FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-09-18 18:59  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 28
Galerie - 11

Trochę mnie nie było, jednak pomimo pewnych zawirowań rodzinnych i zawodowych coś tam powoli starałem się kleić z gorszym lub lepszym skutkiem. Nie miałem jednak ochoty na relacjonowanie mizernych efektów. Model klei się bardzo przyjemnie, spasowaniu nie można niczego zarzucić.
Uwagi jakie mam to:
1. Zasobniki na błotnikach umieszczone z tyłu są jednakowe, a powinny być odbiciem lustrzanym. Rozwiązaniem jest przyklejenie jak jest, wtedy jeden z nich będzie otwierany mało praktycznie. Albo przeniesienie otworu na wzmocnienie błotnika (co ja zrobiłem) i prawidłowy montaż.
2. Wahacze i osłony mocowania resorów- musiałem dorobić krążki o grubości około 1 mm pod montaż osi kół nośnych, aby były we właściwej linii razem z rolkami napinającymi.
Gdzieniegdzie widać co udało mi się zniszczyć w trakcie klejenia – urwana klapa inspekcyjna na przednim pancerzu.
Trochę eksperymentowałem z suchymi pastelami na spodzie i bokach kadłuba. Moim zamierzeniem była intensyfikacja śladów waloryzacji zawartych w wycinance. Czy mi się udało? Mi się podoba, na chwilę obecną lepiej nie umiem.
A teraz kilka fotek, które zrobiłem w międzyczasie od ostatniej aktualizacji.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.
www.rodo-expert.eu - Twój Inspektor Ochrony Danych

Odpowiedz na tę wiadomość 

28-09-18 07:49  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Pomimo zawirowań o których piszesz, to jakość sklejania nadal pozostaje na mistrzowskim poziomie :-)

Cieszę się, że piszesz gdzie są jakieś mankamenty w opracowaniu, bo będę wiedział na przyszłość, na co muszę zwrócić uwagę.

Tymczasem życzę powodzenia w dalszej walce z materią :-)

07-10-18 19:19  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 28
Galerie - 11

Witam w kolejnej odsłonie tej relacji (najprawdopodobniej ostatniej przed końcem). Uzupełniony o brakujące detale został kadłub – pozostał do zamontowania podnośnik oraz antena. Ten pierwszy jest już gotowy i zaraz będzie, a antena zostanie zamontowana na samym końcu. Na tym etapie ewentualnych uwag na temat opracowania modelu brak. Jedną, którą mam dotyczy mojego klejenia, a dotyczy ona tłumika. Wszystko pięknie pasowało i tak też zostało zamocowane – rura pięknie równolegle do kształtu kadłuba, ale mam wrażenie, że została zmontowana w zbyt dużym oddaleniu od niego. Zacząłem również prace nad wieżą. I tutaj wszystko fajnie pasuje. Uwaga dla klejących – pierścienie mocowania w kadłubie radzę wycinać raczej po wewnętrznych stronach obrysu. Można tu zaobserwować taki pewien dysonans pomiędzy starą konstrukcją nitowanego kadłuba a spawaną wieżą. Z taką lekką nutką nieśmiałości podchodziłem do elementów wnętrza wieży i w 2D pewnych elementów nie ogarniałem…do momentu gdy zacząłem ich kleić, a potem już szło bez problemu i wszystko było zrozumiałe.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.
www.rodo-expert.eu - Twój Inspektor Ochrony Danych

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018