FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-10-18 22:13  [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Przedstawiam galerię modelu samolotu Focke-Wulf Ta-152 C-1 z wydawnictwa Kartonnaja Model. Miała być relacja, ale szybko odszedłem od tego pomysłu. Dlaczego ? Model owszem od strony graficznej cieszy oko (chociaż występują różnice kolorów na różnych arkuszach - problemy są zwłaszcza z kolorem RLM 82), ale zaczynając od początku:
1) Numeracja elementów i kolejność sklejania - jeden wielki chaos. W numeracji brakuje kilku części; część 32 występuję dwa razy i są to dwa różne elementy. Kolejność sklejania kabiny pilota ( poza oczywiście wręgami ) wyglądała u mnie mniej więcej tak: 23,27,26,25,18,24,8,9,10,13,3,4,5,6,7,13,12,15,17,16,19,20,21 i na koniec 1L i 1P. Co najlepsze, podczas prezentacji sklejania surówki tego modelu przez autora, padła prośba o poprawienie tej numeracji, bo już tak pomieszana numeracja była w poprzednim modelu tego wydawnictwa - jak widać się nie udało. Na plus dodam, że kilka elementów, łatwych do uszkodzenia, zostało zdublowanych na arkuszach.
2) Instrukcja - opis zbyt ogólny, rysunki w postaci renderów nie zawsze czytelne (ale na szczęście w miarę jasne ) i nie uwzględniają wszystkich elementów - trochę uratowała mnie relacja z budowy surówki.
3) Karton - dobrze formuje się przy dużych elementach, ale przy zwijaniu rurek od razu się rozwarstwia.
4) Błędy opracowania - powiem krótko: większość błędów pokazanych podczas sklejenia surówki ( http://only-paper.ru/forum/32-20025-1 ) powtórzyła się i mnie - stąd m.in. decyzja o nie prowadzeniu relacji.

Moje błędy to przede wszystkim problem z dobraniem odpowiedniego koloru retuszu do części w RLM 81 i z tego powodu musiałem pomalować górną część osłony chłodnicy oraz wlot powietrza do sprężarki. W końcu udało mi się tak dobrać mieszankę kolorów, aby elementy przemalowane zbyt nie odstawały od reszty. Owiewka kabiny - gotowy produkt od wydawnictwa. Ogólnie - model miał chyba aspirować do modeli wydawnictwa Haliński, ale coś się nie udało. Model po sklejeniu został pokryty odpowiednią warstwą lakieru bezbarwnego - dzięki temu nie widać wielu niedoskonałości.
Mimo wspomnianych przeze mnie problemów, samo model prezentuje się ciekawie - bardzo podobają mi się Foki z silnikami rzędowymi.
A teraz kilka zdjęć:








--

Post zmieniony (06-10-18 22:32)

 
06-10-18 22:28  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładny model. Choć malowanie , rzekłbym , nienachalne... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-18 22:47  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla mnie - elegancko, gratuluję.
Gdyby chcieć się czepiać to opony bym zrobił na ciemny szary mat.

Tak wygląda czerń felgi i "czerń" opony:


Prawa lotka chyba powinna być szara a nie zielona, błąd opracowania?

Pozdrawiam

 
06-10-18 23:00  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Mam go i mnie kreci. Podoba mi sie Twoja praca.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
07-10-18 07:43  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wyszło rewelacyjnie, i tyle.

 
07-10-18 09:21  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękne wykonanie. Ładne łączenia segmentów. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-10-18 12:01  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Piękna robota. Gratuluję!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
07-10-18 12:52  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Piękne wykonanie. Mam ten model, ale w innym malowaniu - czyżby były dwa różne wydania?

Bawiłeś się w sklejanie tych bebechów przed kabiną? Ciekaw jestem czy one są w ogóle widoczne po sklejeniu modelu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-10-18 13:32  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Skoro tyle trochę błędów było, to właśnie szkoda, że nie było relacji.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
07-10-18 13:55  Odp: [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Jakie błędy? Wyszło super!
Miskowski, u Niemców zdarzały się takie "dziwne" lotki ;-)
Na TYM zdjęciu wygląda na ciemniejszą.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024