FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-12-03 10:57  Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
BoBo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Wszystkich :)

Po raz kolejny przymierzam się do budowy tego stateczku, ale chcę go przeskalować do 1:200 i uzupełnić. I teraz mam kilka pytań:
1. Czy szanowni koledzy mogą coś powiedzieć o jakości tego opracowania MM chyba 3/1977? Próbowałem złapać skalę modelu, ale porównanie wymiarów z danymi krętu rzeczywistego daje różną skalę dla równych wymiarów.
2. Może ktos dysponuje jakimiś materiałami na temat tego okrętu? Był o nim cykl artykułow chyba w "Okrętach wojennych", ale ja mam tylko jedną (drugą część) tego artykułu.
3. I wreszcie pytanie najważniejsze: Czy jeśli wykonam przeskalowanie tego modelu w taki sposób, że wykorzystam tylko część materiałow z MM, resztę dorobię sam i później to opublikuję w sieci, jako model do pobrania za darmo to będzie piractwo? Znajdą się chętni na ten model?

pozdrawiam

BoBo

 
13-12-03 14:20  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zależy chyba jak duża będzie to część...i chyba warto by napisac ze na podstawie MM i chyba bedzie ok

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
13-12-03 15:17  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
Lop 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model tego statku wydaje mi sie troche dziwny i odbiegający od rzeczywistych kształtów i wymiarów.
Lepiej sie nie wzorować MM
Pozdro

*----o(O)o----*

 
13-12-03 15:50  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
Agand 

 

ja bym tez zostawil mm w spokoju. juz kadlub znacznie sie rozni od oryginalu...
o reszcie nie bede wspominac

Pozdrówka
Agand

 
13-12-03 16:09  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Opracowanie 20 lat temu może atrakcyjne.
Dziś raczej nie wytrzymuje próby czasu.

Zadanie opracowania modelu w oparciu o MM raczej wydaje się karkołomne, bo:
1) trzeba by zapytać o zgodę redakcję MM - a ta pewno się nie zgodzi,
2) gdybyś chciał ulepszyc ten model i wydać w MM to pojawia się problem wielkości, bo
model w skali 1/200 byłby chyba za duzy dla MM

Nasuwają mi się takie propozycje:
1) poprawić i opracować jeszcze raz w skali 1/300 i poprosić o wydanie w MM
2) opracować model zupełnie od podstaw, tj. na podstawie jakichś planów modelarskich w skali 1/200 - kadłub nie wydaję się zbyt skomplikowany i nie powinno być z tym większych problemów

Poza tym kwestia czy wydać samodzielnie opracowany model przez jakieś wydawnictwo czy udostępnić go jako darmowy należy oczywiście do ciebie, a najwłaściwszy czas na podjęcie takiej decyzji to chyba jak już model będzie przez ciebie opracowany i sklejony, bo będziesz wtedy dokładnie widział ile cię to pracy kosztowało i będziesz miał szansę na podjęcie właściwej decyzji.

przy okazji pozdrawiam serdecznie

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
13-12-03 22:41  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Skleiłem go i nie mam zastrzeżeń. "Poszedł" jako prezent do ludzi.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
13-12-03 23:12  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
P40   

Skleiłem go ......... lat temu był bardzo atrakcyjny. Nikt się wtedy nie zastanawiał nad zgodnością z orginałem. Ale polecam

 
13-12-03 23:39  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
Witold   

Również sklejałem ten model. Sklejał się bez problemów, ale efekt końcowy nie bardzo się zgadzał z oryginałem. Poza tym model raczej dla lekko zaawansowanych początkujących niemiłosiernie uproszczony. Nie jest to wina pana Wasiaka, ale dostępności do źródeł. Wtedy trudno było o plany tego okrętu, poza prostymi szkicami. Opracowanie powiększonej wersji tego modelu poza przeniesieniem wszystkich głównych grzechów opracowania dołączy nowe wynikające ze zbyt grubej aproksymacji krzywizn kadłuba modelu i innych elementów o zaokrąglonych kształtach. Raczej nieopłacalne i lepiej zrobić to na podstawie wiarygodnych planów od nowa. Mój model szybko mnie opuścił, gdyż wolałem go oddać sąsiadom niż na niego patrzeć, gdyż bez śmigłowców na pokładzie wyglądał jakby przez jego połowe przeleciało tornado.

 
15-12-03 22:51  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

BoBo,

ale tak w ogóle to się nie zrażaj bo sam temat jest ciekawy !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
16-12-03 08:04  Re: Śmigłowcowiec MOSKWA MM - prośba o opinie
BoBo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich :)

Wielkie dzięki za odpowiedź. Moje wnioski są następujące: odpuszczę sobie Moskwę z MM (podobnie Minska). I jak znajdę trochę więcej czasu i materiałów, a przede wszystkim umiejętności to spróbuję zaprojektować ten model od nowa.
pozdrawiam

BoBo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024