FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-09-18 19:40  [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Witam w kolejnej relacji tym razem Viggen z Fly Model, model zrobił dobre wrażenie na mnie w 2D oraz po relacji Mario z tym że ja nie zamierzam malować modeli :P na początek zdjęcie okładki :

i już pierwsze kroki, wszystko klei się elegancko używam BCG ale nie polecam go do podklejania elementów szkieletu.... każdy kiedyś się uczy na błędach:

Miłego oglądania i pozdrawiam

 
25-09-18 19:12  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
AZBEST 

 

NO NARESZCIE !!!!!
Się doczekałem relacji mojej ulubionej konstrukcji w standardzie. Pozwól że przysiądę jako pierwszy i pogapię się troszeczkę . Trzymam kciuki !!

 
25-09-18 23:59  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Viggen bez śpachli i mazania farbom? A to w takim razie popatrzę, mogie? ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-09-18 20:12  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Oooo widownia i to jaka :D miło będzie panowie zapraszam ;)
więc tak czasu na klejenie mało ale coś się udało dziś złożyć poza szafą którą żona sobie zamówiła do kuchni :]
Na początek części kabiny pilota i komory podwozia przedniego :

zauważyłem że wręgi przedniej części dziobowej są za małe po obwodzie wycinając po zewnętrznej linii obrysu , tym się nie przejmuję bo będę kleić metodą na pasek (autor zrobił na dwie wręg ):

niestety albo stety tyle na dziś , nie lubię się spieszyć ;) do następnego

 
29-09-18 21:26  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Jedziemy dalej, po kilkukrotnym oszlifowaniu i przymierzeni poszycia zewnętrznego do kabiny pilota nie wyszło zaciekawie jeśli chodzi o spasowanie dlatego zdecydowałem się wpier skleić te dwa osobne elementy do przedniego segmentu a następnie skleiłem segment za kabiną pilota i dopiero ją wsunąłem korygując kilkakrotnie na obwodzie. Pochwytałem w kilku miejscach CA potem BCG i jest dobrze. Następnie skupiłem się na elemencie który ma wloty powietrza , zrobiona sklejka na obwodzie i zacząłem kleić od dołu gdy wyschnie BCG będę naciągał do góry. Dość gadania teraz zdjęcia :) (nosek przyłożony na sucho)

zbliżenie na połączenia:


--

 
29-09-18 23:02  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Dobry wieczór. Jak korzystasz z fotosika to masz możliwość wstawienia zdjęcia w taki sposób, aby wyświetlało się samo zdjęcie.
Mając okienko z kodami do zdjęcia, jest pole Po kliknięciu na zdjęcie, wybierasz otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze.



Pozdrawiam i kibicuję w budowie :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
30-09-18 18:46  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Dzięki za informacje podporządkuję się :)
Że niedziela to coś zrobiłem , elementy pasują jak na razie idealnie. Segment w którym jest komora podwozia i reszta zaczynającego się szkieletu płata przykleiłem w taki sposób: najpierw poszycie do reszty modelu a następnie wkleiłem cały szkielet tego segmentu , zaufałem trochę liniom podziału blach i z jednej strony się zgrały z drugiej brakuje ok 1mm osiowość jest OK.Zacząłem także kleić wlot powietrza do silnika na ostatnim zdjęciu przypasowane na sucho , jak widać dzięki metodzie na pasek ładnie przylegają do siebie te elementy.







(zdjęcia robione przed chwilą więc przy sztucznym oświetleniu)

 
30-09-18 19:06  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Poza tym, że fajnie ci robota idzie to, widzę że twoja wycinanka praktycznie nie ma różnic odcieni kolorów, u mnie np. brąz na arkuszu z kadłubem ma odcień od orzecha do kasztana. Pozostałe arkusze też mają takie odcienie farb kamuflażu?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-09-18 19:17  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
lubię placki   

Cześć. Model bardzo fajnie kleisz.Sama maszyna bardzo ciekawa , a kamuflaż rewelacyjny. Pozdrawiam i obserwuję dalsze postępy w pracy.

--
modele to moja pasja.

 
30-09-18 19:20  Odp: [R] JA-37 Viggen Fly Model nr 41
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

hmmm...różnicy w kolorach nie ma ale jest coś gorszego, mianowicie przesunięcie kolorów i nie mam jeszcze pomysłu co z tym zrobić... może masz jakiś pomysł? jak nic nie wymyślę to zostanie mi malowanie tego a dobranie odpowiedniego koloru to będzie wyzwanie.



lewe skrzydło ma dodatkowo czarne zapylenie


z pokrywami klap można wyciąć po obwodzie wypełnienia ale co ze skrzydłami??

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024