FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
23-10-16 23:22  [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Witam.

To znowu ja będę Was zanudzał relacją, w której pewnie jak zwykle nie będzie galerii z lenistwa.

A więc, na początek fotki pierwszego małego ustrojstwa, które skleiłem, żeby sprawdzić czy się do tego nadaje:

Jak widać szału nima ale tragedii też, więc żeby tak krzywo nie stał, trza mu dorobić platformę:

Ciekawe czy kto zgadnie co to za platforma? Mam już trochę więcej, ale nie można w pilotażowym odcinku całej fabuły zdradzać.

PS: Szykują się pliki do wydrukowania Szerszenia.

PZDR

--

Post zmieniony (24-09-18 18:59)

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-10-16 14:21  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Grzech wygrał:) Mogłem po jednej wrędze wstawiać, byście tak szybko nie zgadli.
Wieczorem zmienię temat i wstawię coś jeszcze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

01-11-16 23:40  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Trochę zeszło, ale wiadomo, życie.

Na szczęście robota idzie i są efekty:

Pozostałość po kazamatach wygląda dość skomplikowanie, ale oklejki mają podparcie w każdym punkcie. Jak widać brak kawałka szkieletu, ale potrzebowałem dokleić pokład, żeby można było odwrócić kadłub do przyklejenia reszty:

Wiem, że foto wygląda jak robione żelazkiem, ale światło było już słabe :P Będzie jeszcze więcej zbliżeń więc zobaczycie jak wygląda faktura pokładu.
Tymczasem biorę się za przyklejanie reszty szkieletu.

PZDR

--

Post zmieniony (24-09-18 20:01)

02-11-16 10:34  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Już zmieniam mini moderatorku....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

04-11-16 23:42  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No nie tym razem Dokker :) Łamię wszystkie swoje zasady i robię w "normalnej" skali z dnem:(, ale wszystko dla Was :). Choć mam pewien niecny plan co do naturalnego wyglądu.
A tak to wygląda:

Aktualnie pracuję nad oklejkami burt i przygotowuje do druku, oczywiście po tym poznacie jaki to będzie rok, jedynie podpowiem, że robię klasyczny pancernik bez masy plotek.

PS: Postimg się chyba posypał :(
PZDR

--

Post zmieniony (22-04-20 23:33)

06-11-16 21:25  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Szkielet zrobiony, trzeba to przykryć jakoś. Na początek białe do sprawdzenia pasowania;

Teraz zabiorę się za wypełnienie tego jakimś kolorkiem.

PZDR

--

Post zmieniony (22-04-20 23:35)

26-11-16 23:24  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Witam, jest progres:

Powoli do przodu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:12)

27-11-16 14:54  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Uwierzycie, że to barwionka?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-11-16 21:05  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No muszę przyznać że tu trochę szaleje, a przed drukiem wygląda to tak:

Ciekawe czy zauważyliście, a w bulajach się mosiądz odbija :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:12)

07-12-16 14:46  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Panowie spokojnie to nie jest żaden szał, co prawda dostałem reprymendę, że mam kleić a nie grać w Wowsy więc wziąłem się za robotę . Starałem się jak mogłem ale i tak nie jestem zadowolony z kilku miejsc, choć ogólne wrażenie chyba może być:

Wzór kamo jest z jednego bardzo niewyraźnego zdjęcia prawej burty więc nie można się doszukiwać super zgodności kształtu, ale przynajmniej nie jest to fantazja. O dziwo jest bardzo duzo bulai i nawet nie wiem kiedy to się wycięło :).
No i jak się przyjrzeć to widać, że się trochę bawiłem w oddzielne blachy, a całościowo wygląda to tak:

No i przydało by się zabrać za lewą burtę, a tam z kamo już lepiej bo są dobre zdjęcia i ładny rysunek.

PS: A avatarek to FORZA INTER :D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:15)

09-12-16 14:48  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Fajnie, że się podoba muszę przyznać, że dość mocno się przykładam do przygotowania części do wycięcia, samo wypełnienie siatek burt zajęło 3 tygodnie, oczywiście pomiędzy bitwami z Vercynem i Jorzikiem :)

Tomek, wystarczy napisać i zobaczysz, a do Olsztyna strasznie mi nie po drodze :(
Między wręgów w szkielecie zatrzęsienia niema, ale utrudniałyby pracę podposzyciowcom, po przyklejeniu pokładu nabrał dobrej sztywności, z resztą nie jest to wcale taki gigant jak się wydaje na zdjęciach. Co do Motoru nigdy nie byłem kibicem.

Janusz ta rozkładówka jest lusterkiem, widać to po fotkach, nie rozumiem jak mogli zrobić taki błąd, choć przyznam, że odwzorowanie kształtów kamo mnie zadowoliło. Jeśli chodzi o 44r to musiałby nowy model zrobić, bo jest wiele różnic głównie opl, a to kamo własnie robi robote i model się zlewa dla oka jak w Californi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

10-12-16 13:41  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Walorka przy kluzie była wieksza, ale dostałem ochrzan od jednego gościa, że będzie wyglądało jakby marynarze sobie wychodek tam zrobili :)
Dokker, jakbyś zobaczył Nagato w Przeciszowie to byś inaczej śpiewał :)
A pomysły właśnie przy graniu najlepsze, a jakie okręty, wszystkie chciałoby się zrobić.
Co do Lotniskowca, to nie zaglądam w tamten wątek, bo czego ja bym nie chciał rozrysowac, a poprzeczkę sobie coraz wyżej stawiam. Cały problem polega na tym, że przygotowanie wycinanki dla modelarzy trwa dłużej niż samo projektowanie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

14-03-17 19:25  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Witam

Ja tylko na chwilę. Dopieszczam poszycie dna i trafiłem na taki bajer:
https://images.discordapp.net/.eJwFwVsOxBAUANC9WIA3pZsRQZBpXeH2o5nM3uecL3nWRU7SEOc-Gct9J1iZboQVa6EVoF4lzr5pgptFxJjaXQZuJq3W3ghvjXDcuYNrJr2QVkmphHPCciMU40doz8CydpjQB4a83gzpQ-eo5PcHkIopcQ.1277GSuU7OkNMCWwlqJj9GcLr2k

