FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-10-18 14:28  [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
konradus 
satrapa ;>


 

Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania dotyczące przełączenia zdjęć z miniatur na pełny rozmiar, które zadałem TUTAJ. Chciałem się tam dowiedzieć czy są może znane komuś jakieś przeszkody czy restrykcje PB ze względu na zwiększony transfer związany z wyświetlaniem fotek w pełnym rozmiarze. Nikt nic mi nie odpowiedział, więc postanowiłem, że:

Ustawiam od dzisiaj skrypt forum tak, że wszystkie prezentacje foto z PB zostaną automatycznie przełączone na pełny rozmiar. Niezależnie od tego jak kto kiedyś wstawił fotkę - jeśli od razu w pełnym rozmiarze, to nic się nie zmienia, a jeśli jako miniaturkę, to widać już pełny.

Może to nie będzie czasami zbyt wygodne do oglądania, ale czy miniatury PB były ostatnio wygodne? ;>

Wygląda to teraz tak (na przykładzie jednej z galerii Art'a, która wcześniej była oparta na miniaturach):
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=320859&t=320859&filtr=0&page=1


* oczywiście zapisy regulaminowe o wymogu miniaturek w postach tracą rację bytu w kontekście PB.

** zmiany nie dotyczą bardzo starych wątków, w których fotki były "wrzucane" jeszcze na nasz serwer, a od kilkunastu lat są utrzymywane na PB - w tych wątkach zostają miniatury.

pozdr,
k

 
03-10-18 16:03  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Bardzo mi sie to teraz podoba i jak dla mnie jest bardzo wygodne

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
03-10-18 17:08  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

I bardzo dobrze. Photobucket to obecnie najgorszy, najwolniejszy i najbardziej wkurzający reklamami serwis do zdjęć.
Już dawno zrezygnowałem z niego. Jedyne czego szkoda - że obsługiwał ruchome gify od odróżnieniu od innych podobnych serwisów.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-10-18 21:20  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Prawidłowo :) Miniaturki to złoooooo ;)

 
03-10-18 22:03  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

A może w ogóle zrezygnowali byście z tego niekoniecznie trafionego obecnie wymogu, odnośnie miniaturek i zdjęć pełnoformatowych nie przekraczających 800X600? Przecież to było dobre 15 lat temu a nie dziś. Ja na ten przykład naruszam ten punkt regulaminu wstawiając pełnowymiarowe zdjęcia w ilości i wielkości przekraczającej jego wymogi. I co, mam teraz pokasować posty, poczekać na ostrzeżenie, czy co mam zrobić? Jedno mogę obiecać napewno. Żadnych miniaturek w moich relacjach nie zobaczycie.
Skoro wymóg miniaturek nie dotyczy już zdjęć z PB, to niech już nie dotyczy żadnych. I tak wszyscy linkują zdjęcia z hostów zewnętrznych a nie ładują bezpośrednio na forum.
Pozdrawiam.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
04-10-18 02:23  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
skarczew   

@laszlik:
Nie do końca się zgodzę z tym całkowitym znoszeniem limitów.
Po pierwsze trafiają się czasami relacje roznoszące układ forum - nawet na ekranie 1920x1200 - tylko dlatego że komuś nie chciało się obrobić zdjęć zrzuconych bezpośrednio z aparatu.
Po drugie nawet w obecnych czasach są w naszym piękny kraju takie miejsca, gdzie szczytem marzeń jest kilkumegabitowa Neostrada na miedzianej skrętce :) .

Proponowałbym jakiś kompromis (np. maksymalna rozdzielczość 1366 x 768 albo 1600 x 900, minus miejsce na ramki foum). Zawsze to będzie jakiś krok w przód :) .

 
04-10-18 08:57  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
konradus 
satrapa ;>


 

@ laszlik

> Przecież to było dobre 15 lat temu a nie dziś.
> I tak wszyscy linkują zdjęcia z hostów zewnętrznych

Oczywiście. Dlatego w ogóle tych zapisów nie będzie. Może jedynie prośba o rozsądek i umiar. Myślę, że ktoś kto wstawi do swojej relacji w jednym poście niechcący, czy też beztrosko, albo z niewiedzy - np. 30 fotek w rozdzielczości ultra hd ;> zostanie postawiony do pionu przez oglądających.


@ skarczew

> Proponowałbym jakiś kompromis (np. maksymalna rozdzielczość 1366 x 768
> albo 1600 x 900

Jak wyżej napisałem, nie chciałbym już tego robić w formie nakazów/zakazów. W prośbie o umiar i rozsądek jest czytelny podtekst dotyczący wygody oglądaczy ;>

pozdr,
k

 
05-10-18 09:55  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
konradus 
satrapa ;>


 

Dziś od rana PB jest w ogóle niedostępny. Może to przejściowe. A może nie.. :\

pozdr,
k

 
05-10-18 21:22  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
konradus 
satrapa ;>


 
 
06-10-18 09:06  Odp: [Forum] PHOTOBUCKET - informacja o wyświetlaniu zdjęć na forum
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przejściowe... PB już działa.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024