FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-06-17 20:50  [Relacja/Galeria] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w nowej relacji, tym razem z budowy klasyka - Spitfire. Jest to już mój czwarty model Spitfire'a z Kartonowego Arsenału, wiec należę chyba do tej garstki osób, którym nie przeszkadza wydawanie przez to wydawnictwo powtarzających się tematów.

W modelu wykorzystam, poza tłoczoną osłoną kabiny, żywiczne koła AH, oraz pasy RB Production. Oprócz tego nie przewiduję jakiejś większej waloryzacji.
Zawodowców proszę o przymknięcie oczu na niektóre banalne dla Was techniki które będę czasem przedstawiał, ale chciałbym żeby ta relacja coś wnosiła dla zupełnie początkujących :)

Okładka:


Zacząłem od wykonania wręgi na której osadzona jest tablica przyrządów. Tablice wykonałem przeszkloną. Aby uzyskać dość czyste krawędzie wskaźników wycinam otwory pozostawiając równomierny naddatek kartonu.


Następnie krawędź nasączam BCG i kształtuję za pomocą jakiegoś okrągłego narzędzia, w tym przypadku pędzla. Po wyschnięciu elementu nasączam wystającą krawędź po stronie niezadrukowanej CA a następnie ścinam za pomocą żyletki

Wyposażenie pod tablicą wykonałem z kartonu, oraz rurek polistyrenowych o różnych średnicach:


Następnie wykonałem resztę wręg i przykleiłem do burt. Tak się prezentują jeszcze bez żadnego wyposażenia:


Następnie przyszedł etap, którego byłem najbardziej ciekaw, czyli wspomniane pasy. Od razu zaznaczam, że zdaję sobie sprawę że Sutton QS w tej wersji Spitfire to trochę science-fiction, ale sugerowałem się wyglądem pasów z wycinanki, którym bliżej do SQ niż QK. Jedyna modyfikacja, to wykonanie otworów, żeby uzyskać jakiś kompromis pomiędzy tymi wersjami:


Jak widać zestaw składa się z małej blaszki fototrawionej i papierowych pasów. Klejone za pomocą BCG, bez żadnych problemów, dodatek naprawdę wart swojej ceny.


Ostatnim elementem który do tej pory zrobiłem jest fotel. Aby poprawić wygląd elementów, które w orginale były wykonane z cienkiej blachy, jak np. element 13d rozwarstwiam karton, który następnie pokrywam 2-3 warstwami BCG, aby wygładzić wystające włókna i chociaż w minimalnym stopniu zwiększyć sztywność elementu.


Oraz fotel:


Pozdrawiam.

Post zmieniony (07-10-18 12:12)

 
04-06-17 22:37  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zasiadam do oglądania :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-06-17 10:25  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dla mnie rewelka ;-)
Powodzenia w dalszej budowie.

 
10-06-17 19:27  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam ponownie. Przez ostatni tydzień udało mi się skleić wyposażenie kabiny.

Orczyk:


Drążek:


Przy oglądaniu zdjęć zobaczyłem, że dźwignia hamulca powinna być za płaszczyzną uchwytu, więc odciąłem i poprawiłem ten element.


Prawa burta wygląda następująco:


Lewa burta:


Łącznik pomiędzy butlami wykonałem z nawierconych rurek polistyrenowych. Jak dla mnie ich użycie jest łatwiejsze, niż nawijanie pasków papieru na drut. Na zdjęciu poniżej są krzywo, ponieważ nie są jeszcze przyklejone, a jedynie nałożone na drut.


Całość okleiłem poszyciem wewnętrznym. Obyło się bez dodatkowego szlifowania wręg, ale dopiero poszycie zewnętrzne zweryfikuje, czy nie popełniłem jakiegoś błędu podczas sklejania kabiny.


