FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-03-17 17:32  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam, tak dla przypomnienia wstawię odnośnik do swojej galerii tegoż modelu bo widzę co niektórzy nie widzieli , nie wiedzieli lub po prostu zapomnieli , a uprzedzałem :))). Opis MPawła dotyczący tegoż modelu jest prawie taki sam jak mój. Zastanawiam się tylko Pawle jak wybrnąłeś z oprofilowania stateczników poziomych , gdzie bardzo dużo musiałem kombinować aby jako tako to wyglądało.
Ogólnie jeden wielki pozytyw za model trudny i nie taki odpoczynkowy . Mam nadzieję , że niedługo proarte weźmie się za ten model i autor poprawi co nieco .

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=275527&t=275527&filtr=0&page=1

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
12-03-17 18:01  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dobrze, że się przypomniałeś Partyzancie. Jakimś cudem musiałem Twoją galerię przegapić, pewnie fakt długiego listopadowego weekendu w owym 2014 roku spowodowała, że przez kilka dni nie zaglądałem na forum i nie wszystko potem zostało przeze mnie nadrobione. Wybacz, obiecuję się poprawić :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
12-03-17 18:47  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Jeśli chodzi o zdjęcia to już rozumiem o co chodzi:-), ale nie będę wstawiał nowych bo już chyba nie ma sensu, raczej wszystko widać:-)

Kołpak na żywo tak nie wygląda. Model potraktowałem przed wycięciem lakierem w sprayu, który na zdjęciach sprawia, że model ma połysk, którego na żywo nie ma. Następnym razem kołpak pomaluję cały żeby lepiej się prezentował.

Partyzant, na Twoją galerię trafiłem podczas klejenia i trochę ucieszyło mnie, że nie tylko ja miałem problemy;-) Co do oprofilowania stateczników poziomych to trochę musiałem się nad nimi napracować. Wyszła mi szpara, do której przykrycia wykorzystałem zapas koloru, który zorganizowałem sobie z pasków łączący płaty skrzydeł (można spokojnie poradzić sobie bez nich). Łączenie segmentu ogonowego z kadłubem wg mnie mógłoby być zaprojektowane porządniej, mam tu na myśli bardziej stabilniej bo teraz opiera się na paskach, które mają oprofilować usterzenie, a przez to bardzo łatwo coś może się odkształcić itp.

Też by mi się widziało żeby model był na nowo wydany, odświeżony. Na pewno na to zasługuje bo jeśli się nie mylę to jest jedynym kartonowym opracowaniem tego samolotu.

--

 
29-06-17 09:09  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
RAVEN6   

MPaweł - nie wiem co się tak nad sobą znęcasz? Model wykonany bardzo dobrze. Może są tam jakieś minimalne niedociągnięcia, ale rzadko kto sklei kartonówkę idealnie. Też w tej chwili sklejam tego Curtissa - póki co nie napotkałem żadnych trudności,a le zarówno silnik jak i część ogonowa dopiero przede mną (na razie mam płaty oraz część centralną kadłuba z wnętrzem). Dzięki za ostrzeżenie z silnikiem - na pewno nie będę go sklejał jako oderwanego od całości elementu, skoro mógłbym się nieprzyjemnie zdziwić przy wkładaniu go do środka....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024