FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 27Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
02-04-17 18:37  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
pawcio37   

Jakich konkretnie farb używałeś wymieniłeś co prawda jakie firmy a czy było wspomniane co to za RAL, może coś przeoczyłem, ale jeśli nie to czy możesz podać

 
03-04-17 09:48  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam. Strasznie trudne pytania mi tu Kolega zadaje. Jaki RAL?
Prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym.Farby firmy Renesans mają nazwy słowne
np: żółć neapolitańska, sienna palona czy inna transparentna biel. Farby Tamiyi to kody numeryczne:
XF-9,XF-2 czy inne, oprócz tego korzystam też z farb akrylowych innych marek
i nawet nie znam ich nazw,a co dopiero skali RAL czy inne FS.
Zazwyczaj mieszam te farby na tzw.oko : kropla tej dwie, krople tamtej,a wszystko do kubełka jeszcze innej.
Ot tak wedle widzi mi się :)
Problem pojawia się kiedy zapas danej mieszanki mi się kończy...
Wtedy zestaw wszystkiego co mam znów na stół i mieszanie od nowa :)
Kiedy zaczynałem przygodę z żaglowcami złościł mnie fakt,że nie ma takiej farby o "drewnianym" kolorze,
aż któregoś dnia niechcący wylała mi się spora ilość wody na malowany właśnie element.
Próba wytarcia nadmiaru wody spowodowała powstanie ciekawych mazajów ,
które wreszcie dały żądany efekt i przekonanie,że tu nie o kolor chodzi,a o technikę malowania.
Zachęcam więc do eksperymentów bo efekty mogą być naprawdę ciekawe.
Pozdrawiam - Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-06-17 11:04  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Kolegów.
Po zdmuchnięciu warstwy kurzu z maty modelarskiej postanowiłem "wrócić do gry" :)
Próby wykonania gretingów metodą kolegi Mariaszka niestety nie dały
efektów zgodnych z moimi oczekiwaniami.
Znalazłem całkiem fajne i niedrogie drewniane zestawy do budowy tych "kratek" :)
Po kilku godzinach szlifowania uzyskałem całkiem przyzwoity efekt.
Niestety rozmiar nowych gretingów kolidował z otworami w pokładzie,
więc cała część tego pokładu poszła do kosza :( nowy segment z gretingami wygląda tak:

A teraz pytanie: Czy w nowym wydaniu tego modelu część "opasująca" gretingi ma ciemny kolor,
czy jasny kolor pokładu? Zastanawiam się czy malować gretingi czy "opaskę"?
Pozdrawiam - Lepic

--

Post zmieniony (08-10-18 12:48)

 
10-06-17 12:16  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dobrze, że odkurzyłeś matę.
Rzeczywiście jest niedogodność w tych gretingach, że "wymiary" na pokładzie trzeba dopasować do wymiaru gretingów i to zwykle dużo wcześniej zanim się te gretingi w ogóle zacznie składać):-))) Ale szybkość montażu i powtarzalność z nawiązką to wynagradza, co widać na zdjęciu. Wyglądają bardzo ładnie.

Niestety, nie wiem jaki ma kolor to o co pytasz.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-06-17 14:49  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

No nareszcie coś ruszyło!!! :) Miałem kiedyś Revenge`a w nowym wydaniu. Głowy ściąć nie daje, ale chyba opaska była ciemna, a kratki jasne.

--
54323031

 
10-06-17 16:07  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No właśnie coś mi się kiedyś "rzuciło" na oczy,że gretingi w nowym wydaniu były jasne.
Prawdę mówiąc to taka kolorystyka wydaje mi się ciekawsza niż ta
ze stron SHIPYARD-u. Na jednym niemieckim forum znalazłem Revenge-a,który
takową kolorystkę ma i zastanawiało mnie czy to wymysł modelarza czy tak jest w opracowaniu.
Hm...i masz tu teraz zagadkę :/
Chyba jednak zrobię jasne gretingi w ciemnej obwódce tak jak np.na Victory-m, co Wy na to?

a tymczasem robią się kołkownice (fotki późnym wieczorem,bo baba zagania mnie do koszenia trawnika) pozdrawiam!

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-06-17 18:42  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Rób jasne gretingi i ciemniejsze ramki, wygląda to fajno :)

--
54323031

 
11-06-17 00:04  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zrobiłem kilka wersji malowania zarówno gretingów jak i "obwódek" i wychodzi na to,
że ciemne będą najładniejsze, kolego Petrov :)
No i zacząłem zabawę z kołkownicami :) nagle (śmieszna nazwa tych kołeczków ) kupiłem okazyjnie wraz z gretingami.
Całkiem fajne,ale kiedy zamontuję kołkownicę sprawdzę czy aby nie za krótkie są....

cały wieczór walki z tym pokładem głównym i niewiele przybyło...ech...
Pozdrawiam - Lepic

--

Post zmieniony (08-10-18 13:02)

 
11-06-17 07:46  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mnie tam się bardziej jasne podobały, ale nie będę naciskał, tak jak niektórzy marudzili żebym te paseczki n burty naklejał :P

Ale tak serio - podziwiam ten model, bo chłopaki chwalicie te moje wyczyny z LBP, ale naprawdę w porównaniu z Waszymi wypada blado. Wiem, bo widzę go na żywo...

--
54323031

 
12-06-17 00:39  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

No to lecimy dalej z dewastowaniem Revenge-a.
Międzypokład znów pocięty :( zrobiłem nową opaskę gretingów bo w starą
nie pasowały. Przy okazji powiększyłem nieco otworek do którego prowadzi jedna ze schodni. Teraz załoga będzie miała więcej "luzu" :)
Prawie wszystkie krateczki już na swoim miejscu łącznie z tą w "ogródku kapitana"
czyli na górnym pokładzie. A tu akurat wycinanka przewiduje ciemną opaskę gretingu,hm...



na dziś tyle...aha, jeszcze jedno- zostało mi kilka kartonowych gretingów wyciętych laserem,więc gdyby ktoś potrzebował to oddam za free.
Pozdrawiam-Lepic

--

Post zmieniony (08-10-18 12:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 27Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024