Pozdrawiam

Post zmieniony (07-10-18 12:17)

 
14-06-17 07:31  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w kolejnej odsłonie. Na początek pytanie dla osób które systematycznie korzystają z farb Humbrol, Czy oprócz zmiany słoiczka odczuliście jakąś zmianę zawartości? Przez kilka lat nie kupowałem farb tej firmy, dopiero do Spitfire'a kupiłem trzy. Mam więc bezpośrednie porównanie farb starych i nowych i używanie tych nowych to jakaś tragedia. Myślałem, że może jakąś wadliwą puszkę trafiłem, ale wszystkie trzy mają ten sam problem. Mam wrażenie jakbym malował kolorowym olejem (farba oczywiście była dobrze wymieszana), farba praktycznie w ogóle nie pokrywała kartonu, tylko cały czas 'pływała' pod pędzlem, tworząc bardzo nierównomierną powłokę. Jedyny sposób aby dało się nimi retuszować to zabarwienie za ich pomocą rozpuszczalnika i retuszowanie tym rozpuszczalnikiem. Nowa puszka, o której mówię jest po prawej:


Wracając do relacji: postanowiłem skleić całe poszycie od ogona, do sekcji kadłubowej w sposób inny, niż ten sugerowany przez instrukcje. Za pomocą BCG skleiłem wszystkie elementy w skorupę, zaczynając od statecznik pionowego. Oklejki przyklejałem w miejscach, w których łatwo pozwolą spozycjonować ze sobą kolejne segmenty poszycia: na górnych i dolnych znacznikach symetrii, oraz po bokach w okolicach oznaczeń samolotu:


Następnie przyklejałem do górnej oklejki kolejny segment poszycia, a po wyschnięciu kleju, przyklejałem do oklejki bocznej, a następnie dolnej. Potem identycznie z drugą stroną, a na koniec sklejałem segment za pomocą oklejki na spodzie:


Oklejki do poszycia dociskałem za pomocą jakiegoś okrągłego narzędzia. Ważne jest, aby używać odpowiedniej siły. Zbyt słaby docisk może spowodować niedokładne przyleganie segmentów do siebie, zwłaszcza na łukach o małym promieniu, a zbyt duży może zdeformować karton w miejscu łączenia, tworząc wybrzuszenia


Nie wiem, czy użyłem za cienkiej foli, czy trzeba było odciąć również linie obrusowe na elemencie poszycia wewnętrznego z szybą, ale widać niezadrukowaną stronę elementu, w postaci białych linii. Planuję w tych miejscach wkleić cienkie paski, które wytnę z poszycia skrzydeł, które będzie niewidoczne pod kadłubem, tak by zakryć ten błąd. Całość wyglądała po skończeniu tak:


Tak powstałą skorupę nasunąłem na segment kabiny, a następnie przykleiłem za pomocą kleju CA, w zaznaczonych na czerwono miejscach, w podanej kolejności, cały czas kontrolując, czy części się nie przemieściły względem siebie:


Po oklejeniu całość wygląda wg. mnie dość dobrze, nie licząc łączenia najbliżej statecznika, które wykonywane było za pomocą butaprenu i kleju CA.


Pozdrawiam.

Post zmieniony (07-10-18 12:26)

 
14-06-17 07:53  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Co do modelu, to mi się podoba jak sklejasz i moim zdaniem jest OK.

Co do farb humbrola i ich "próbie unowocześniania", to mnie już nic nie zdziwi, nawet i Twój przypadek.
Parę lat temu była taka seria Humbrol Mat, że po pomalowaniu modelu aerografem powierzchnia wychodziła jakby ktoś wylał farbę, albo malował na wysoki połysk (laminat).
Co gorsze, świeciła się jak psie kule na wiosnę.

