FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 31Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-03-17 12:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Z kolorami dna na amerykańskich okrętach trzeba uważać. Z rozpędu stosuje się różne ciemne odcienie czerwonego i bordowego, a tymczasem było ono jasnoczerwone, czy wręcz ciemnopomarańczowe
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:USS_Pennsylvania_(BB-38)_drydocked_in_an_Advanced_Base_Sectional_Dock_at_the_Pacific_c1944.jpg
http://www.navsource.org/archives/01/014271.jpg
http://navsource.org/archives/01/061/016183u.jpg

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 


W świetle dziennym może nie jest aż taki super, dopiero w sztucznym świetle mi się podoba :)
Dobrze, że w ciągu dnia nie mam czasu i kleje dopiero wieczorem.

Jeśli chodzi o kolor, to ze zdjęć od Waldka wynika, że powinien być bardziej ceglany niż bordowy, ale weź taką barwionkę dorwij.

I jeszcze pytanko, który BB jest na 3 zdjęciu? Pytam bo ma jedyny słuszny kolor pokładu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-17 13:24  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na trzecim jest Iowa podczas wodowania, ale tam nie widać pokładu ;-). Może chodzi o drugie zdjęcie? To Idaho http://www.navsource.org/archives/01/42a.htm
Jest tam np. takie zdjęcie: http://navsource.org/archives/01/042/014200a.jpg

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
30-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No fakt pomyliłem się z wrażenia :) Chodzi mi o to, że wygląda na wersję po przeciwlotniczej modernizacji, a wtedy na pokładach było deck blue. Może to foto jest koloryzowane z błędem.
Co do ostatniej foty, jest to wersja z lat 30tych i były całe takie popielate, co ciekawe widać, że relingi były całe czarne.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
30-03-17 21:58  Odp: [R] USS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, ostania fotka to Idaho, 1940 r ;) W WP nr 34 (Battleships in colour) jest min New Mexico, wrzesień 1940 gdzie widać jego pokład w kolorze naturalnego drewna. Jednak na fotce z lutego 1942 NM pokład ma właśnie już deck blue. Co do dna: taki np. Texas wyciągnięty po ponad 40 latach w 1988 r. do suchego doku na remont miał dno na pierwszy rzut oka jaskrawoczerwone/pomarańczowe (fotka z jednej z monografii Doyle'a), ale nie wiem czy po takim czasie to więcej rdza czy farba. Co do Iowa: na jej fotce z wodowania w WP 34 widać z bardzo bliska że dno jest właśnie jasnoczerwone. Zlinkowane wyżej fotki: Pennsylvanii i Idaho w suchym doku w WP 34 potwierdzają raczej jasnoczerwony. Chociaż dla New Jersey widać, że dno tak jakby ciemniejsze, ale to może taka jakość zdjęć.

Edit: w US Navy podczas wojny używano jako zabezpieczenie części podwodnych okrętów farby antyporostowej w kolorze Norfolk 65-A Antifouling Red (US 14).

--

Post zmieniony (31-03-17 09:57)

 
31-03-17 21:09  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak wpisuje nazwę tej farby u "wujka" , wychodzi mi fajny obrazek bardzo podobny do mojej barwionki więc wychodzi na to, że dobrze trafiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-06-17 18:40  Odp: [R] USS
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to odgrzewamy kotleta:







Tak to wygląda po sklejeniu w wersji full wypas, wszystko co poniżej pokładu praktycznie zrobione oprócz śrub, które czekają na decyzje i farbę, bo te z GPMu jakoś mi się jednak nie widzą.
Aktualnie pracuję nad całą artylerią co zajmie trochę czasu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:21)

 
16-06-17 18:57  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dużo się dzieje na tych burtach. Super to wygląda.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-06-17 22:52  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Pięknie to wygląda! Aż się chce taki model w kamuflażu.;)

 
22-06-17 13:15  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chcę to!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 31Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024