Czy wiecie do czego to mogło służyć?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

15-03-17 20:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Po wnikliwej analizie ze specami w tych sprawach, stwierdzam co następuje :)
Są, a raczej były otwory wyrzutni torpedowych, które po modernizacji zostały zlikwidowane, jednocześnie stwierdzam według moich pomiarów nie znalazły się pod bąblem, bo były bliżej dziobu. Uważam, że dali tam tylko taką płytę na zaślepienie i tak zostawię, będzie smaczek :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-03-17 23:21  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No to jedziemy dalej:

Wydrukowałem sobie takie oto cuś:

Chory bym był, jakbym nie wymyślił czegoś :)Mimo, że jeżdżę na konkursy z prekursorem wykonywania podpszycia, ta technika mi nie leży ze względu na szpachel i kombinuje. Nie wiem jak to wygląda u samolociarzy, ale ja zastosowałem narzędzie obrys, skok o 1.5mm i mam podklejki pod poszycie pomniejszone tak, żeby nie opierały się o wręgi. Dało do dość mocną powierzchnię z kartonu 160g/m2. Resztę wyjaśnią zdjęcia:

A tak to wygląda aktualnie:

Jakość klejenia nie jest powalająca, właściwie to jest mój pierwszy raz z poważnym oklejaniem dna, zobaczymy jak to będzie wyglądało po przyklejeniu bąbla.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:18)

28-03-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Wiadomo w praniu wyszło, że itak trzeba było docinać w kilku miejscach, ale zawsze to lepsze niż przygotowanie takich oklejek ręcznie. Jakby była zrobiona do podposzycia, to wystarczy wycinać trochę więcej luzu i można używać jako podklejki, tylko to jest drukowane na kartonie, a nie wiem jakiej grubości się używa na podposzycie, chyba 0.5mm bo formowanie 1mm to raczej problem.

W przypadku podklejania poszycia należy uformować element i podklejkę oddzielnie, spasować i dopiero potem skleić razem, formowanie tego razem sklejonego nie byłoby dobrym pomysłem.
Ogólnie z patentu jestem zadowolony, bo chciałem uzyskać dość sztywną powierzchnię do przyklejania pasów "blachy" i uniknąć robienia właśnie podposzycia i szpachlowania.
No i jeszcze ważna rzecz, na dnie dodałem wzmocnienia wręg, dla wiekszego pola manewru, oklejki są opracowane, tak, żeby ich łączenie wyszło pomiędzy wręgą i wzmocnieniem, z resztą na 24 wręgi udało się zrobić tylko 8 łączeń :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-03-17 21:04  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Na fotach jest trochę inny

http://allegro.pl/papier-kolorowy-100-ark-a4-bordowy-160g-i6661447148.html

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-03-17 21:54  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Na zdjęciach u mnie jest bardziej czerwony, w rzeczywistości jest bordowy bardziej jak ściana na ostatniej fotce :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

29-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

W świetle dziennym może nie jest aż taki super, dopiero w sztucznym świetle mi się podoba :)
Dobrze, że w ciągu dnia nie mam czasu i kleje dopiero wieczorem.

Jeśli chodzi o kolor, to ze zdjęć od Waldka wynika, że powinien być bardziej ceglany niż bordowy, ale weź taką barwionkę dorwij.

I jeszcze pytanko, który BB jest na 3 zdjęciu? Pytam bo ma jedyny słuszny kolor pokładu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

30-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No fakt pomyliłem się z wrażenia :) Chodzi mi o to, że wygląda na wersję po przeciwlotniczej modernizacji, a wtedy na pokładach było deck blue. Może to foto jest koloryzowane z błędem.
Co do ostatniej foty, jest to wersja z lat 30tych i były całe takie popielate, co ciekawe widać, że relingi były całe czarne.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

31-03-17 21:09  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jak wpisuje nazwę tej farby u "wujka" , wychodzi mi fajny obrazek bardzo podobny do mojej barwionki więc wychodzi na to, że dobrze trafiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

16-06-17 18:40  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No to odgrzewamy kotleta:

Tak to wygląda po sklejeniu w wersji full wypas, wszystko co poniżej pokładu praktycznie zrobione oprócz śrub, które czekają na decyzje i farbę, bo te z GPMu jakoś mi się jednak nie widzą.
Aktualnie pracuję nad całą artylerią co zajmie trochę czasu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:21)

22-06-17 14:47  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Kamo MS-12 to jest to :)

Podstawka jest tymczasowa, chce go postawić docelowo na klockach jak w suchym doku.

Aktualnie pracuję nad alt, niebawem foty prototypów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

22-06-17 22:00  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Można to też skleić tradycyjnie, na fotach jest wersja hard że tak powiem :)
Najważniejsze, że mam to na plikach i będzie można wykorzystać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

24-06-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Trzeba pamiętać, tylko, że ta metoda sprawdza się w przypadku okrętów nitowany, gdzie blacha była na zakładkę. Gorzej kiedy już jest kadłub spawany, chyba w takim przypadku pasy musiałyby być klejone "do czoła"

Czy takie oklejanie jest łatwiejsze, to chyba zależy od preferencji modelarza, tu zwyczajnie chodzi o to, że tak to wygląda lepiej niż tradycyjnie, wręcz można powiedzieć naturalniej :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

06-07-17 23:01  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Walka z trzysetką prawie zakończona, ale musiałem się oderwać od monitora i trochę palce rozruszać:

Zacząłem od wykonania całej alt, właściwie to planuję wykonać całą drobnicę, a dopiero nadbudówki.

