FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-10-18 21:05  [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
jjaaccuuss 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam,
jestem nowy na forum więc zacznę od przedstawienia się. Nazywam się Jacek, mam 29 lat, przygodę z modelarstwem kartonowym zacząłem dość wcześnie bo na początku szkoły podstawowej i dość szybko zakończyłem bo na etapie liceum. W międzyczasie popełniłem tylko jeden model, który powstawał w sumie chyba przez 7 lat i był to Spitfire. Gdy pomyślałem o powrocie do modelarstwa to po głowie chodził mi wyłącznie jeden model i był to Mi-24, do tego okazało się, że w 2013 wyszedł w malowaniu nie tylko z czerwoną gwiazdą ale również z Szachownicą do tego Pruszczański czyli z jednostki, w której aktualnie służę. Wtedy już nie było odwrotu. Po długiej przerwie rzuciłem się na dość głęboką wodę ale wydaje mi się, że coś z tego wyszło. Ocenicie sami.
Co do samego modelu to nie będę się rozpisywał bo temat został już wyczerpany przez kolegów. Powiem tylko jeszcze raz, że wszystko spasowane idealnie, klejenie to była czysta przyjemność a wszelkie niedociągnięcia to po prostu moje błędny a nie błędy opracowania.
Zastosowałem wręgi wycięte laserowo i zdecydowanie ułatwiło to pracę nad modelem. Model wykonany w 99% z wycinanki, sam dodałem jedynie trochę elementów w przedziale przekładni głównej, pokrywy WR-ki, oświetlenie przedziału desantowego (niestety nie mam zdjęć). Prace w sumie zajęły mi ok 2,5 roku, oczywiście z różnej długości przerwami.
Podsumowując, osobiście jestem zadowolony w efektu końcowego, choć nie brakuje błędów, które chciałbym poprawić. Wzięło się to stąd, że przez te ponad dwa lata nauczyłem się bardzo wiele nowych rzeczy i to co robiłem na początku pod koniec zrobiłbym zdecydowanie inaczej i myślę, że lepiej ;)
Życzę miłego oglądania, pozdrawiam.
Oto link do galerii:
https://imgur.com/a/tjjg1fd

 
02-10-18 21:13  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jeśli to jak dobrze zrozumiałem jest Twój drugi model w życiu, to masz wrodzony talent do modelarstwa. Moje szczere gratulacje. Fajny jest sposób prezentacji zdjęć. Czy to jest darmowy serwis do umieszczania zdjęć i jak ma się sprawa z długością życia fotek na tym serwisie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
02-10-18 21:14  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Spadłem z krzesła !! Wspaniały i dokładny model. Piękny śmigłowiec. Gratulacje i chylę czoła.

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
02-10-18 21:16  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gratuluję wykonania, bardzo mi się podoba. Oczywiście widać w kilku miejscach jakieś niedokładności, ale jak sam napisałeś - rzuciłeś się na głęboką wodą ale efekt Twojej pracy jest wart docenienia.
ps. włącznik przy podstawce uruchamia wirnik ? ;)

--

Post zmieniony (02-10-18 21:17)

 
02-10-18 21:22  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Cześć, rzeczywiście wybrałeś bardzo trudny model jak na powrót do modelarstwa, ale wg mnie sprostałeś wyzwaniu. Model prezentuję się bardzo dobrze,lecz jestem pod szczególnym wrażeniem krawędzi spływu łopat śmigła - mógłbyś podzielić się sposobem wykonania łopat? Z tego co widzę na zdjęciach zarówno krawędź natarcia jak i spływu wyszły idealnie.

Czekam na dalsze relacje i galerie :)

 
02-10-18 21:23  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
jjaaccuuss 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie nie, nie jest to drugi model w życiu, w sumie było ich sporo ale to bardzo dawno temu, to drugi model sklejony w ciągu ostatnich ok 11 lat :)
Co do zdjęć to jest darmowy serwis, pierwszy raz z niego korzystam więc niestety nie wiem jaka będzie żywotność zdjęć.
Włącznik oczywiście uruchamia tylko oświetlenie ;)

--

 
02-10-18 21:28  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
jjaaccuuss 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kedzier:
Nie miałem jakiegoś szczególnego sposobu, krawędź natarcia formowana na krawędzi stołu do momentu "aż nie trzeba będzie jej łamać". Krawędź spływu natomiast sklejona wikolem i na całej długości przyciśnięta dociążoną metalową linijką i zostawiona do całkowitego wyschnięcia.

--

 
02-10-18 21:41  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Nic tylko pogratulować :-) Super wyszedł.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
02-10-18 22:55  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Gratulacje, jak lubisz takie duże projekty to proponuje Mig-29A tego samego wydawcy, mam podobną historię przerwy w modelarstwie tylko że, na rozgrzewkę pod nóż poszły trzy modele zanim wrzuciłem się na głęboką wodę z Mig-iem. Myślę że, warto robić duże projekty bynajmniej ja tak sądzę.
Jeszcze raz gratuluję świetny model.
Pozdrawiam.

 
03-10-18 06:15  Odp: [G] Mi-24 D Kartonowy Arsenał 3-4 2013, 1:33
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Drugi model w życiu? Chyba sobie jaja robisz :) Kawał dobrej roboty. Podstawka też niczego sobie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024