FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-10-18 21:38  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Pozwolisz, że nie pociągnę tej dyskusji...
Sprawdź tylko ile ofiar cywilnych spowodowały te naloty, ilu żołnierzy zginęło. Nie wspominając o tym, że ktoś tu na Polskę po prostu napadł, zaczął mordować, grabić, bezmyślnie niszczyć. Czy masz odwagę nazwać te naloty usprawiedliwionymi, chlubnymi, albo zwycięskimi? To tylko pytania retoryczne.
Ja ten model buduję z powodu fascynacji techniką wojskową i nie wnikam w ideologię.
A ogromne skupienie uwagi (już od lat) w środowisku modelarzy na sprzęcie niemieckim z II W.Ś. - w szczególności pancernym, ale nie tylko - trochę mnie niesmaczy. Nie idę za tym trendem, Heinkel 111 to raczej wyjątek.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-10-18 20:04  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Choć nie robię modeli niemieckiego sprzętu, może w końcu skuszę się na Me-109. Ale nie przyszło mi do głowy, że konstrukcja Heinkla odpowiada za napaść na Polskę, tudzież mordowanie, grabienie, czy bezmyślne niszczenie. Stąd było moje zdziwione pytanie. Raczej mniej, niż więcej rozumiem Twój skrót myślowy.
Owszem uważam, że naloty na Warszawę w 1939 roku były, ogólnie biorąc, zgodne z międzynarodowym prawem wojennym. Ocena wypadłaby inaczej, gdyby nie ogłoszono stolicy twierdzą. Jednak ugruntowaną tradycją naszej wojskowości jest niestety zasłanianie się cywilami. Stąd zarówno obrona Warszawy, ucieczka władz polskich za granicę bez kapitulacji kraju, czy powstanie warszawskie. Nie licząc belgijskiego precedensu z I wojny to nasza specjalność.
Jeśli mam liczyć ofiary to najbardziej niechlubnie wypada RAF, który nie tylko praktycznie pobił Luftwaffe na polu ludobójstwa, ale od 1942 roku celowo, systematycznie i doktrynalnie atakował "morale Niemców", tj. masowe zabijanie cywili uczynił celem istnienia swego Bomber Command. Był w tym jedyny do 1945 roku, kiedy to doszlusował USAAF stosując to samo w Japonii.
Przed zlinczowaniem mnie polecam "Bombowce nad Europą 1939-1945" Richarda Overy'ego. To obecnie najbardziej kompetentna rzecz na ten temat.

 
04-10-18 20:38  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dziwne pokrętne myślenie. Zaraz wyjdzie że to Polska wywołała wojnę z niemcami i sojuzem. :-(

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-10-18 20:39  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A to spoko. Bo myślałem że te naloty to coś nimi nie halo było. Ale widzę że były ok. Dzięki!

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-10-18 20:51  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Łosiu napisał:

> A to spoko. Bo myślałem że te naloty to coś nimi nie halo było. Ale widzę że były ok.

Łosiu, dokładnie tak. Na przykład w Lublinie, pomimo że twierdzą nie był, też frajda była nie lada. Babcia mi opowiadała wiele razy jak uciekali spod bomb z moim małym Tatą we wrześniu roku wiadomego. Pokładaliśmy się ze śmiechu. Ale Lublin sam sobie winny był, bo miał zakłady lotnicze. Naloty więc były OK.

A na serio, to Batonus, pokazuj co tam dolepiłeś nowego do tego szwaba i nie zważaj na męczybułę ;>

pozdr,
k

 
04-10-18 20:52  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Panowie...
Skupmy się na budowie modelu, pliiiis.
Włodek - pogrążasz się ;-)
Nie konstrukcja Heinkla odpowiada za napaść tylko ideologia tych, którzy go używali do tej napaści, to chyba jasne.
Nie zmienię zdania, że naloty były haniebne, niesławne i bandyckie - i żadne tłumaczenie, że Warszawa została twierdzą tego nie zmieni. Również przeczytanie podanych przez Ciebie lektur tego nie zmieni, choćby nawet nie wiem jak były prawdziwe i choćby nie wiem jak lotnictwo RAF czy USAF przewyższyło statystykami Luftwaffe.
Ktoś tę wojnę zaczął, wywołał takie a nie inne reakcje reszty świata, potem przegrał i tak został oceniony przez historię - to był bandycki napad na inne kraje. I były to Niemcy, nikt inny.
Na szczęście dzisiaj żyjemy w innych czasach, możemy bezkarnie sklejać modele sprzętu wszystkich walczących stron i pokazywać je tutaj. Ale podważanie oceny całego świata, że coś było niechlubne - nie mogę się na to zgodzić.