Na pierwszy ogień poszło oerlikony 16 szt. Jest to hybryda żywicy, fototrawki i kartonu. Podstawa i zamek z żywicy, lufa mi się nie widziała, więc ją odciąłem, nawierciłem i wstawiłem toczoną z GPMu, reszta oprócz kartonowej osłony jest z fototrawki, z których robiłem pierwszy raz i stwierdzam, że 60 % tego zestawu kompletnie niema sensu, osłonę spokojnie można wyciąć z kartonu, a zawijane elementy to już abstrakcja, o tych mikroskopijnych elementach nie wspomnę.
Potem coś kompletnie dla mnie nowego, czyli działo kazamatowe, tak jak jest chyba wystarczy, zwłaszcza, że jeszcze muszę zrobić 9 szt.
4x 28mm jest identyczne jak w Hornecie, tylko optyka jest całkowicie na nowo opracowana, mk.44.
Działo 127mm też jest nowe, bo dorwałem się do nowych materiałów i nie mogłem się oprzeć, zamiast iść na łatwiznę.
Teraz skompletowanie całości trochę zajmie, więc do następnej aktualki trochę minie, chyba, że mnie najdzie na alt gł, bo surówka już sklejona:D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:25)

16-01-18 20:22  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Sylwek rozumiem, że kleisz mojego ulepa :) No to jest Was już chyba trzech:D A tak na poważnie, to na takie uwagi czekam. Jeśli chodzi o same rysunki, to nawet nie chcę pamiętać jak się przy nich urobiłem, ale wynikało to tylko z mojego zerowego doświadczenia w tej kwestii, teraz by to inaczej wyglądało. Jednak, że jakaś część nie jest zaznaczona w instrukcji nie możesz mi zarzucić, to był mój priorytet w robieniu i opisywaniu tych rysunków, oczywiście jedna czy dwie z dziesięciu tysięcy mogła się zawieruszyć ale....
No i druga sprawa, pewnie zauważyłeś, że można go zrobić w bardzo okrojonej wersji i są miejsca, zwyczajnie nie oznaczone.
Co do numeracji model masz podzielony na podzespoły, wszystko ładnie oddzielone, ułożone i osobno numerowane, jak w tym się nie możesz odnaleźć i wolisz kleić część 857.435bc no to już niestety nic nie poradzę. Jak masz jakiś problem wal jak w dym na maila, chętnie pomogę, ale jakieś fotki chętnie też bym zobaczył :)
Dodam, że przy pracy nad 1/300 doszło wiele usprawnień, ale bardziej w stronę jakości druku, choć nie musiałem, bo 200 mi się podobało.

Podsumowując najważniejsze jest to, że idę do przodu z jakością opracowania i przygotowania do druku, co widać w tej relacji.

Wracając do tematu, zasługuję na solidnego kopa w zyć , za to że ostatnia aktualka z przed prawie pół roku, ale nie siędzę i tylko gram w statki, robota wre, tylko, że wirtualnie i na dwa fronty. W przyszłym tygodniu mam nadzieję już coś pokleić, ale czy to zawiśnie na forum już zadecyduje główny zainteresowany.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-08-18 23:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Ale tu się zakurzyło :D

Widzę, że trzeba linki poprawić :/

Co do modelu jak wiadomo sklejony mam kompletny kdałub i alt plot.
Od maja mam ciąg małych remontów w domu, co za tym idzie zablokowane jest stanowisko klejenia :(
Co nie oznacza że nic nie robię, z lapkiem mogę siedzieć nawet w piwnicy :D
Wirtualnie model jest skończony, trzeba to tylko wydrukować i skleić :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

14-01-19 19:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jest to jeszcze do zrobienia :) Na "surówce" pas jest namalowany :) Chciałem uzyskać efekt takiego "wymycia" na dziobie i burtach, wtedy moje umiejętności graficzne były trochę mniejsze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

18-06-19 14:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Model na plikach jest ukończony, aktualnie pracuję przy najbardziej czasochłonnym zajęciu przy wycinance, czyli rysunkach instrukcji. Ostatnio robota trochę zwolniła z racji pogody, ale juz bliżej niż dalej.

...
Może nie są to fotki modelu bo zwyczajnie nie mam ochoty się z tym rozstawiać, mam jeszcze jeden model do pokazania a chce to ogarnąć za jednym razem. Przynajmniej da to jakiś obraz detalizacji.

PZDR

--

Post zmieniony (24-06-19 22:24)

19-12-19 22:11  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Strasznie się tu zakurzyło....
Trzeba pozamiatać i do pieca, komin już mam:

Tyle na gorąco, jutro wstawię fotki z etapów jego budowy może się komuś przyda...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

20-12-19 22:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Panowie tu nie chodzi o to że prace stanęły, tylko nie widzę sensu wrzucać tu screenów z klikania w programie, same przygotowanie laserów mi zajęło koło 2 miesiące, ale jest tego dużo oj dużo :). Model na plikach jest praktycznie gotowy, ja muszę to po prostu skleić i na Ino bym chciał się wyrobić.
A kiedy ewentualnie dostaniecie to w łapki to już nie pytanie do mnie :D
I tak jak pisałem mam jeszcze kilka fotek z główniejszych etapów z budowy:

Oczywiście popełniłem błąd i za szybko wkleiłem okaptowanie, przez co musiałem jak widać porozcinać pomosty, ale dałem radę.
Dodatkowo w laserach też zrobiłem sobie te pomosty ażurowe, ale pokonało mnie malowanie i dobranie farby, za cienki jestem.

