FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-10-18 12:52  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Bardzo fajnie Ci wychodzi. Podoba mi się pomysłowe podejście do kadłuba. Mam pytanie odnośnie łodzi pokładowej: dodawałeś coś od siebie lub zmieniałeś jej konstrukcję? Pytam, bo ławek nigdy nie montuje się na wysokości krawędzi burt. Powinno być mniej więcej tak (tu akurat łódź z australijskiej jednostki):

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
Free papermodel LCP(S)

Odpowiedz na tę wiadomość 

09-10-18 15:01  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Cześć Waldek. Ławka łodzi pokładowej po wycięciu pasowała na styk do górnej krawędzi burt. Dopiero po czasie, gdy zebrałem materiały, mogę potwierdzić Twoją wiedzę na ten temat. Nie wiem czy tak miało być w zamyśle autora wycinanki, czy po prostu te części były niespasowane względem jednostki. Dla potwierdzenia jeden z bliźniaczych "ptaszków" ORP Rybitwa z szalupą ratunkową w ordynarnym powiększeniu.

Jeśli chodzi o spasowanie kadłuba do szkieletu, a nie szkieletu do kadłuba - w przypadku tak małego okrętu, nawet jak na tą skalę 1:100 to było posunięcie niezbędne do wybrnięcia z fabrycznego niedopasowania szkieletu - po przymiarkach na sucho burty nie dochodziły o 2-4 mm i nie zgadzała się geometria, nawet w laserowym szkielecie - być może to wina laserów. Zostawiłem sobie oryginalne wręgi i być może pewnego razu spróbuję jako projekt własny zbudować ORP Mewa, która w 1934 r. została przebudowana i przystosowana na okręt hydrograficzny - właśnie na ORP Pomorzanin.

--

Post zmieniony (19-10-18 23:35)

19-10-18 09:15  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Ahoj !!

Koło sterowe i parę dodatków pokładowych.

--

Post zmieniony (19-10-18 23:33)

19-10-18 09:57  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Fakt te bulaje są nie teges ale cała reszta dobrze wychodzi, widac że sie starasz i masz talent.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

19-10-18 12:59  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Czy tam przypadkiem nie brakuje kawałka burty?
:-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
Free papermodel LCP(S)

19-10-18 14:10  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 22

- 9

Koło ratunkowe:
- zbyt kanciaste (przekrój owalny)
- dolny i dwa boczne zaczepy w tej postaci uniemożliwiają jego zdjęcie

Górny zaczep - uważam, że jest zbędny.
Powodzenia w budowie,
Ryszard

Post zmieniony (19-10-18 14:14)

19-10-18 19:28  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Długi weekend z drutami..

W miarę możliwości postaram się dokończyć relingi i zamknąć druciane elementy do końca tygodnia. Pomyślałem, żeby wstawić zdjęcie podglądowe. Zerwałem stare poręcze z nadbudówki, które były klejone CA. Od samego początku nie podobało mi się to co klej robi z łączeniem - tak, ta spoina CA nie dała mi spokoju i wymęczyłem sposób przez lutowanie.

W między czasie może znajdzie się ktoś uprzejmy, kto podpowie jak malować te elementy ? Wystarczy zwykła farba akrylowa nanoszona pędzelkiem ? Jakiś podkład itp ? Podczas testów farba Vallejo i Tamiya łatwo się zdrapuje z drucika ..

--

Post zmieniony (19-10-18 23:32)

19-10-18 19:42  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Ahoj Modelarze !!!

Dziękuję Wam za sugestie, @Alski dzięki za miłe słowa ;) Z tymi bulajami .. niestety uczę się na tym okręcie sztuki modelarskiej.
@Waldek, przed Twoim czujnym okiem niczego nie da się ukryć! Masz rację, ten kawałek burty nie jest jeszcze doklejony, muszę go okleić od wewnątrz zapasem koloru, bo niestety trzeba było odrywać.

@ Ryszardzie, z całym szacunkiem i Tobie dziękuję za poświęcenie w kolejną dla mnie ważną lekcję. Rzeczywiście, przeszukałem dokumentację i masz rację, co do montażu koła ratunkowego. Jako, że model traktuję testowo, a bardziej jak próby technik do kolejnych wyzwań modelarskich Polskich okrętów MW, to niestety taki montaż koła ratunkowego wynikł z projektu wycinanki i instrukcji montażu. Nie będę waloryzował tego modelu z powodu na liczne błędy w opracowaniu jak i moje, dlatego postanowiłem trzymać się instrukcji. Tak wyglądało mocowanie w ORP Mewa (przyszły ORP Pomorzanin). Koło ratunkowe w wycinance jest czerwone i ma właśnie takie cztery białe paski. Nie chcę malować części farbką, bo chciałem mieć ten model w standardzie. Mógłbym nieco lepiej wykonać same koła, tylko nie wiem jak się do tego zabrać.. Koło, które jest sklejone zrobione jest z tektury 1,0 mm oraz na to naklejona jest część z wycinanki, a krawędź pomalowana na czerwono.

--

Post zmieniony (19-10-18 23:30)

19-10-18 20:41  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 22

- 9

Czyli koło było zawieszone na trzech zaczepach i wyjmowane do góry.
Koła można zrobić po prostu grubsze i krawędzie zeszlifować. Raczej nie należy się trzymać instrukcji tym bardziej, że jak piszesz są błędy w projekcie modelu i moim zdaniem jeśli się je wyłapie warto pokusić się o ich sprostowanie np. koła nie były całe czerwone - tylko dół, góra - biała.

19-10-18 20:47  Odp: [R] ORP Pomorzanin 1:100 WAK nr 12/2007
StuG 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7

Grupa: GEKO

Michał - jeśli chcesz wstawiać zdjęcia bez miniaturek to zlituj się i zmniejsz ich rozdzielczość, bo teraz fotki są ogromne i rozjeżdża się widok wątku. Nie da się tego oglądać. Myślę, że rozdzielczość 800x600 spokojnie wystarczy do obejrzenia zdjęć, oczywiście jeśli takowe dobrze wykadrujesz:-)

--
StuG

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018