FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
26-10-15 23:46  [R/G] ORP Smok - GPM - 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Dzisiaj z utęsknieniem wyglądałem listonosza. A to za sprawą Wydawnictwa GPM i p. Pomorskiego.
Dzięki uprzejmości w/w osoby stałem się szczęśliwym posiadaczem między innymi takiego oto modelu:

Proszę tylko spojrzeć na skalę ;-)))))

No co tu pisać micha mi się zrobiła jakaś taka okrągła. Zwłaszcza, że do modelu były dołączone takie oto dodatki:


Narażając się na zrzędzenia żony dopadłem szkielecik laserowy i go złożyłem:


Ponieważ jest to mój pierwszy laserowy szkielecik (w dodatku ze względu na skalę strasznie cieniutki) proszę wytykać mi błędy w obchodzeniu się z nim.

Relacja na pewno nie będzie błyskawiczna. W dodatku pojawią się niedługo następne dwie relacyjki, ale o tym na razie cicho sza.

--

Post zmieniony (08-10-18 19:04)

 
27-10-15 07:07  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Zasiadam. Na innych forach sa już relacje ( relacja ) z budowy Smoka. To bardzo przyjemny i ładny model.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-10-15 07:40  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też chcę takie maleństwo z rozkoszą przytulę, z całym dobrodziejstwem inwentarza,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-10-15 08:24  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny "okręcik". Chętnie pokibicuję.

--
Pozdrawiam Darek

 
27-10-15 09:06  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Skala 1 : 200 a na zdjęciu okładki 1 : 100 ?

 
27-10-15 12:47  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To 1:100 . Długość 40,3 metrów . Model 40 cm.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-10-15 13:17  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

To chyba 1/200, bo na jednej kartce a4 zmieściły się 2 strony z częściami. A, i zapomniałem dodać, na okładce jest 1/200.

--

Post zmieniony (27-10-15 13:20)

 
27-10-15 19:37  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

1:200 - na okładce poprawione, a na podstawce nie ;-)))

 
27-10-15 20:06  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na podstawce modelu jest 1:100 bo i model na podstawce jest 1:100, i tak był zaprojektowany i wydany. Prawdopodobnie kolega ma wersję modelu pomniejszona dwukrotnie. Nawet nie wiedziałem że taka wersja istnieje.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
27-10-15 20:14  Odp: [R] ORP Smok - GPM - 1:200
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Ponieważ sklejam modele tylko w skali 1:200 zwróciłem się z prośbą do kilku wydawców o profesjonalne wydrukowanie w skali 1:200 wydanych w innych podziałkach modeli jednostek polskich. Było to spowodowane rozczarowaniem związanym z jakością skanowanych i pomniejszanych przeze mnie modeli, które drukowałem na zwykłej plujce.
Pierwsze doświadczenia zebrałem sklejając Mątwę - efekt rewelacyjny - wydruk zmniejszonego do skali 1:200 przez wydawnictwo "Świat z kartonu" modelu nie różnił się od oryginału.
W Przeciszowie wymieniliśmy parę uwag na ten temat z p. Pomorskim czego efektem jest niniejsza relacja.

Wniosek jest taki, że jeśliby było wystarczające zainteresowanie wersjami 1:200 modeli okrętów wydanych w innych skalach możliwy byłby druk offsetowy.

Na razie jest to jedyny egzemplarz ;-)))))

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024