Muszę też złożyć szkielet dla sprawdzenia pasowalności i jako że mam kadłub gotowy bedę mógł go komuś oddać :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-12-19 21:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Robota idzie dalej, teraz nadbudówka dziobowa. Na pierwszy ogień, może trochę nie w kolejności bo poziom 4, ale jakoś tak mnie ciekawiło jak wyjdzie ta charakterystyczna osłona. Na początek kilka fotek z etapów budowy:

Nie wiem, czy już ktoś na takie coś wpadł, wymyśliłem sobie taki prosty szablon do robienia w miarę równych trapów, nie jest doskonały i następnym razem wprowadzę kilka udoskonaleń, ale jak widać coś tam się skleiło:

Na koniec prawie gotowy poziom:

Nie jest może doskonały, ale na moje frajdolarskie wymagania wystarczy. Zrobiłem małe czarymary z relingiem, ciekawe czy ktoś zauważy o co chodzi :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-12-19 15:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

W relingach są pogrubione słupki, żeby nie był taki płaski.
Jeśli wydawca wyrazi zgodę na szablon w laserach to tak, tylko jest trochę za ciasny, muszę jakieś 0.1mm poszerzyć miejsca na stopnie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

31-12-19 15:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Ostatni post w tym roku :)

Zrobiłem sobie mostek dowodzenia, charakterystyczny dla tego okrętu z tym "paraperem" nad oknami, jak w czapce :) i ten wystający dziobek.

Nadziergałem się z tym wnętrzem i jak zwykle nic nie widać :D, a jak stoi za osłoną 4 poziomu to już całkiem, ale co mi tam sztuka dla sztuki sie liczy :)
Tymczasem najlepszego i do następnego, a ten nie prędko nastąpi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

03-01-20 21:33  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Właściwie macie rację, jakby co mam też zdjęcia :) Dokleję przy gablocie :D
Tymczasem pracuję nad drobnicą, która wyjęta z pudełka po ukończonej nadbudówce będzie wielką ulgą:

Komplet wszelkiej maści dalocelowników, dalmierzy itp itd jak zwał tak zwał, ale trzeba przyznać że są dość nietypowe.
No i takie cudeńko jeszcze dostałem w komplecie:

Kolor jak na deski spracowane od morskiej wody jest idealny. Może będziecie marudzić, ale zostawię tak jak jest, zamiast Deck blue.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

05-01-20 17:32  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Do uroczego brakuje mu jeszcze listew wykańczających na krawędziach, ale nie mam patentu na ich wykonanie, próbowałem robić, jakieś takie krzywe ślaczki wychodziły zamiast ładnych schodków.
A że lubisz deskowane pokłady to ja wiem, widziałem, o brudzingu nie wspomnę, mam te specyfiki, ale się trochę boję, choć model wygląda super po tym zabiegu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

05-01-20 22:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

I lecimy dalej. Ostatni element zwięczający koronę nadbudówki, teraz prace nieco zwolnią:

Został taki maszcik i cała najdrobniejsza robota z głowy, dolne poziomy są stosunkowo proste.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

10-03-20 16:24  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Coś tam porobiłem i dzięki temu nadbudówka dziobowa na ukończeniu.

Wystąpił problem z drukarką i mam nauczkę, że trzeba drukować cały model na raz, a nie na raty. Kolorki trochę inne są, ale kolorowa surówka rządzi się swoimi prawami :D

Teraz Spardeck, czy jakoś tak.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

29-03-20 16:36  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Będzie i Arizona i Nowy Meksyk, z tego co słyszałem :)

Żeby fani Kriszczjano się doczekali jadę dalej z klejeniem "testowym". Na moją styraną matę tym razem trafił spradeck (jak źle piszę to mnie Janusz poprawi). Standardowo szkielecik:

Potem trzeba dać jakieś ściany i podłogę:

Trochę wyposażenia, nie jest konieczne ale co tam sztuka dla sztuki:

Jak widać dodałem też podparcia, żeby można było przykleić sufit:

Trzeba było to ładnie okleić już w kolorze:

Oklejki dolne zostawiłem na końcowy montaż, żeby można było wstawić działa. Przyszedł czas na pokład właściwy:

Fornirek przykleiłem budziem metodą Andreasa na duże powierzchnie i poszło to w grubą książkę. Efekt zadowalający, więc mogłem to nakleić na kazamaty i dodać osłony dział 127mm:

Wykonałem też resztę drobnicy znajdującej się na pokładzie, ale nie chciało mi się tego już ustawiać do foto, pokład musi zostać goły na finalny montaż, żeby było na co położyć obciążenie.
Mam nadzieję że taka forma będzie pomocna dla ew sklejaczy mojego ulepa.

Tymczasem pracuję nad nadbudówką rufową i pierwsze dwie sekcje mam na ukończeniu, może wieczorem coś wstawię.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

31-03-20 20:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jak czekacie na model, to jedziemy dalej z tym koksem.

Nadbudówka rufowa pierwsze dwie sekcje. Oczywiście szkielecik z 0.5mm dystansem, wymyśliłem sobie taki myk, żeby nie dzielić nadbudówki na wiecej plastrów i styk pomost-ściana był ładny.

Do gotowej głównej bryły dorobiłem pozostałe podzespoły i mogłem to złożyć razem:

Boczne "pudełeczka" zostawiam na finalny montaż osobno, w razie jakby był problem z wysokościami, będzie łatwiej je przerobić. No tak to wygląda prawie gotowe:

No i w takiej formie chyba będę to przyklejał na kadłubie, zostawiłam ją jeszcze żeby spasować wyższe poziomy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

05-04-20 16:17  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Całość może to nie jest, ale bałem się tego etapu jak diabli.

Zagruntowany budziem z obu stron i metodą Andreasa przez kartę włożoną pomiędzy,załapane przód i tył. Gdy już pokład był równiutko, mogłem wyjąć kartkę i po całości docisnąć. Nie wyszło idealnie gdzieś tam widać klej ale uznaję to za walorkę :D Wiem że powinno być Deck Blue, ale teraz model nabrał wyrazu i wygląda o wiele lepiej. Zwłaszcza, że kolor jest takiego już zmęczonego drewna.

