FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-01-18 13:02  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na serio- zdolności pomysły i wykon- ponadprzeciętne!!

--

 
11-01-18 21:34  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Podążania w kierunku ogona ciąg dalszy.
Kolejne dwa segmenty gotowe do przyklejenia.

Zmieniłem sposób mocowania amortyzatora podwozia głównego. Do wręgi a7 dokleiłem gniazdo pod druty, a wytnę z poszycia pole zaznaczone strzałką. Od spodu trzeba również wyciąć. Wręgi nadal wymagają obróbki papierem ściernym. :-/ Porównując z relacją z budowy surówki mogę stwierdzić że z wręgi a8 zniknęły oznaczenia gdzie wykonać otwór pod tylną rozpórkę goleni podwozia.
Żaluzje jeszcze się trzymają :-)

Dokleiłem w końcu pozostałe elementy poszycia, na ostatnim połączeniu pominąłem wręgę a10. Ukształtowanie i przyklejenie ostatniego segmentu wymagało trochę gimnastyki.

Ostatnie segmenty ma łączeniach fazowałem, odbiło się to niestety na pasowaniu. Obwody poszyć przed ukształtowaniem były zgodne.

Jak mam być szczery, to nie jestem zachwycony odwzorowaniem w modelu charakterystycznych obłości. Po Mi-2 mam w tym względzie niedosyt. Poszycie segmentu czwartego od tyłu aż się prosi o podzielenie na dwa segmenty...
Belka ogonowa, to było kolejne wyzwanie ze względu na długość i formowanie w poprzek włókien kartonu, wyszło całkiem znośnie.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-01-18 22:06  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonała robota !

 
11-01-18 22:07  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Moim zdaniem powinno się przy tym zadzie całkowicie wywalić wręgi i polegać li tylko na podposzyciu z brystolu ukształktowanym, gdy klej polimerowy tężeje.
Te kanty na niemal kobiecych obłościach są porażająco nieadekwatne do oryginału :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-01-18 15:49  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Ale jak polimerowy? Ceva na bcg jedzie tylko...

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
12-01-18 17:19  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No Art, taki stary kartoniarz i ma fochy. Taka uroda kartoniaków. Lepiej na siłę nie naśladować obłości, bo co z tego że linia będzie się trzymać orginału gdy odbędzie się to kosztem listkozy ekstremalnej. Przykładowo zobacz jak zgrabnie wygląda kompletny Mi 4 z MM bez silenia się na niewiadomo co w porówaniu do listowia z innego wydawnictwa.

 
12-01-18 19:25  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A gdzież tam fochy :)) Wiem ja,że dla fochacza zawsze źle się to kończy hi hi.
Z taką sobie wrodzoną skromnością zaapelowałem o obłości bliskie mojemu sercu jak każdemu normalnemu facetowi :)

Wywalić wręgi, wykulkować, podkleić brystolem na polimerowym właśnie kleju.
Ale co ja tu gadam naszemu Wojciechowi drogiemu. Sam cosik wymyśli i kanty zetnie, albo i nie zetnie/zerżnie :)
Rację ma, że przydałoby się to pociąć projketowo na więcej pasków, bez rżnęcia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-01-18 19:36  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tył kadłuba, bardziej mnie interesuje przód - jak wyjdzie?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-01-18 15:54  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Skoro OSTOJA pyta o dziób to nieco wyprzedzę kolejność prezentacji postępów klejenia choć chyba lepiej brzmiałoby lepienia...

Poszycie dziobu jakoś zlepiłem, odrobinę podtłoczyłem i zacząłem przymierzać gotowe oszklenie renomowanej firmy modelarskiej GPM. Rezultaty są widoczne na fotkach poniżej.

Rezultat przymiarki chyba nie wymaga komentarza...
Skoro wytłoczka jest za krótka to postanowiłem spróbować innego sposobu montażu oszklenia znanego z modeli plastikowych, czyli wklejanie dopasowanych fragmentów szyb w otwory w poszyciu. Przycięte i dopasowane fragmenty gieepeemowskiej wytłoczki wkleiłem SG i niestety nie da się ukryć rodzaju zastosowanego kleju. Nie mogłem użyć specjalistycznego specyfiku do klejenia wytłoczek bo z racji rozmiaru wytłoczki nie wszystkie krzywizny oszklenia wypadły w miejscu gdzie być powinny i trzeba było użyć siłowej sugestii popartej superglutem. Pomysł może i dobry, ale nie w moim wykonaniu. Poniżej fotki onej masakry, oczywiście jeszcze przed retuszem.

Na deser informacja o szkielecie nosa.

Jak to pasuje do reszty, o tym w kolejnych odsłonach relacji, nie mniej czarne ptaszyska coś zaczynają krążyć...

Art, według mnie wywalenie wręg niewiele by zmieniło, poszycie jest na tyle poprawnie spasowane, że podczas sklejania samo przybiera odpowiedni kształt. Na tłoczenie tak dużych powierzchni się nie porywam, aczkolwiek o tym myślałem. Kleju polimerowego nie używam, jak wielu innych polecanych na wszystkich forach klejów z którymi nie mogę/nie chcę się (niepotrzebne skreślić) dogadać. Ty to co innego, jesteś na wyższym poziomie rozwoju modelarskiego, a ja ciągle używam kleju biurowego... ;-)
Podzielenie tyłu kadłuba na więcej segmentów, a na listki na pewno znacznie podniosło by stopień odtworzenia obłości oryginału.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-01-18 16:43  Odp: [R] WSK SM-1 1:33 Orlik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chyba postimg.cc się zbiesił, pojawia się komunikat "502 Bad Gateway". Z miniaturek wynika że jest OK. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024