FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 29 z 31Strony:  <=  <-  27  28  29  30  31  ->  => 
30-05-21 19:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To teraz zdradź jaki to aero ?

 
13-06-21 16:00  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

GTiStyle, aero to nic specjalnego taki czarny plastikowy ze szklanym pojemnikiem :D.

A ja tymczasem korzystałem na maksa z możliwości nocnego przesiadywania i można powiedzieć, że już mam :




Teraz przeczytajcie pierwsze zdanie z pierwszego postu hyhyhy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-06-21 18:38  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

eeeee, eeee Panie, no nie, tak to my bawić się nie będziemy. Taka galeria, to też część instrukcji i nieoceniona pomoc.
Tak więc, poprosze: ]

 
13-06-21 20:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W pierwszym zdaniu się przywitałeś :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-06-21 21:34  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Oczywiście żarcik :D choć ostatnio strach żartować.

Tym razem chcę to zrobić jak się należy, nawet w garażu zrobiłem super profesjonalne studio zdjęciowe :D Może Hornet na tym skorzysta :)
Pożyczyłem od kumpla specjalnie lepszy aparat i statyw, choć sam mam nie najgorszy, chcę sobie porównać jakość.
Mam już zrobione z 50 zdjęć, ale jutro kolejna sesja aparat okazał się zbyt profesjonalny dla mnie i musiałem oddać na ustawienie :D
Żeby nie było puste pisanie choć jedna fota jeszcze :



Nima jak sztuka dla sztuki narobiłem sie jak w spodnie, a tego nie widać :DDD

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-06-21 23:04  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
orkan   

Adamie, chyba nigdy wcześniej nie pokazałeś kadłuba od strony dna a tu pojawiły się wątpliwości.
Wydaje mi się , że układ pasów poszycia dna poza krawędzią bąbla, nie jest do końca prawidłowy. Na myśli mam ich wrzecionowate ułożenie.
Nie wykluczam, że taki był projekt prawdziwej jednostki , do mnie jednak taki ich układ nie przemawia.
Według mnie prawidłowy ich przebieg byłby równoległy do stępki i widocznych stępek dokowych, ze stopniowym wytraceniem ich szerokości w kierunku dziobu i rufy.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
14-06-21 08:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się z kolegą orkan, to nie wygląda naturalnie. Tzn też nie mam wiedzy konkretnie o tej jednostce, ale bazując na generalnych zasadach szycia kadłuba, powinno wygląać to ciut inaczej, boki i płaskie dno powinno być proste, za to wszelkie wytracanie szerokości znajdowało się w rejonie obła( miejsce styku burty z dnem) kadłuba. Nigdy nie jest to na ostro. tzn pas nigdy nie zaczyna i nie kończy się trójkątem tylko trapezowo. Aby uniknąć sprężeń. To jest jedna z bardziej fundamentalnych zasad w mechanice konstrukcji.

Poniżej przykład co prawda nie z amerykańskiej jednostki, tylko Warspite, nie mniej dobrze to ukazuje samą idee.


poniżej rozwinięcie poszycia(expansion shell) dla współczesnych jednostek cywilnych, kontenerowiec i tankowiec. Zupełnie inna technika wykonania, proste spawane płyty, ale nadal, szerokość jest gubiona na oble. Mimo że niezbyt wyraźnie, to tu płyty też są trapezowe.



BTW< nawet jeśli nie w tym projekcie, to miej to proszę na uwadzę na przyszłość.
Pozdrawiam i czekam na galerię: ]

Post zmieniony (14-06-21 08:22)

 
14-06-21 11:45  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Może i jakieś paski się nie zgadzają, ale szacunek Adamie za projekt i wykonanie. Widziałem kilka Twoich modeli na żywo i zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Ha, nie tylko na mnie, bo i jurorzy też je doceniali :)

--

Post zmieniony (14-06-21 11:49)

 
14-06-21 11:52  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Panowie nie idźcie te drogą :-)
Pzdr

 
14-06-21 20:57  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Pat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

no niezły meksyk :D

Piękny model. Ciągle mam co robić więc cierpliwie czekam na możliwość zakupu.

Pozdrawiam

--
Relacje:
USS ARIZONA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 29 z 31Strony:  <=  <-  27  28  29  30  31  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024