FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-10-18 22:43  [R/G] Heinkel 111 GPM 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Niemiecki bombowiec Heinkel 111, niechlubnie wsławiony m.in udziałem w nalotach na Warszawę we wrześniu 1939 - model w skali 1:33, wydawnictwo GPM.



Męczę tego Heinkla już chyba ze cztery miesiące więc się podzielę krótką skąpą relacją. Zdjęcia (te ostatnie, całościowe) cpykane telefonem więc jakość nie powala, ale coś tam widać.
To kolejny model rozrywkowy, chociaż jak na takowy dość pracochłonny. Przejrzałem zasoby netu oraz obecne tu relacje i stwierdziłem, że nie będę go wybebeszał i prawie w całości przeprojektowywał, bo to stare wydanie już nie jest tego warte. Chociaż muszę przyznać, że opracowany jest naprawdę dobrze w sensie spasowania, z nielicznymi wyjątkami (np. na niektórych segmentach poszycia kadłuba brakowało na obwodzie 3 - 4 mm więc są wstawki).
To ostatni model, który kleję z czyjegoś powodu - wręczył mi go kilkanaście lat temu kolega z firmy, potem się dopytywał czy już sklejam i mi wciąż było głupio, że jeszcze nie. I oto nadeszła chwila, gdy wkrótce będę mógł mu pokazać gotowego.

Jak na model rozrywkowy przystało, jest robiony bez przeróbek i ulepszeń, a więc prosto z wycinanki.
Bardzo wyraźnie widać niestety błędy doboru kolorów na etapie druku, ogromne różnice są zwłaszcza na kadłubie, ale także na oprofilowaniu skrzydło - kadłub. Był rok 2003, teraz prawdopodobnie taką partię by wycofano.

Edit: jestem zły na Gomix. Kupiłem u nich oszklenie i okazało się, że nie ma najważniejszego elementu czyli wyoblonego nosa, który musiałem sobie zrobić samemu.



Tu na drugim zdjęciu widoczna najtańsza i chyba najszybsza metoda na wypukłe oszklenie - drewniany klocek + butelka po Muszyniance + szklana kulka + kuchenka gazowa :-)







--

Post zmieniony (23-12-18 21:09)

 
02-10-18 22:48  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam dotychczasowe dokonania !

 
02-10-18 23:26  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Twoje podejście do starych modeli daje naprawdę świetne efekty - czekam na dalszy ciąg.

--
http://messer.cba.pl

 
03-10-18 07:39  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajny model!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-10-18 08:16  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Fajne podejście do modelu, który ma już kilka lat. Nie wiedziałem, że opracowany był z oddzielnymi klapami. Widzę po 3 zdjęciu od końca, że na prawdę jest sporo różnica w kolorach...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-10-18 09:09  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,różnice w kamuflażu pewnie wynikają z wymiany postrzelanych blach z innego samolotu,bardzo mi się podoba to co z nim nawyprawiałeś,chyba sa wytrasowane blachy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-10-18 09:30  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

> marek1
> różnice w kamuflażu pewnie wynikają z wymiany postrzelanych blach z innego samolotu,

Taki egzemplarz się trafił Batonusowi :\ Sprawdziłem i w moim nie ma różnic.

Edit: okazuje się, że prawdopodobnie nie chodzi jednak o egzemplarz, ale o serię. Batonus skleja model z dodruku z 2003, a ja mam wydanie z 2001.




pozdr,
k

Post zmieniony (03-10-18 09:48)

 
03-10-18 18:34  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
MarioTechNet 

 

Pięknie Ci wychodzi to latadło - podoba mi się i trzymam kciuki i podglondam :-) Mariusz

 
03-10-18 20:38  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Połączenie prostoty i perfekcji. Bardzo mi się podoba ten mariaż.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-10-18 20:39  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dlaczego "niechlubnie wsławiony nalotami na Warszawę"? Przez pierwszy tydzień naloty koncentrowały się na celach militarnych. A od 7 września miasto znalazło się na linii frontu i następnie zostało ogłoszone twierdzą. Stało się więc celem militarnym. Wellingtony czy Lancastery znacznie mniej chlubnie się wsławiły.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024