FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-11-16 11:34  [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Kurde, zaswędziały mnie nożyczki, pędzel też, ale z powodu że go już nie używam w ruch poszedł wałek którym rozprowadziłem capon na arkuszach.
Jak widać na warsztacie wylądował kolejny model z wydawnictwa proArte czyli M.S.406C1 (tak jest napisane na okładce) w malowaniu fińskim. Model został opracowany przez Daniela Matysika w skali 1:33. Nie znam żadnego z dokonań projektowych tego autora, więc będzie okazja się zapoznać. Nie wiem czego się po Nim spodziewać spróbuję więc ostrożnie brnąć do przodu i spodziewać się niespodziewanego. ;-)
Parę rozwiązań zastosowanych przez autora jak zwykle mi nie pasuje, ale co się da poprawić lub ominąć to właśnie zrobię. W jednym miejscu wiem, że będę próbował model bardziej upodobnić do oryginału, oczywiście nie jest to uległa odpowiedź na sugestie Arta, a jedynie ułatwienie bądź utrudnienie (niepotrzebne skreślić) sobie pracy nad modelem. :-)
Już po raz trzeci, na przestrzeni lat, model tego samolotu gości na moim warsztacie. Pierwszy był Fly Model, kolejny AH, a teraz padło na proArte. Być może to nie ostatnia 406-ka bo może się skuszę na Morko-Morane jak wyjdzie, a mnie ten projektant nie wystraszy. ;-) Tym razem nie przesadziłem z caponem, jak w przypadku Fiata, zresztą w Morane jest inny karton. Nieco grubszy i bardziej chłonny przez co capon ładnie wsiąkł.

Tradycyjnie na początek zdjęcie podklejonych wręg potrzebnych na start.

Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to grubość tektury do podklejania elementów wycinanki. Nie jest to, jak zaleca autor 1mm i 0,5mm. Wartości 1mm i 0,5mm to grubość do jakiej należy podkleić wskazane elementy.
Po wycięciu szkieletu kabiny i filigranowych kratownic jest zaczątek modelu. Prawą kratownicę zamiast pogrubiać kolorową podklejką po prostu umazałem farbom.


Zaczęły wypełniać kabinę pierwsze elementy jej wyposażenia.
Pedały orczyka.

Podest i wyposażenie lewej burty.

Na tym etapie mam następujące uwagi do projektu. Pierwsza za długie o ~1,2mm poszycie poziome półki za pilotem cz.7e, następnie brak zaznaczonych miejsc przyklejenia niektórych części oraz brak w konstrukcji szkieletu podłużnicy która da podparcie dla miejsca klejenia poszycia na spodzie kadłuba. Niezrozumiały jest dla mnie do końca, fakt niepełnego podparcia cz.7e elementem szkieletu cz.3d. Trochę niekonsekwentna jest też numeracja, ale nie stanowi problemu nie do pokonania.

CDN...

--

Post zmieniony (26-09-18 11:58)

 
27-11-16 11:45  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo się cieszę z Twojej nowej relacji!
Z poprzednim modelem poradziłeś sobie jak zwykle świetnie mimo problemów, zatem mam nadzieję, że i tym razem dobrze pójdzie.
Trzymam za to kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-11-16 11:53  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
eustachy87   

Kurcze, wczoraj się zastanawiałem kto się pokusi o relację :) Bardzo mnie ciekawi to opracowanie, zamierzam je nabyć razem z nocnym Beaufighter`em. Szykuje się uczta dla oczu :) Będę tu często zaglądał.
Pozdrawiam!

--

 
27-11-16 13:31  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super, już siedzę z popcornem i oglądam...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-11-16 13:46  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja też. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-11-16 12:59  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
proArte   

witam - WOW - nie wierzę że Pan postanowił pokazać kolejny nasz model.
Zasiadam z wypiekami na polikach. Co prawda widziałem kolejne wersje surówki - ale za każym razem zastanawiam się czy wszystko jest OK.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
28-11-16 16:34  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
DmVip 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zasiadam i ja do oglądania, jako autor :) chętnie sprawdzę jak ktoś "rozpracowuje" to co miałem na myśli. Patrząc na poprzednie relacje, będzie to sroga i wyczerpująca opinia :). Jest to mój pierwszy projekt samolotu, budowany w ścisłej tajemnicy na życzenie wydawcy :). Mam nadzieję że model nie zostanie porzucony i pomimo "ewentualnych" trudności zostanie ukończony.

 
29-11-16 10:23  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Kurde, Panowie nie mam dobrych wieści, właściwie to mam złe...
Za wcześnie założyłem relację, za wcześnie o kilka godzin pracy nad modelem.

Zanim przejdę do tych złych, odrobina lepszych.

