FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
16-08-12 19:51  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Witam!

Po przerwie powróciłem do budowy modelu. Od 2 tygodni sklejania zrobiłem część klap otworów wentylacyjnych(troszke inaczej niż w opraowaniu modelu, bo sugerowałem się zdjęciami repliki modelu a nie zamysłem autora modelu), ozdoby na rufie okrętu, okiennice, ster, zamntowałem kotwice oraz posklejałem bloczki zakupione w sklepie wydawcy modelu. Zacząłem też montaż dział pokładowych, narazie 1 zamontowane na stałe, reszta w trakcie sklejania.

 
16-08-12 20:17  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Miło widzieć żaglowce na forum. Jednak skoro piszesz, że poprawiasz niektóre rzeczy to:

Takielunek armaty 4 funtowej.



Okiennice przy oknie powinny być mocowane za pomocą linek, które - wchodzą do kabiny.



A co do masztów, to polecałbym montaż tak jak w oryginalnych jednostkach. Najpierw kolumny, następnie wanty potem sztagi, a kolejno dopiero stengi i bramstengi.




--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-08-12 20:37  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ładnie Ci "idzie". Z uwagami Patryka należy się zgodzić, ta "włóczka" przy armacie to "niebardzo".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-08-12 20:51  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Liściu 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 42


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Patryk.K - co do okiennic to sugerowałem się zdjęciem repliki okrętu zamieszczonym w modelu:

Jeżeli chodzi o armaty to mogę ewentualnie dorobić część oznaczoną nr 1 na twoim rysunku, co do montowania masztów to jeżeli dobrze rozumiem nie mogę tak zrobić bo we wcześniejszych zdjęciach relacji możesz zobaczyć że przykleiłem stengi i bramstengi razem a kolumne osobno, więc chcąc przykleić wanty muszę przykleić odrazu stengi i bramstengi.
Od razu mówię że nie znam się na nazewnictwie, a wszystkie fachowe nazwy użyte w poprzednim zdaniu zaczerpnąłem ze schematów z googli ;)

 
16-08-12 21:11  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Okiennice w porządku, niech będzie. Natomiast...
Stawiasz kolumny masztów - wszystkich, ich takielunek czyli wanty i sztagi kolumn. Potem kolejne "piętro" - stengi i ich olinowanie: stenwanty i stensztagi, a ostatnie są bramstengi z bramwantami i bramsztagami.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
07-10-18 17:27  Odp: [relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard
Damian   

ok

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024