Dokończyłem też nadbudówkę rufową, została mi reja masztu i dumam jak zrobić ten dwustożkowy efekt, jednocześnie zachować sztywność, żeby nie wyginał sie przy naciąganiu linek.
Pomysł jest taki, żeby stalowy 1mm rdzeń okleić masą Milliput i oszlifować odpowiednio papierkiem :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

12-04-20 00:30  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Tym razem ostatnie większe elementy. Muszę przyznać, że najwięcej błędów popełniłem przy ich opracowywaniu. Pomyliłem grubości podklejek i sposób mocowania luf zbyt problematyczny. Jak na razie zrobiłem tylko wieżę A więc resztę zrobię już po poprawkach.

Zdecydowałem się na kartonowe lufy bo uznałem że nie dam rady dobrać lepiej wyglądającej farby pod kolor dachu wieży. I nie żałuję, jednak co karton to karton :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

14-04-20 19:28  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Zważając na to co wyprawiasz z Malayą, muszę przyznać,że czuję się mocno połechtany :D To był mój pierwszy w pełni wykonany kadłub z dnem, bo ja to bardziej zatwardziały "waterlineista" jestem, ale przynajmniej wiem że potrafię full hull też zrobić :P

Jak pisałem, lufki zwijałem bardziej ze względu na kolor niż wygodę, bo nie jest to łatwe. Może przy okazji opiszę jak je zrobiłem.
Oczywiście wydrukowane na barwionce ok 160g, Żeby nie było efektu papieru toaletowego zwilżyłem wycięty element (nie powiem jak) i formowałem na takim małym pilniczku iglaczku. Ma on stożkowy kształt więc wychodziło w miarę ładnie. Rurki nie sklejałem klejem, tylko za pomocą paska wyciętego z arkusza etykiety :) Wykorzystuję te naklejki jak tylko się da :) Dzięki temu nie ubabrałem w kleju. Mam teraz sklejone lufy do wieży B, z tą różnicą, że nie retuszowałem elementów, jedynie przedni dekielek, mówił mi o tym kiedyś Wojtek Ceva i rzeczywiście jest spoko. Poszczególne segmenty juz na Magika skleiłem. Jestem już w połowie drogi i nie było tak źle, wystarczy podzielić robotę na raty :)

A wersji z 44r nie robiłem właśnie ze względu na kamo i ilość opl. Model z metra ginie w tym camo jak Missouri z GPMu, a ta ilość Boforsów i Oerlikonów niepotrzebnie zwiększa już sporą liczbę 127mm.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

16-04-20 15:40  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Zwyczajnie nie trzeba retuszować krawędzi które stykają sie "do czoła" czyli teoretycznie ich nie widać, więc farba zbędna. Oczywiście wymaga to sporej precyzji przy łączeniu i wycinaniu, ale różnicę widać, pokaże to na foto.

Jeśli chodzi o projekt, to jednak biorąc pod uwagę Twoje podejście, będzie to jedynie baza pod model w stylu Malayi, choć nie ukrywam, że mam straszną chęć na pomazanie go washem :D

Pokładzik nie ukrywam jest super i to na tyle, że nie mam zamiaru go paćkać farbą, trudno prawdy historycznej zabraknie.

BTW: " pękata burgerbalija " Dobre, dobre :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

19-04-20 00:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Obiecane zdjęcie, jak wygląda różnica z retuszem i bez:

No i przy okazji wieża C zrobiona, wentylatory przykleję dopiero na kadłubie, jeszcze wieża D i może się jakąś fotką całości pochwalę :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

22-04-20 23:21  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

W retuszowaniu jestem noga, dlatego robię w barwioce :DDDD

Jak Ty raczkujesz w brudzingu, to ja jeszcze skaczę z jaja na jajo... zobaczymy najwyżej model w karton schowam :)

A tymczasem rodzinka w komplecie:

Oczywiście musiałem sobie to wszystko złożyć, a jak już widać zarys, wypada to pokazać:

Zastanawiam się co by tu dalej pokleić, może tzw miniaturowe modele?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-04-20 03:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jak mi już tak słodzicie, to się zmobilizowałem i zrobiłem coś co mi siedziało z tyłu głowy od czasu gdy dostałem drewniany pokład:

Narysowałem te wykańczające listwy na obrzeżach pokładu.Jak widać po godzinie wstawienia, trochę dumałem, jakich zasad trzeba się trzymać, żeby to wyglądało w miarę, ale warto było. Przez to nic nie pokleiłem, więc jutro zabieram się do roboty.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-04-20 15:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No właśnie w Malayi to widziałem i nie dawało mi spokoju, drobny detal a cieszy :)

Orkan, musisz sprecyzować, bo nie do końca wiem o co chodzi. Może o te wykańczające obramowania np przy polerach?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-04-20 01:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No już sprawa jasna.

Ten prostokąt u góry to miejsce przyklejenia polerą/poleru. jak tylko nie dałem jakby wewnętrznej ramki, tylko zewnętrzny obrys łączenie 45stopni, czyli jest wieniec, jak bedę miał polery zrobię zdjęcie, żeby zobrazować. Te kwadraty to zejściówki/włazy, wieniec jest.
Okrągły, to jest fajka wentylatora, oni się już nie bawili w wielokąty tylko od razu obręcz:

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-04-20 22:55  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jo, eno me roboty dokładajo, toć to spawy som, a potem to sie robota wlecze, głupi ja takie duże zdjecie dodaje...

Tak na poważnie, musiałbym to dobrze sprawdzić i nie wiem czy mi się che :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

03-01-21 19:16  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

"Bezkonkursie" daje się we znaki i weny brak....
Naoglądałem sie wyczynów na forum i trochę wmusiłem sobie chęci, powstała katapulta rufowa 90% laser.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

03-01-21 20:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Może nie wszystkim się to spodoba, ale to chyba ostatni taki dopakowany model. Jak mówisz szkoda życia.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

06-01-21 20:20  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

To nie tak, że męczę się z modelem, bardzo fajnie klei się model w którym pretensję mogę mieć tylko do siebie :D
Od 10 lat jeżdżę na konkursy i to dawało wielkiego kopa motywacji, możliwość oglądania innych modeli i pogaduchy, tęsknie za Wami :) (no homo :D)
Ło paanie kiedyś to było, tera to nima nic.

