FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-17 13:19  [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witajcie,

przedstawiam Wam model właśnie ukończonego Curtisa Cw-21 Demona.

Od dawna podobał mi się ten samolot, wybrałem go bo nie jest bardzo popularny i ma ciekawe malowanie Królewskich Holenderskich Siły Powietrznych Indii Wschodnich.

Przed rozpoczęciem budowy model wydawał się łatwy, mało części itd., chciałem go w miarę szybko skleić bo na poprzedni poświęciłem rok. Niestety taki łatwy się nie okazał. Spasowanie części jest dobre, gdzieniegdzie trzeba coś dociąć, ale nie nastręcza to dużych kłopotów. Problemem jest za to baaardzo uboga instrukcja, która składa się na niemalże kilka zdań. Brakuje też informacji, które części należy podkleić na tekturę, trzeba się domyślić, że to części, które ponumerowane są na czerwono. Przez to trzeba każde ruch planować z dużym wyprzedzeniem. Drukarnia trochę się nie popisała i w modelu są znaczące różnice w kolorach.

Miałem trochę problemów podczas klejenia. Największy to zły rozmiar silnika. Jest o wiele za duży, trzeba go przerobić żeby się zmieścił. Problem miałem też z łączeniem segmentu ogonowego z resztą kadłuba. Generalnie gdybym miał zaczynać kleić od początku to na pewno wzmocniłbym szkielet segmentu z kabiną. Uczę się na swoich błędach:-)

Model wyszedł mi niestety krzywo, to moja wina. Na segmencie bezpośrednio za kabiną pilota wyszły mi krowie żebra więc żeby nie rzucało się to w oczy, przykryłem to otwartą osłoną kabiny.

Przez to że silnik nie pasował do modelu, bardzo się do niego zniechęciłem i kilka razy miał lecieć do KOSZAlina. Jednak to że reszta elementów całkiem przyzwoicie do siebie pasowała i fakt, że nie ma wielu galerii tego modelu postanowiłem dotrwać do końca i go ukończyć. Z oczywistych względów nie rozpala mnie duma z efektu, ale zadowolony jestem, że udało mi się i mam nadzieję, że być może projekt zostanie jeszcze kiedyś odświeżony i wydany ponownie. Na pewno lepiej doświadczeni modelarze wycisnęliby z niego więcej niż mi się udało, chociaż jak stoi na półce to prezentuje się całkiem ładnie.







AKTUALIZACJA 08.10.2018 - wkleiłem w pierwszym poście wszystkie zdjęcia jakie mi zostały.


--

Post zmieniony (08-10-18 19:20)

 
11-03-17 13:26  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie to model wykonałeś bardzo fajnie. Podoba mi się i to bardzo. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-03-17 14:00  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model rzadko widziany i fajnie sklejony. Jednak odległość,z jakiej wykonano zdjęcia ( stanowczo za blisko) skutecznie zdeformowała ładną sylwetkę samolotu...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-03-17 16:32  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dziękuję-miło popatrzeć bo zawsze mi się ten samolot podobał. ;)
Rzeczywiście nie ma wielu galerii Demona w internecie-tym bardziej ta cieszy.
Mariusz ma rację: zrób kilka zdjęć z większej odległości.
Czy nie wkleiłeś/wyprofilowałeś łopat śmigła odwrotnie?
Tak czy siak gratuluję modelu.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
11-03-17 18:31  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
eustachy87   

Zastanawiałem się czasami jak ten model wygląda po sklejeniu... Wyszedł Ci ładnie - gratuluję! Ciekawy model w dobrym wykonaniu.

--

 
11-03-17 20:20  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dziękuję za miłe słowa:-)

Wstawiam na szybko zdjęcia zrobione z dystansu, musicie jednak wybaczyć ich jakość, robione przed chwilą telefonem przy słabym oświetleniu.

Co do śmigieł, to sprawdzałem właśnie, są w dobrą stronę wklejone, ale ich skręt powinien być większy.





--

 
12-03-17 12:01  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zaczynam rozumieć Twój tok myślenia ; chcąc wypełnić kadr modelem robiłeś zdjęcia z małej odległości uzyskując efekt " przerysowania" pierwszego planu. Robiąc zdjęcie z większej odległości osiągnąłeś widok małego modelu w dużym kadrze.
Ale jest na to prosty sposób. W każdym programie do obróbki zdjęć jest funkcja " przytnij" , nawet w smartfonie ;-)
Po zrobieniu zdjęcia "przycinasz" je jak chcesz i dopiero takie poprawione zdjęcie wstawiasz.
Przepraszam za wymądrzanie się, ale myślę, że moje wskazówki służą nam wszystkim ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-17 12:26  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Faktycznie teraz wyglada na model w skali 1:100 :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-03-17 13:56  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Bardzo fajny samolocik. Przyjrzałem się z bliska (pierwsze zdjęcia dają możliwość naprawdę z bliska) i widzę - cóż tam się stało na kołpaku śmigła?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-03-17 14:05  Odp: [G] Curtiss CW-21 Demon MPModel
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fajny pokrak, ciekawa i mało popularna konstrukcja. No i oczywiście elegancko wykonany model. Gratuluję. To chyba pierwsza galeria tego modelu jaką miałem okazję pooglądać.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024