FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-09-18 17:42  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Czołem,

postawiłem maszty i zrobiłem olinowanie stałe. Nie będzie to sarkazm ni złośliwość, jeśli napiszę, że nie było to trudne?:-))) Cztery wanty na burtę, dwa baksztagi, zwykłe sztagi i kilka lin przy bukszprycie. Więcej czasu zajęło mi czekanie na kuriera z odpowiednimi "patyczkami", bo akurat 4 milimetrowe skończyły się, a "turlać" papierem ściernym 8 milimetrowych do średnicy 4-2 mm nie miałem zamiaru. Pozostało jeszcze wstawić w pokład kilka bloczków i "szyć" żagle. Kilka fotek z dziś...







Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-09-18 20:47  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mistrzostwo swiata! Dla mnie jednak za maly. Nie ogarnałbym w tej skali.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-10-18 10:12  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Niesamowite jest dla mnie jak w tak maleńkiej skali z taką precyzją wiążesz te sznurki!

--
54323031

 
01-10-18 11:59  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Seahorse, nie znam Ciebie osobiście, ale patrząc na Twoją pracę przy tej "szalupie" stwierdzam, że musisz mieć jakieś skłonności masohistyczne :))

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
01-10-18 13:28  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

@Raziel_3@ Kwestia skali nic nie zmienia (moim zdaniem). Skorupa będzie większa dwa razy, to trzeba będzie dorobić dwa razy więcej innych szczegółów, które w skali 1:100 są pominięte. Zawiasy można narysować w skali 1:100, ale w 1:48 trzeba je zrobić oddzielnie i pewnie jeszcze zaznaczyć/uwypuklić gwoździe.

@Petrov@ Widziałem twoją robotę, więc nie pisz, że ty takiej precyzji nie masz. Przecież kleisz w 1:96. To 1:100 nie robi żadnej różnicy. W Kruszwicy z zazdrością przyglądałem się twojej łajbie, stwierdzając, że ja takich szczegółów bym się nie podjął.

@Paragraf@ No to czas gdzieś się osobiście poznać:-))) Co do skłonności: skoro sprawia mi to przyjemność, to pewnie masz rację.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
04-10-18 10:15  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Nie będę podejmował polemiki, ale i tak obstanę przy swoim ;)

--
54323031

 
04-10-18 10:41  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

I ja się zgadzam z Razielem_3 i Petrovem, zwłaszcza, że jak wielu uczestników i gości Przeciszowa, miałem okazję widzieć "na żywo", jak ten kuterek jest mały:) Nawet gdyby był dwa razy większy, nie trzeba byłoby na nim dodawać żadnych detali.

Ale też już nie będę podejmował polemiki, bo kilka razy już próbowałem:). Zamiast tego nadal będę podziwiał to cacuszko.

Pozdrawiam

Post zmieniony (04-10-18 10:58)

 
04-10-18 15:55  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Z tym masztem i bukszprytem, to wygląda jak by mucha chciała być większa niż jest. ;)

Post zmieniony (04-10-18 15:56)

 
04-10-18 17:00  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ten drobnoustrój jest fantastyczny!
Zakupię i będę się pożądliwie wpatrywał. I może nawet skleję. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-10-18 17:31  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam,

przerwa długa, bo musiałbym dość awangardowo napisać "...a u mnie na modelu UBYŁO...", odwrotnie, niż zwykle modelarze piszą. Bo rzeczywiście w ruch poszła "stara brzytwa dziadka" i połowa olinowania stałego powędrowała do kosza na śmieci. Wzorując się na pewnym modelu "Fly'a" z poważnej witryny internetowej popełniłem kilka karygodnych błędów, które uświadomił mi nieoceniony p. Krzysztof Gerlach. A w skrócie wygląda to tak, że na kutrach bukszpryt był dość często cofany i w związku z tym nie był obficie wyposażony w olinowanie stałe. Były to w zasadzie do końca XVIII wieku tylko waterbaksztagi (czyli liny idące od noku bukszprytu poziomo do boków burt, odpowiedniki want). Jeszcze "głupiej" olinowałem stengę bukszprytu, bo ta... w ogóle nie miała żadnego olinowania stałego:-))), używana była sporadycznie i najczęściej leżała przymocowana gdzieś na pokładzie lub w ładowni (równie często spoczywała w stoczni i w ogóle nie była brana na pokład:-))). Ale skoro ją zamocowałem, to powinna być goła, jak święty turecki. Cyt:" Olinowania stałego bomstengi na kutrze nie da się obronić nawet dla XIX w., tym bardziej dla 1763 r. i tutaj nic nie poradzę."(K. Gerlach). Taka sytuacja.

By powiesić jak najwięcej żagli, wybór padł na baksztag przy flaucie. To uzasadniałoby rozwieszenie w zasadzie wszystkich płócien z wyjątkiem sztaksla na forsztagu (który to sztaksel używany był przy sztormie) oraz wysunięcie wioseł. Żagle robiłem tak, jak w kilku poprzednich żaglowcach, czyli na rysunek żagla naklejam wąziutkie paski płótna wcześniej nasączone klejem. Po wycięciu obklejam identycznie drugą stronę i na krawędziach daję liklinę:


Na bomstendze żagiel jest wciągany na ślizgaczu, a na bukszprycie w oparciu o sztag. Naciągacz ślizgacza (outhauler) przechodzi przez szyber w noku bomstengi i stamtąd prowadzony jest w dół do bloku zaczepianego przy dziobnicy tuż nad wodą (ewentualnie, tak ja to zrobiłem, do bloku policzkowego) :


Spośród pozostałych żagli podstawowym był gaflowy i marsel. Pozostałe żagle rejowe były traktowane jak żagle dodatkowe, stąd ich reje zwykle nie miały topenant i brasów.
Więc na razie dwa żagle rejowe:
- bramżagiel na zwykłej rejce:


- i pod nim marsel z wyciętym mocnym łukiem:


Marsel rozciągany był na dolnej rei (dla ułatwienia zwanej "reją rozpierającą":-))), do której zamocowałem wytyki (czyli będą żagle wytykowe):


... tak to wygląda z podpiętym marslem:


... i po całości:




Pozdrawiam
Tomek

--

Post zmieniony (27-10-18 17:35)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024