A tymczasem dość dziwna i nietypowa katapulta z wieży nr 3:

98% laser, obawiałem się trochę jak będzie pasować do dachu, ale jest spoko, choć mimo wszystko postanowiłem nie dawać znaczników, jak komu wyjdzie minimalnie inaczej, przynajmniej nie będą widoczne niepotrzebne krechy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

15-02-21 13:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Dobrze, że można prowadzić takie relacje, człowiek wie, że ktoś czeka na tą wycinankę, żeby ją kupić, przejrzeć i odłożyć na półkę hyhyhyhy...
Żeby nie podbijać niepotrzebnie wątku o Titkach napiszę tu. Model zostanie wydrukowany tylko przez Szkutnika albo wcale. W skrajnych przypadkach dla naprawdę mocno zainteresowanych klejeniem przygotuję zestaw samodzielnie. Tylko najpierw muszę kupić drukarkę :D, bo mi HP 7110 przestała współpracować. Tzn działa ale bandyckie ustawienia sterowników przez producentów sprawiają, że za długo nie możesz mieć jednej drukarki. Walczyłem całą sobotę, żeby druknąć burty do Gustloffa i nic.
Dobra starczy marudzenia na sprzęt, coś tam pokaże :

Etap, którego za bardzo nie lubię, ale mam już z głowy, ilość roboty porównywalna z robieniem nadbudówki :D

Robiłem też jeden z dwóch dźwigów, które te łodzie wodują, ale za nisko go odłożyłem:

2.5 roczny zainteresowany zbyt mocno wziął sobie do serca badanie organoleptyczne :/ Słupek jeszcze do odratowania, ale ramie na złom :(
Dobrze, że mam dwa zestawy laserów.
Na koniec coś dla fanów oglądania wycinanek:

Roboczy rysunek nadbudówki dziobowej.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-02-21 16:31  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

W przerwie od wycinania bulai w Gustloffie, poukładałem sobie arkusze w Meksyku. Wyszło 25 arkuszy instrukcji i 29 arkuszy części, z czego 7 na miękkim.
Zrobiłem też specjalnie rysunki do olinowania, często pomijane w instrukcjach.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

03-03-21 12:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

@Karaś na takie techniczne wpisy czekam :) Druku dwustronnego nie przygotowałem jeszcze, ale Twoja propozycja do mnie przemawia. Zwyczajnie dorobię jeszcze jeden arkusz na cienkim z alternatywnymi częściami do sklejenia na pół. Będzie to organizacyjne udogodnienie dla wydawcy :D
A sprawa kiedy, gdzie i jak będzie drukowane, to już nie pytanie do mnie , ja decyduje tylko o tym co będzie na arkuszach.
A więc aktualizacja: 25 arkuszy instrukcji i 30 arkuszy części w tym 8 na cienkim ( nie mylić z kebabem) No i może mój czarno-biały bohomazek jako wkładka :D

No i jeszcze żeby nie był taki goły wpis, fragment arkusza z burtami:

Mam sklejony dźwig rufowy, ale małe chochliki nie pozwalają zrobić fotki w dzień.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

04-03-21 11:14  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Te " waloryzacje" powstały jakieś 4 lata temu, wtedy raczkowałem w tym temacie, z resztą wiele się nie zmieniło. Na jej potrzeby w Photpaincie wykonałem chyba z 6 różnych zacieków tak jakby brudu i rdzy. Na surówce mam pierwszy wariant jaki zrobiłem i postanowiłem mocno zredukować rdzę dość mocno i trochę tych ciemnych. Na tym co jest, to już takie wydawało mi się minimum, żeby było widać, ale nie aż tak się rzuca w oczy.
Mi się to nawet podoba, nadaje burtom takiej głębi i przestrzeni, jednak wiem że nakładanie waloryzacji to stąpanie po cienkim lodzie. Oczywiście nie mam zdjęcia gdzie jest identycznie, ale kopiowanie brudu 1 do 1 to juz lekka paranoja i podążanie w złą stronę. Podsumowując z tego co widzę na forum i skrzynce pocztowej, modelarzom się to podoba więc tak zostanie :)
Tu z bardzo wczesnego postu porównanie:

PZDR

--

Post zmieniony (04-03-21 11:16)

04-03-21 12:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jednak co Wojtek to Wojtek, nie zwróciłem uwagi na to, wiem o co Ci chodzi, np bulaje potrafią zrobić w jajo :) . Muszę sprawdzić anatomię tego obiektu, bo baza jest wektorowa a "upiększenie" z bitmapy, jeśli nr jest w bitmapie to będzie wiele zachodu żeby taki szczegół przerobić, bo stanowi on jedność z nitami i brudkiem, żeby to się dało rozbić i edytować jak wektory to no problem ale obrabianie bitmapy jeszcze jest dla mnie zagadką, po prostu się w to jeszcze nie bawiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

05-03-21 14:07  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Rozmowa idzie w ciekawą stronę.

Karaś, ja trochę źle napisałem, tak, że tylko Wojtek zrozumiał :D Chodziło o działanie narzędzia w programie, które może powodować zniekształcenie numeru na wklęsłej burcie, gdy się ten numer, bulaj czy inny podział blach nakłada. Jajowate bulaje oczywiście wymieniłem, ale nie pomyślałem o numerze, który wydawał mi sie ok.

Porównując zdjęcie od Svena, wychodzi na to że nie jest tak tragicznie żeby zaraz to przerabiać, ważne że czcionka sie zgadza :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

05-03-21 23:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No to model będzie miał ksywę " Krzywa czterdziecha".