Dla mnie rozwiązanie było jedno - przerzutka na akryle ( np. Tamiya, Vallejo). Dobrze schną i co najważniejsze, nie śmierdzi w całym domu...
Ale to moje zdanie i nie można nikomu nic narzucać :-)

Powodzenia w dalszej budowie :-)

 
14-06-17 14:31  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzięki za opinie!
Retuszuje akrylami Gunze, Tamiya, Vellejo ew. Pactra. Tym razem jednak zamawiałem farby przez Internet, wiec nie miałem możliwości bezpośredniego porównania w/w farb do wycinanki, wiec zasugerowałem się propozycją kolorów farb Humbrola z instrukcji, lecz nie do wszystkich znalazłem/były na stanie zamienniki. To nie jest tak, że kupiłem Humbrole, bo uważam że są świetnymi farbami :)

 
14-06-17 15:46  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Są jeszcze akryle Humbrola, chociaż ich jakość też nie jest najlepsza. Mają konsystencję farb plakatowych, więc wymagają rozrobienia z wodą. Ostatnio kupiłem do Tempesta akryle Humbrola zasugerowane w instrukcji budowy bo miałem dosyć tego że żaden z kolorów Pactry nie pasuje.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
17-06-17 20:16  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam , dzisiaj nie mam zbyt wiele do pokazania, natomiast potrzebuje rady osób bardziej doświadczonych, ale po kolei. Dokleiłem szkielet przedniej części kadłuba. Jedyna zmiana to ścięte fragmenty które należało w oryginale zeszlifować - jako, że poszycie zostało sklejone osobno, mogłem zrezygnować z tych miejsc podparcia. Do tego szkielet przeszlifowałem tak, aby bez oporu nałożyć poszycie:


Podczas sklejania popełniłem błąd zostawiając linie obrysowe, co wpłynęło na nie do końca idealne spasowanie fragmentów górnego i dolnego z bocznym. Nauczony doświadczeniem przyklejanie dolnych części zacząłem od krańców, kierując się w stronę środka. W jednym z poprzednich Spitfire'ów nie wziąłem pod uwagę, że przy łączeniu 5 segmentów można powielić błąd związany z nieprawidłowym wycięciem i w efekcie dolny fragment wyszedł prawie 2 mm dłuższy niż boczne. Tym razem wyszło tak:




Aby jednak przykleić to do reszty kadłuba konieczne jest wykonanie skrzydeł. Od tego jak się one udadzą i czy w ogóle się udadzą będzie zależało, czy warto będzie kończyć ten model. Ale nie uprzedzając faktów - zacząłem od szkieletu. Dokonałem pewnej zmiany, polegającej na połączeniu elementów VIIc,g,i,l,o w jeden, co wiązało się z wykonaniem wpustów na wręgach płata, ale dzięki temu mam niemal 100% pewność że dźwigar będzie idealnie prosty.





Teraz przyszedł czas na poszycie skrzydeł. Oczywiście mógłbym je wykonać zgodnie z instrukcją, uzyskując bez problemu ich dobre pozycjonowanie na szkielecie, ale obawiam się, ze trudno byłoby mi uzyskać zadowalający wygląd krawędzi natarcia - a przynajmniej nigdy jeszcze takiego nie uzyskałem. Postanowiłem więc całe poszycie skleić BCG i nasunąć na szkielet. Za mną już jest ta łatwiejsza część, ale teraz czas dokleić górne powierzchnie. I tu właśnie mam do Was pytanie (może ktoś już to robił, a ja nie dotarłem do relacji, albo kleił sobie po cichu w domu) czy lepiej będzie skleić elementy wzdłuż krawędzi natarcia a potem dokleić do centropłata, czy zacząć od centropłata i potem sklejać wzdłuż krawędzi natarcia. Problem by nie istniał, gdyby nie wznios skrzydeł który chciałbym jakoś zachować, mimo klejenia w powietrzu. Liczę na Wasze dobre rady, a póki co biorę się za statecznik poziomy oraz wszelkie elementy mechanizacji płata.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (07-10-18 12:41)

 
18-06-17 14:30  Odp: [Relacja] Spitfire Ia, AH, 3/2010
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie jestem pewien czy to ci pomoże, ale spójrz na tę relację.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024