś sklejałem Hurricane z wydawnictwa Pana Halińskiego i bardzo miło go wspominam. W tym urzekło mnie malowanie.

Do rzeczy, relację rozpoczynam bo potrzebuję pomocy/fachowej rady. Na początku kilka zdjęć kabiny przed oklejeniem oraz jedno jak model prezentuje się na dzień dzisiejszy. Na ostatnim zdjęciu prezentuję gigantyczną szparę, która powstała i niestety nie potrafię wyjaśnić skąd i nie wiem jak na razie co z nią dalej robić. Wygląda to tak jakby kolejny segment po kabinie był za duży w stosunku do wręgi, która zamyka kabinę.



Czy ktoś z Was skleja/sklejał ten model i natrafił na podobny problem?
Miałem nacinać itp, ale jak na razie postanowiłem poczekać aż dojdę do klejenia segmentów ze skrzydłami i podwoziem, może jakoś uda się to spasować żeby wszystko ładnie pasowało.
Może ja coś źle zrobiłem, ale jednak gdybym za mocno nawet potraktował papierem ściernym wręgę zamykającą kabinę, która łączy ten nieszczęsny segment to i tak nie byłoby takiej szpary.

Post zmieniony (08-10-18 19:58)

 
10-04-16 17:48  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Relacja z praktycznie tego samego modelu. Może ci w czymś pomoże. Kolega też widać miał w tym miejscu jakieś kłopoty. Choć nie takie jak Ty. Napisz do niego, może dojdziecie do jakiś wspólnych wniosków.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=258894&t=258894&filtr=&page=3

 
10-04-16 19:15  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
arek1981 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 1

Tak będzie łatwiej:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=258894&t=258894&filtr=&page=3
Co prawda nie kleiłem tego opracowania, ale wydaje mi się, że zbyt mocno zeszlifowałeś wręgę nr 8. Modele Pawła są dobrze zaprojektowane, więc obstawiam błąd klejącego.

--

 
10-04-16 20:54  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tak, ja miałem problem w drugą stronę - wyszło mi krowie żebro. Ale ja to trochę skopałem, bo mi się nieco rozjechały sąsiednie segmenty poszycia, a u ciebie widzę elegancko spasowane. Głupie pytanie: nie da się tego po prostu docisnąć?

W ogóle to fajnie, że kleisz ten model :-) Wczoraj właśnie myślałem, że nikt jeszcze nie zaczął relacji, a tu proszę taka miła niespodzianka.

Post zmieniony (10-04-16 20:54)

 
10-04-16 21:48  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Możliwe, że trochę ją za mocno zeszlifowałem, ale jednak ciężko mi sobie przypomnieć żeby aż tak bardzo. Żałuję niestety, że za szybko porwałem się za klejenie i tym razem nie zrobiłem sobie ksero części, miałbym jakieś porównanie.

killy9999, na dociśnięciu większym lub mniejszym raczej się skończy przy przyklejaniu skrzydeł :-) Teraz nie chcę ryzykować.

 
10-04-16 21:53  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A jaki masz problem ze skanem ? Daj maila i znajdzie się wielu, którzy Ci pomogą...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-04-16 22:08  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

w sumie czemu nie:-)

Będę wdzięczny za skan wręgi nr 8 i części nr 36.

Post zmieniony (13-04-16 13:18)

 
11-04-16 07:36  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Skany już dostałem. Dzięki:-)

 
12-04-16 10:51  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
AleksWro 

 

Witam.

Również aktualnie kleję ten model i mam podobny problem( jeżeli chodzi o wręgę numer 8 i poszycie numer 36) lecz w mniejszym stopniu więc wina może leżeć po stronie zbyt zeszlifowanej wręgi 8.

 
12-04-16 12:33  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czy ktos kojarzy podobne problemy z tym segmentem w poprzednim wydaniu Hurricane'a z KK?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024