Prawa burta została wykończona.

I tym sposobem mogłem zamknąć kratownicę kadłuba.

Miałem już wystarczającą ilość wnętrza żeby zacząć mierzyć poszycie zewnętrzne.
Wymyśliłem sobie coś takiego, że w okolicach kabiny lepiej odtworzę konstrukcję oryginału i zamiast dość skomplikowanego i karkołomnego formowania poszycia podzielę poszycie na kilka elementów.

Po sklejeniu ich powinienem uzyskać coś bardziej przypominającego prowadnice osłony kabiny. Zanim do tego przystąpiłem próbowałem na poszyciu wewnętrznym znaleźć jakiekolwiek punkty odniesienia ze szkieletem , niestety nie znalazłem.

Znalazłem za to dość dziwne rozwiązanie czyli oddzielenie paska łączącego od poszycia wewnętrznego i zastąpieniem go paskiem który częściowo trzeba od spodu pomalować.

Podzielone poszycie zewnętrzne natrasowałem żeby móc upodobnić fragmenty poszycia do pokrycia płóciennego i po uformowaniu skleiłem z podobnie podzielonym poszyciem wewnętrznym. Takie początki poszycia płóciennego nawet mnie satysfakcjonowały co prawda moje wysiłki zginęły pod naniesioną graficzną waloryzacją. Przymierzyłem poszycie do szkieletu i się nieco zdziwiłem jego pasowaniem i położeniem. Tył poszycia układał się za nisko, a przód siłą rzeczy się przekosił.

Niewiele pomogło nawet podcięcie dołu wręgi 3. Nie pasuje też kształt wręgi do uformowanego poszycia.

Poszycie ułożone na wrędze 3c ewidentnie jest za krótkie i to nawet bez wewnętrznej oklejki ramy okna.

Podejrzewam że mogło nastąpić zniekształcenie wręg w trakcie operacji na pliku między sklejaniem testowym a naniesieniem grafiki, bo skoro surówka została zaaprobowana to musiało być ok.
Podobnie musiało się zdarzyć przy fragmencie poszycia cz.30. Dwa dolne fragmenty tworzące romby są przekoszone i to co brakuje z przodu jest wysunięte z tyłu.

Stąd na fragmencie połączenia cz.20 i 30 będzie szpara. Kolejna rzecz jaka przypadkiem wpadła mi w oczy przy okazji przeróbki poszycia to niewłaściwy przekrój kadłuba w okolicy kabiny. Przypadkiem było kształtowanie poszycia cz.30 gdzie odruchowo zacząłem je kształtować na "płótno" poniżej "blachy" na grzbiecie kadłuba. Połączenie blachy i płótna w oryginale przebiega w postaci załamania i wyraźnej krawędzi. I tak też zrobiłem, odruchowo. Niestety mój "odruch" nie pokrył się z zamysłem autora który według własnego uznania zmienił bryłę samolotu zniekształcając jej charakterystyczne profile.

Na zdjęciu powyżej zaznaczyłem zieloną linią gdzie powinna być krawędź załamania powierzchni kadłuba, a czerwonym gdzie jest. Jej przebieg na cz.30 według wizji autora łatwo sobie wyobrazić. Niestety nie podejmuję się naprawy kształtu tego fragmentu modelu, dopasowania poszycia do szkieletu również.

Pech.
Szkoda, tak fajnie i zachęcająco wyglądał ten model na płasko.
Może Art, da radę, On ma mniejszego pecha do niepasujących wręg o czym świadczą jego słowa dotyczące Centauro.

--

Post zmieniony (26-09-18 12:09)

 
29-11-16 11:00  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sorry Ceva, ale to czarne tło, czarna myszka, w dodatku na czarnym forum, musiało przywołać Złego ... A na poważnie, to bym jednak nie poddawał się, pod warunkiem, że poszycia do siebie pasują, a z tego ostatniego zdjęcia coś mi się widzi, że jak spasujesz linie zielone to będzie przesunięcie na kółeczku "szczęścia i pomyślności". Sprawdzałeś może?

 
29-11-16 11:34  Odp: [R]Morane-Saulnier M.S.406C1 1:33 proArte
proArte   

Witam
Przykro mi że Ma Pan problemy z wręgami. Ponieważ traktuje Pana relacje poważnie, sprawdzimy Pana uwagi. Wynika z nich że wręgi są za duże do poszycia. Oraz że kształt tych wręgi jest błędny. Porozmawiam z autorem i ustalimy co trzeba zrobić i jak postąpić. Modele są zbyt ciekawe aby poprostu je tak zostawić tym bardziej że mamy ich kilka. Jeśli okaże sie że trzeba je poprawić to zostanie to zrobione.

--

Post zmieniony (29-11-16 11:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024