FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-01-16 08:48  [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,
Wczoraj zima dała nam mocno w kość (u mnie 10cm pokrywy śnieżnej), więc kapitan zszedł na ląd. Nie martwcie się, nie porzuciłem lokomotywki, tylko zrobiłem sobie od niej przerwę:) Dobrze, przejdźmy do rzeczy! Od ponad roku zbieram kolekcję Wrzesień 1939, w której to ukazują się modele plastikowe maszyn właśnie wrześniowych. Narobiło się tego trochę, kilka jeszcze nie sklejonych i niepomalowanych, więc wymyśliłem sobie, że zrobię małą winietkę, właśnie do prezentacji kolekcji (oczywiście wszystko w jedynej słusznej skali 1/72). Z rupieciarni wyciągnąłem kawałek jakiejś deski sklejkowej, akurat dobrej do zabudowania pod dioramę:

Koncepcja dioramy prosta: gorące, skwarne, letnie i pyliste popołudnie, gdzieś w Galicji, (może koło Krakowa) roku 1939. Główna ulica małej wsi, wybrukowana, na której znajduje się jakiś sklepik, może fryzjer… Przy zagospodarowywaniu dioramki wzorowałem się na głównej szosie w Wąwolnicy, na której znajdują się, co prawda już zdewastowane i rozpadające się właśnie takie małe chałupki…ach rozmarzyłem się. Więc przejdźmy do modelu:
Ściany budynków projektuję na tekturze 2mm, na zdjęciu poszły pierwsze kreski:

Rozrysowałem najwyższy budynek:

Dorobiłem szczegóły (framugi drzwi, fryz, ramki okien):




Tutaj mała przybudówka (drewniane belki to paski kartonu 0,2mm, niestety z efektu drewna nie jestem zadowolony):




Największy dom obrasta w szczegóły:










Elementy dachu (niestety nie jest to robota Ryszarda, ale jakoś ujdzie):

Podłoga wykonana z zapałek (wiem, że jest strasznie nierówna, ale na końcu przykleję listwę):




Dach ze zrobionymi łączeniami blach:



Dach przygotowany do pomalowania farbą bazową (Revell 78):

A tutaj weathering czas zacząć (czarny, biały i lekko zielony wash):





--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
16-01-16 09:05  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawy pomysł nam tu kolega serwuje. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-01-16 09:33  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No cikawe, ciekawe :) Ja teraz też mieszkam w Galicji (po galicyjskiej stronie miasta).

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-01-16 12:25  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziesięć centymetrów? Ha ha ha, dziś przed moim domem w Szczecinie miałem 25 CENTYMETRÓW ŚNIEGU! Załączam dowód!
Wygląda na to, że na północno-zachodnim krańcu Polski mamy zimowe szczęście. Jeździ się bez problemów!


--

 
16-01-16 13:03  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Coś za duże szpary między "deskami" pokrywającymi ściany tej małej chałupki.

 
17-01-16 07:11  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Akra-dobre;)))
Ryszard- rzeczywiście między dechami zrobiłem za duże te szpary, ale nie będę już ich poprawiał, powiedzmy, że od środka jest ocieplone:)

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
17-01-16 19:55  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam, dzisiaj drugi raz:)
Od wczoraj małe postępy:
Pomalowałem elewacje farbą revell 314 (farba była za gęsta, ale porobiła fajne grudki, taki jak tynk):


Tutaj już pomalowane okna, ściany potraktowane czarnym washem, zamontowane okiennice drzwiowe(trochę się zbananiły, są do prostowania):



W najwyższej kamienicy również wszystko pomalowane i zwashowane(oprócz okien i framug drzwi):


c.d.n.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
21-01-16 19:38  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam w kolejnej odsłonie relacji.
Ostatnio mało zrobiłem, ale jakoś tam idzie:)
Tu pomalowałem wstępnie panele z castoramy:




A tu już zabejcowane:







Na dachu szopy dorobiłem gont:

Tutaj wyciąłem i pomalowałem ściankę dzielącą dwa pokoje (na pierwszym zdjęciu wygląda jakby była krzywo pomalowana):


c.d.n

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
21-01-16 23:09  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

jeszcze dziada kalwaryjskiego na rogu zrób... :)

A tak na serio - fajnie Ci to idzie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-01-16 13:16  Odp: [R] Projekt Galicja: cz.1, wiejska ulica, projekt własny, 1/72
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

ZbiGu- sławojki nie mam gdzie za bardzo wstawić, na środku ulicy to tak...

Lecz w cz. 2 projektu Galicja może się znajdzie miejsce na taki mały domeczek ze skośnym dachem:)
Viking- to w tamtych czasach byli jeszcze tacy żebracy? Jeśli już to chyba w jakiś większych miastach. Ale starą babinę wystawię na ławeczce przed którąś chałupę...;)

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024