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

06-03-21 01:05  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

"Look how they massacred my boy." strasznie to wygląda, oskubany kogut, alt gl musi być. Jeśli robić coś dalej w tym stylu to może big five...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

06-03-21 15:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Może trochę za szybko, żeby myśleć o kolejnych projektach, wypadałoby właśnie dokończyć co zacząłem, a Ise raczej bym zrobił od nowa, albo Hyugę....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

20-03-21 23:42  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Decyzja zapadła będę robił H-34 w 1/100 :D

Ale tymczasem prace idą do przodu. Najpierw zrobiłem dźwig rufowy. 90% laser i trochę gumonitki :)

Konstrukcja nieco inna niż w Missouri itp, chyba jakiś starszy model.
Potem zrobiłem takie platformy stojące po bokach nadbudówki dziobowej, na nich spoczną sobie szalupy.

Na koniec trochę koronkowej roboty, czyli tratwy 34 szt:

Może nie są aż takie super jak te z poprzeplatanymi linkami kolegów, ale robić aż tyle to już masochizm, 100% laserków , robota powtarzalna i dość przyjemna.

No i tak będę sobie dorabiał takie duperele, bo tylko one zostały praktycznie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

21-03-21 13:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Te paski, czyli chodzi Ci o te walcowe cuś co jest między wiosłami. Jak kleiłem zauważyłem, że są tam takie cosie i dorobiłem na szybkiego. Chyba zmienię trochę konstrukcję tych tratew wg tego co w linku. Dzięki za uwagi.

A o zapowiedzi nic nie pisałem tylko o tym co będę robił, a właściwie już coś mam od dawna, a dźwig fajny ?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

22-03-21 15:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Ok Sven sprawdziłem i można dorobić takie paski, ale wydaje mi się że są dość cienkie i w tej skali powinny być z 80g, a z tego co wiem to z laserem na cienkim nie przejdzie :D Będę dorabiał jeszcze ten jeden arkusz do wycinanki i to uwzględnię.

Karaś, no kurde wzmocnienie w środku musi być a jak, te do łodzi na śródokręciu też mają i kleją się akurat. A pontony wiadomo można tuningować ostro, ale to je surówka tu brak robić jak w wycinance będzie :) Mogę zapodać ładny rysunek dla hardcorowców :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-03-21 13:14  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Zrobi się listę i będę wprowadzał zmiany.

Tymczasem zrobiłem dwa dość charakterystyczne dźwigi stojące na spardeku koło komina, tutaj jakieś 50% laserków:

No i bedę Was teraz tak zanudzał takimi *******kami, aż zrobię wszystkie z całej listy, potem się zacznie wielkie składanie klocków :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-03-21 22:34  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Dokker już pewnie przeliczasz na 33% :D
Karaś, zrobiłem sobie małe przypomnienie, bo rysowałem ten dźwig już jakiś czas temu i jednak masz nosa. Źle zinterpretowałem rysunki, tam powiny być dwa haki, na tym wyższym bloczku był taki mały dodatkowy. Myślałem, że chodziło o wielobloczkowe zmniejszenie siły udźwigu, jednak nie :) Kolejny punkt do listy zmian.
Tymczasem przygotowałem sobie, już ostatnie kartonowe elementy:

"Paanie to będzie mooment..." Wydaje się dużo, ale jak widać masa laserków, po meczu idę kleić :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

29-03-21 23:09  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

No panie u mnie słowa droższe piniendzy, jak piszę tak jest, wszystko dawno ładnie ułożone, posegregowane, opisane i ponumerowane, nic tylko drukować i kleić.
A kiedy już mówię po raz enty, ja to tylko rysuje i kleje, wydawanie nie moja działka Szkutnika mordujcie o to.
No i kolega dryf nie czyta tylko obrazki ogląda. Pokład będzie taki:

Ja sobie zrobiłem z forniru i taki mi się kolor podoba, nie mam zamiaru tego malować, model jest przede wszystkim dla oka, a historycy sobie skleją z deck blue.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

30-03-21 14:08  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Kurde, a ja jestem zadowolony z tego co mi wyszło. Ogólnie z rozmów z innymi modelarzami, wiem, że deck blue nie jest popularny przez tą jednolitość i ciemność. Tutaj starałem się zrobić właśnie takie przebicia drewna spod farby i foto Karasia ładnie oddaje o co mi chodzi. No i kolor zrobiłem jaśniejszy, żeby nie zrobiła się taka ciemna plama i te deskowanie było trochę widoczne. Kolor pobrałem pipetką z jakiegoś tam wzornika kolorów USN do plastikowego modelu, skąd juz nie pamiętam. Kolor w SLC znam bo chyba mam nawet wycinankę gdzieś, ale jest bardziej szaro szary niż szaroniebieski, nie widzę problemu żeby zrobić plik do własnego wydruku w trochę innym odcieniu modelarz dla modelarzy :D
No i pamiętajmy, że ja w kwestii graficznej jestem noga, to co jest i tak wygląda spoko jak na moje wypociny :)
A dla mocno napalonych w temacie mogę wysłać PDFa z surowym kształtem i może się pobawić w wypełnianie.

Karaś a w kwestii gierzenia zapraszam na Discorda Routeq#7608 :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

30-03-21 23:14  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Karaś ja też w wowsy, pyknę dwie zielone do 2000 expa i starczy, choć ostatnio rzadziej, no to dawej do dywizjonu na 6 poziomie popływamy wiadomo czym :D A fornirki będą eleganckie już splankowane :D

Kruszyna mogę Ci przygotować sam obrys wypełnienia dechami, czy chciałbyś już razem podziałem na deski? Pokład w corelu składa się chyba z 5 warstw.

Sven jak zwykle niezawodny, jak będę robił następy model najpierw się zgłoszę do Ciebie na konsultacje.

Artur, pamiętaj już w relacji Horneta zaznaczałem, że poziom moich modeli to troche lepszy Mały Modelarz, frajdolarstwo przede wszystkim.

