FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 33Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-06-13 14:13  [R]Grupa uderzeniowa USN: USS Independence, USS Alabama, USS Hornet.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Na początek pewnie dostanie mi się za temat, ale jest to wątek typu może się coś urodzi lub nie :) Więc jak się jednak urodzi to się zmieni temat, jeśli nie, to też zmienię temat :), na: "Budowa brył nieforemnych nie do końca zamkniętych"...

Do rzeczy: Jak już w temacie( się za tematuje dziś)postanowilem, że wyjdę z ciemnoty "projektowania" modeli niezrozumiałą techniką dla wszystkich typu JEPG, co widać w relacji z budowy bijącego nieprofesjonalizmem modelu, który to właśnie chciałem przeinaczyć na bardziej właśnie profesjonalny.
No i tu dochodzimy do sedna, no muszę go po prostu przerysować na grafikę wektorową...
Jednak nie jest to takie proste jak mi się wydawało i postanowiłem, że zanim coś sknocę, to najpierw spróbuję wykonać jakąś prostą bryłę, co za tym idzie pomyślałem sobię że może kogoś ta bryła zainteresować i stąd ta relacja.
A teraz będzie bryła:
Coby się nie zapadła, przydałby się jakiś szkielet:

Złożony wygląda tak(ten mniejszy :)):

Na koniec przydałoby się obudować ścianami:

Niestety wkradły się jakieś otwory i będzie przeciąg, ale może jakieś rolety się dorobi i będzie git.

No to tyle, jak się uporam z wypełnieniami, to się da temu jakieś kolory.
PS: Ale cienka kreska wychodzi fiu fiu....

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:42)

 
25-06-13 14:40  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ha! Independence class!!!!! Który konkretnie?

 
25-06-13 15:46  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Napewno urodzi się coś fajnego, a sam poród nie będzie cięzki :) O wygląd noworodka jestem spokojny :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-06-13 15:56  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Przeciąg nie przeciąg, nóż się nie przeziębię :-)
Zrób ten model z kadłubem pełnym i puść w świat, może coś zarobisz :-)
W tej skali biorę wszystko :-)
Pzdr

 
25-06-13 17:28  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jednak się nie myliłem z tym zainteresowaniem :)

Akra, jesteś jednym z niewielu, którzy mają więcej niż coś tam do powiedzenia o tym modelu, zwłaszcza że opieram się w dużej mierze na Twoim opracowaniu bo po obejrzeniu masy zdjęć i porównaniu go z kilkoma planami, stwierdzam, że od strony merytorycznej jest bardzo bliski oryginałowi. Jeśli chodzi o nr na pokładzie, to po wspomnianej w/w lekturze stwierdzam, że spokojnie można się pokusić o wykonanie nawet wszystkich jednostek, tylko z małymi zmianami, a na pewno tyle ile jest schematów malowania, czyli jakieś sześć jednostek......
Borowy, na początek jednak poród przebiega dość ciężko, ale im dalej tym lżej, jakkolwiek to brzmi...
Dokker ja uparcie jak to w moim stylu wciąż trzymam się skali i waterline, ale tak jak w przypadku Ise nie widzę problemu żeby dorobić denko i przeskalować do 200 jak to się większość upiera, wpisujesz w odpowiednie pola 150% i masz, albo specjanie dla Ciebie 50% :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 18:00  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ADAMIE, jutro przed południem skopiuję i umieszczę tutaj trochę fotek doskonale pokazujących detale okrętów tej klasy, a także trzy szczegółowo rozrysowane schematy (trzy różne) kamuflaży dla Independence class.

 
25-06-13 18:06  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Byłbym bardzo wdzięczny zwłaszcza, że jestem dopiero na początku i przydałyby się zdjęcia zwłaszcza tego co pod pokładem startowym przy ścianach hangaru, na dziobie i rufie.

BTW A może to będą kolejne "Rozmówki"?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-06-13 18:13  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto sfotografowana jedna ze stron, które jutro tu zamieszczę:



--

 
25-06-13 20:26  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, nie wiem, czy zauważyłeś, ale CVL-e mają nieco inny przekrój kadłuba od Clevelandów. Po prostu na oryginalne burtowe pasy pancerne kadłuba krążownika obudowano spore bąble przeciwtorpedowe sięgające praktycznie całej wysokości oryginalnej burty kadłuba krążownika, oraz w części podwodnej. Popatrz na przekroje poprzeczne kadłuba CVL-26 USS Monterey, oraz CVL-27 Langleya tóre Ci przysłałem i planiki Indepedence: bąble zajmują większość burt na śródokręciu. Czyli trzeba rozrysować od nowa przekroje kadłuba i poważnie to zmienić, także oklejki burt na te bąble, to co ma Belleau Wood z MM nie nadaje się. Weź booklet of general plans Montereya, Langleya i spokojnie rysuj nie patrząc na ten stary model.

--

Post zmieniony (25-06-13 21:05)

 
25-06-13 21:39  Odp: [R] Wyjście z cienia:D Budowa modelu Lotniskowaca Lekkiego w nowej technice.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oj Sven.... Andrzej powinien się obrazić...:)
Na modelu widoczny jest uskok w połowie dł kadłuba, w moim też, z tym że ani w Andrzeja i moim nie ma linii początku i zakończenia owego bombla, które to przedstawiam na poniższym rysunku, gdzie na czerwono zaznaczone jest jak ja to wykonałem:


Moje pytanie jest takie: Czy te linie zakończenia bombli mam wlaśnie tylko narysować, czy zastosować naklejany pasek w odpowiednim kształcie? Tylko to trzeba przerobić, wręgi mają już uwzględnione bąble..
Z góry dziękuję bardzo za świetne plany

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 33Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024