Skupmy się na modelu :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-10-18 21:22  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
alabama25   

Bardzo przepraszam admina, moderatorów i autora relacji, ale czytając te głupoty wyżej postanowiłem się zarejestrować i uświadomić GO w jakim jest błędzie.

Jak słucham te brednie to mam wrażenie jak bym słyszał dzisiejszą narrację niemieckiej propagandy. Wyobraź sobie człowieku, że Niemcy napadli na nas bez wypowiedzenia wojny tylko dlatego, że psycholowi z wąsikiem coś się po......ło. pod kopułą i zapragną panowania rasy panów na świecie, a pomógł mu w tym drugi zwyrol na wschodzie.

"Dlaczego "niechlubnie wsławiony nalotami na Warszawę"? Przez pierwszy tydzień naloty koncentrowały się na celach militarnych" - Włodek

Ciekawe co militarnego było w Wieluniu. W tamtejszym szpitalu, czy zabytkach tego miasta.


"Owszem uważam, że naloty na Warszawę w 1939 roku były, ogólnie biorąc, zgodne z międzynarodowym prawem wojennym. " - Włodek

Czy ty jesteś Polakiem? Jakie prawo międzynarodowe? Napaść na drugi kraj to prawo międzynarodowe? Zabijanie kobiet, dzieci i mężczyzn z lotu koszącego i strzelanie do nich z KM-ów nazywasz prawem międzynarodowym? Bombardowanie szpitali ze znakami czerwonego krzyża na dachach to też prawo międzynarodowe?

"Ocena wypadłaby inaczej, gdyby nie ogłoszono stolicy twierdzą." -Włodek

No tak, trzeba było się poddać i nie walczyć, a potem pomóc Niemcom budować obozy zagłady. Przecież i tak są polskie. Chyba muszę się wrócić do szkoły, bo to czego się nauczyłem przed laty to chyba jakiś matrix jest.

"Jednak ugruntowaną tradycją naszej wojskowości jest niestety zasłanianie się cywilami" - Włodek

Oczywiście, uciskaliśmy biednych Niemców w Gdańsku swoimi imperialistycznymi zapędami chcąc przywłaszczyć sobie to miasto. A kiedy oni dzielnie stanęli w obronie swojej ludności, my w najbardziej barbarzyńskich zapędach puszczaliśmy cywili przed czołgami jako żywe tarcze.


Tak się składa, że alianci odwrócili losy wojny i tłukli szwabów aż miło. Bo się naziolom wydawało, że zawojują cały świat i tylko oni mają licencję na zabijanie. Na szczęście mocno się przeliczyli i 1000 letnia rzesza nie przetrwała długo, a sami zasmakowali wojny na własnym podwórku i poczuli jak to jest fajnie ginąc od bomb.

 
04-10-18 21:36  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
alabama25   

Nie mam nic do techniki. Ktoś ją wymyślił i używał, tego się nie zmieni.
Krew mnie zalewa tylko jak słyszę takie żałosne teorie ludzi, którzy naczytali się różności i potem bez zastanowienia jak papugi powtarzają i tworzą lewackie teorie nt moralności dobrych i złych Niemców.

 
04-10-18 21:42  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tomek, bardzo nie lubię i rzadko to robię, ale tym razem chętnie i z przyjemnością poświęcę kilka chwil żeby oczyścić Twoją relację. Powiedz tylko słowo.

pozdr,
k

 
04-10-18 22:00  Odp: [R] Heinkel 111 GPM 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Powiem, jak pojawi się jeszcze jeden wpis. Na razie odpuszczam ;-)
Tylko dla wyjaśnienia, do Miśkowskiego: słowo lewacki jest pochodną negatywnie wzmacniającą słowa "lewicowy" i odnosi się do pojęcia "lewak", a to według wszelkich znanych i dostępnych definicji oznacza osobę o poglądach skrajnie komunistycznych, gotową wprowadzać swoje ideologie siłą. To słowo jest nadużywane w dzisiejszych czasach, w bardzo nieprawidłowym i dalekim od prawdziwego znaczeniu.
Nie widzę związku miedzy przedstawianymi tu teoriami a skrajnym komunizmem :-)
To tyle, zamykam temat bo robi się niebezpiecznie blisko dzisiejszej polityki, a tego chyba nikt z nas nie chce.

Wracamy do modelu. Dłubię w silnikach i jestem pod wrażeniem spasowania mimo, że konstrukcja jest dość skomplikowana - pełny wewnętrzny szkielet z podłużnicami i dużo oklejek. Zdjęcia wkrótce.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024