FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-01-06 14:20  [relacja/galeria] Ił-2m3 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Od pewnego już czasu, obok klejenia Zera, majstruje również przy Ile-2m3. O samym modelu powiedziano już wiele, więc w relacji skupie się tylko na opisie poszczególnych etapów budowy.
Obecnie mam wykonaną kabine pilota oraz rury wydechowe. Na tym etapie budowy nie miałem większych problemów z pasowanie części, czy też podobnymi problemami. Trochę gimnastyki wymaga sklejenie fotelu pilota - podobne utrudnienia wystąpiły przy klejeniu i montażu rur wydechowych. Staram się na razie kleić model bez większego waloryzowania - na razie z lakieru wykonałem szybki zegarów i wskaźników na tablicy przyrządów oraz nowe pasy przy fotelu pilota.
Oto kilka zdjęć z tego etapu budowy:




Post zmieniony (02-10-18 21:26)

 
29-01-06 14:45  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na razie mistrzostwo świata. Będę uważnie obserwował i podglądał. Wydanie WAK-u wydaje sie najlepszym Iłem na rynku. Powowdzenia w budowie

--

 
29-01-06 14:50  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Będę kleił porównawczo wszystkie, parami, może być zabawnie :-) gdzieeeś tam jest początek mojej relacji...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
29-01-06 15:46  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no, no - fajniusio się zapowiada...

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
26-02-06 11:20  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Od ostatniej prezentacji troche majstrowałem przy Ile - doszła kabina strzelca pokładowego oraz okleiłem pokryciem przednią cześć kadłuba. Niestety, pokrycie kadłuba w obrębie silnika nie wyszło mi najlepiej. Kadłub został już prawie polakierowany - jeszcze tylko jedna warstwa matu.



Post zmieniony (02-10-18 21:27)

 
09-03-06 21:40  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kadłub w zasadzie skończony. Powierzchnie sterowe usterzenia wykonane wychylone. Nie pokusiłem się o zrobienie ich w pełni ruchomych, choć jest taka możliwość w modelu. Kadłub czeka jeszcze retusz w kilku miejscach oraz lakierowanie. Dopiero po tych operacjach zaprezentuje więcej zdjęć.



Post zmieniony (02-10-18 21:29)

 
09-03-06 21:52  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To moja ulubiona maszyna z frontu wschodniego (a dla pilota - zachodniego). Właśnie przełamałem się i wczoraj rozpocząłem montować ten model i nie ukrywam, że zachęciła mnie właśnie ta relacja. Będę śledził z uwagą.

 
14-04-07 14:45  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Najwyższy czas przypomnieć relację z budowy Iła. W zasadzie budowa zbliża się ku końcowi. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze lotek i klap, śmigła, uzbrojenia i kilku drobiazgów.
A teraz o tym co zrobiłem przez ostatni rok ;)
Skrzydła - stosunkowo rozbudowany szkielet, z jednej strony zapewnia świetną sztywność całego płata, z drugiej strony wymaga dokładnego oszlifowania, gdyż jest ciasno spasowany - żeby uniknąć powstawania tzw. "krowich żeber". Nie udało mi się niestety tego uniknąć, cześciowo jest to spowodowane, zbyt cienkim moim zdaniem kartonem na jakim model został wydany. Troche zabawy wymaga oklejenie szkieletu pokryciem, zwłaszcza przy wykonywaniu otwartych klap i oddzielnych lotek.
Gondole podwozia - ogólnie sklejają się przyjemnie, ale jest mały zonk - gondola lewa i prawa otrzymały zamienione kolory, co powoduje, że element nr. 159 należy wykonać od nowa, gdyż jest niesymetryczny i nie można go zamiennie wykorzystać do lewej lub prawej gondoli podwozia, co jest możliwe w przypadku reszty częśći. Nowe elementy wykonałem, wykorzystując zapas koloru z odciętych lotek i wlotu powietrza.
Podwozie - tutaj proponuję najpierw do gondoli wkleić elementy 161a z elementem 161i a następnie w nie wsunąć golenie z kołem. Poza tym należy dorobić drugi zestaw elementów 163g i 163h bo w modelu są tylko do jednego zespołu podwozia
Owiewka i karabin strzelca - brak większych problemów. Lufę karabinu wykonałem z igły lekarskiej.
Na zakończenie kilka zdjęć:




Post zmieniony (02-10-18 21:33)

 
14-04-07 15:21  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model w ciekawym malowaniu. Ladnie Ci wychodzi:)

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
15-04-07 14:37  Re: [relacja] Ił-2m3 WAK
czessek   

Przadnie czysto zrobiony model .

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024