FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-07-17 20:03  [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Karol_G 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobry wieczór.

Mam na imię Karol i chciałbym przywitać się z tutejszym gronem modelarskim za pomocą relacji z budowy tytułowego modelu :) Sklejanie rozpocząłem w grudniu ubiegłego roku, więc trochę zostało już przeze mnie zrobione ale mam nadzieję, że nie będzie to problemem, jeśli zacznę relację "od środka".



Żeby nie upychać wszystkich miniaturek w jednym poście, zapraszam do poniższej galerii:

https://postimg.cc/gallery/1hziez1we/

A tutaj wybrane fotki z poszczególnych etapów budowy:



I postępy z ostatnich dni:



Pozdrawiam i jeszcze raz chciałbym serdecznie wszystkich przywitać :)
Karol

--

 
17-07-17 13:39  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Obiecujący początek.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-17 13:34  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Karol_G 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć

Stan modelu na chwilę obecną. Wziąłem się za obudowę silnika:






Połowa wydechów wykonana:



--

 
13-10-17 11:37  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jest dobrze.
Moja rada, stosuj podposzycie między wręgami lub jeżeli nie wybierzesz tej opcji, staraj się nie "uciskać" oklejek poszycia przy pasowaniu.
Na kilku zdjęciach widać, że nieco się one pozapadały.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-10-17 11:30  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Babek87   

Hej :)

No fajnie to wszystko wygląda :). To jest następny model jaki wejdzie na warsztat ale na razie rozgrzebałem Thunderbolt P-47M-RE Kartonowy Arsenał 6/2015.Powodzenia.

P.S. Jakiego kleju używasz do klejenia tej masy drobniutkich elementów we wnętrzu kabiny??
Zacząłem to robić klejem szewskim (bezbarwny butapren) ale może jest coś lepszego :)

 
19-10-17 13:02  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Karol_G 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć

Wszystko co się da kleję przy pomocy BCG i cyjanoakrylu (zarówno rzadki jak i w postaci żelu). A jak trzeba podkleić jakiś element o większej powierzchni to wtedy używam kleju polimerowego od dragona.

 
27-10-17 20:48  Odp: [R] P-51 D-20 "Margaret IV"(KA)
Babek87   

Szukałem ale tych BCG na allegro jest od cholery... Karol który polecasz??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024