FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
15-04-16 08:36  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
kari   

Miskowski, z fotki wynika, że nie tylko na górze (w dolnej części po obu stronach także) ;-)

... ta wręga chyba w ogóle nie została przyklejona do poszycia albo poszycie do wręgi ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------

 
16-04-16 01:04  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak, coś było w temacie, teraz już nie pamiętam jak te elementy ogarnąłem, po jakichśtam kombinacjach wyszło mi tak:

oby to było jakoś pomocne, pozdrawiam.

--

 
16-04-16 08:39  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
kari   

... no i fajnie :)
-------------------

 
15-08-16 20:14  Odp: [Relacja] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie, po dość długiej przerwie, ruszyłem z miejsca.

Oto postępy w budowie


Niestety ogon, jak się później udało mi spostrzec, wyszedł krzywo i będę musiał to jakimś magicznym sposobem zniwelować żeby nie było tragedii. Niestety jest to efekt braku czasu i sklejania głównie późnym wieczorem. No ale cóż, brnąłem dalej. Skrzydło:



Tutaj skrzydło przed oklejeniem, już posmarowane butaprenem:


i gotowe. Sposób oklejania podpatrzony na forum, stosowałem tutaj pierwszy raz i gorąco polecam.



Końcówki skrzydeł niestety nie wyszły do końca po mojej myśli, szczególnie prawe za mocno ścisnąłem przy oklejaniu i wygląda średnio, mam nadzieję, że na koniec nie będzie się bardzo rzucało w oczy.



Skrzydło z kadłubem jest sklejone, tak po prostu, jedno do drugiego, trochę dziwnie, mam nadzieję, że się nie rozklei ;-)


To na razie tyle. Model klei się bardzo przyjemnie. Mniej trzęsące się ręce pozwoliłyby wycisnąć z wycinanki na pewno więcej, ale i tak jestem zadowolony, mam nadzieję mieć na niego trochę więcej teraz czasu.

Post zmieniony (08-10-18 20:19)

 
10-12-16 18:06  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie,

po ok 12 miesiącach udało mi się skończyć Hurricane. Tak długi okres wynikał z braku czasu, chociaż ostatnio udaje mi się w końcu wygospodarować go coraz więcej. Relacja była uszczuplona i tak jak pisałem wcześniej, miało jej nie być, a zacząłem ją tylko dlatego, że potrzebowałem rady i konsultacji w sprawie wręgi, z którą miałem problem. Za pomoc jeszcze raz dziękuję.
Problem z wręgą miał wpływ na łączenie skrzydła z kadłubem, trochę musiałem się nagimnastykować żeby dobrze to spasować. Efekt jest dla mnie w miarę zadowalający, chociaż nie da się ukryć, że powinno być lepiej.
Opracowanie uważam za bardzo dobre, spasowanie elementów wzorowe przez to, mimo braku czasu, nie traciłem wieczorami nerwów na przycinaniu, dopasowaniu itp. No i ten kamuflaż:-)
Na pewno bardziej doświadczeni modelarze wyciągną z opracowania więcej niż ja. Nie ustrzegłem się błędów, niedoróbek, ale z każdym modelem będzie coraz lepiej. Oby ;-) Nie zrobiłem niestety tych bąbli w ostatnim segmencie kadłuba, przy śmigle - wyciąłem, odłożyłem żeby dokleić na końcu, jeden niestety zginął, drugi mam, może pierwszy jeszcze się znajdzie to dokleję.

Przepraszam za jakość zdjęć, niestety bez dziennego oświetlenia, o które i tak przy tej pogodzie trochę trudno:-)





Post zmieniony (08-10-18 20:32)

 
10-12-16 20:00  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Koła, góra steru kierunku i końcówki skrzydeł można by zrobić lepiej - byłoby jeszcze fajniej.
Mimo to - elegancko. Gratuluję.

 
11-12-16 21:23  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ładnie Ci wyszedł ten samolot. Też aktualnie go kleję mam nadzieję, że sprawi mi równie dużo satysfakcji co Tobie.
p.s. lakierowałeś go czymś?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
12-12-16 06:02  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Lakierowałem arkusze przed sklejeniem. Lakierem w spayu. Na żywo nie ma takiego połysku jak na zdjęciach.

 
12-12-16 09:20  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Brak czasu to dwójka małych dzieci, które skutecznie uszczuplają wolny czas do późnego wieczoru, a wtedy czasami niestety nie zawsze się już chce :-)

 
12-12-16 09:53  Odp: [Relacja/Galeria] Hawker Hurricane Mk IIB Kartonowa Kolekcja nr 24
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Hej MPaweł!!!

Świetne latadło. Gratulacje!

Pozdrawiam,
MS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024