Ogólnie dziękuję za zainteresowanie i ciekawe uwagi :)

BTW: W międzyczasie testuje chemię z JSC i robię wodę do Szerszenia, niebawem można sie spodziewać zaległej galerii hyhyhy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

02-04-21 21:50  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Pamiętajmy że to jest model, a na robienie ciemnej plamy mnie nie namówicie. To co kruszyna proponuje wygląda ciekawie, mozna by jeszcze fugom desek zrobić efekt "czy de". W pliku jak otworzyłem i tak powiedzmy z oddali widzę takie ciapki trochę, muszę to wydrukować zobaczymy jak na papierze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

02-04-21 22:27  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Efektu wytartej farby Karas nie zrobi, fajnie by to było dodać, to może ten grandient nie będzie sie tak rzucał w oczy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

09-04-21 23:15  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Tak jak koledzy piszą, nr 3 najfajniejszy, nr 4 z tymi efektami desek wygląda jakby było świeżo wymienione kilka sztuk, a wydaje mi się, że z czasem kolor się wyrównywał. Wracając do nr 3, nie mam pojęcia jak wstawiasz te efekty wytarcia, ale jak możesz dowolnie wybierać miejsca to najlepiej byłoby je robić w miejscach najczęściej deptanych, albo tam gdzie łuski spadały dookoła dział. No chyba że to tylko taki filtr. A co do koloru, jak napisałeś że zmienisz, to dodaj trochę tonu szarości jak się tak upierają :D
Ogólnie zawszę mogę przygotować kilka PDF-ów z rożnymi wariantami jakie zapoda Kruszyna, nawet gołe dechy :) Oczywiście najładniejszy trafi do wycinanki.
Ja tymczasem spokojnie sobie kleje drobnicę, jak skończę komplet, coś tam zapodam.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

07-05-21 23:50  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Pokład, pokładem drobnicę trza robić i kończyć ten model.
I tak powoli sobie po frajdolarsku robię :D

Zrobiłem takie dźwigi "bomokształtne" z wyciągarkami, stoją po obu stronach nadbudówki rufowej, samo ramię dałem D bo nie zrobiłem oryginalnie, tylko zwinąłem i pomalowałem (pactra), muszę to jakoś inaczej docelowo rozegrać. Wyciągarki mam wycięte z 70% w laserze, ale jednak zrobiłem z wycinanki dla koloru i z lenistwa nie retuszowałem :P przynajmniej nie jest taka niebieska plama.

Dalej, kabestany, rodzinka grzybków i dość gruba robota z wywietrznikami zwłaszcza te wykręcone z listków jeden robiłem z 5 godzin chyba.

No i dość delikatne konstrukcje, czyli trapy 100% laser, jeden przy burcie, a drugi tak jakby świeżo wyciągnięty na pokład, oczywiście będzie można położyć całkiem złożony, ale tak będzie ciekawiej.

Na koniec niby drobiazg, półkluza, jestem z niej zadowolony, bo bardzo ładnie przypomina oryginał, łącznie 32szt.
Zostało dokończyć 4szt 127mm kazamatowych i samoloty. Resztę drobiazgów zrobię przy finalnym montażu, który się zbliża :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

08-05-21 20:51  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Dłubania było na tyle, że nie starczyło siły na robienie fotek na bieżąco. Żurawik starałem się zrobić jak najbardziej zgodny ze zdjęciem i dający się w miarę dobrze skleić, bez gumonitki byłoby ciężko, czyli nieprzyjemnie, czyli bez zabawy, czyli bez sensu :D Półkluzy na upartego można jeszcze na mokro końcówki wywinąć, ale to stoi na grosiku :D. Całość zobaczysz, spokojnie, postanowiłem, że składanie zacznę dopiero po skończeniu wszystkich elementów, a to już niedługo. Model w instrukcji podzieliłem na 70 segmentów w instrukcji i finalnie będę postępował chronologicznie, żeby sprawdzić, czy ustaliłem właściwą kolejność, oczywiście nie będzie trzeba się jej twardo trzymać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

17-05-21 00:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Jedziemy dalej, udało mi się zrobić resztę kartonowej drobnicy.
Po trzech dwugodzinnych sesjach zrobiłem dwa pozostałe samoloty, trzeci ten stary też wykorzystam.

Zapomniałem dorobić do laserków kabinek i musi tak zostać, ale oczywiście w zestawie będą.
Dokończyłem też zaległe kazamatowe 127mm. 3 sztuki z druku i ręcznego wycinania, reszta laserki. Jedna sztuka ze skręcaną lufą, zgadnijcie która i dlaczego to najlepsza opcja :D

Na koniec taki mój mały pomysł na łańcuch. Laserek na 0.5mm, zaplatanie wbrew pozorom nie takie uciążliwe. Lekko nacinam, odginam w bok, nakładam oczko i prostuje. Problemem będzie sensownie to pomalować, następnym razem wymyślę coś z barwionki.

No i teraz sie zacznie składanie klocków Lego :D Chyba zrobię jakiś karton przeciwkurzowy, nie wytrzymam do odbioru gabloty :D

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

18-05-21 11:22  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Karaś, namówiłeś :) Skleciłem karton i wczoraj zacząłem to składać, już oko cieszy. Dziś dokończę relingi spardecku i wstawię fotki. Będę starał się trzymać kolejności jaką ustaliłem w instrukcji.
Działo kazamatowe robiłem wg zasady co komputer narysuje to drukuj, a potem się męcz jak sie okaże, że części po 0.5mm :D Nie no potem zredukowałem i wyszło co widać, oczywiście nie trzeba tego wszystkiego robić. Nie zostawiłem białych pól i samemu można decydować kiedy basta :D Oczywiście można też powiesić firankę i sama lufa robi "bonjur" :)
Samoloty mają szyby w kolorze wnętrza, czyli takie oliwkowe, zrobiłem tak w Hornecie i nikt nie zgłaszał weta :D
Oczywiście sprawa otwarta, Skutnik też się o to pytał. Myślałem nad zrobieniem szaro-zielonego grandientu, gdzie ten oliwkowy by był na dole szyby i ku górze przechodził w szary albo szaroniebieski. Ja już zrobiłem jak jest, bo ten z pierwszej strony taki był i zapominałem dodać kabiny do laserów.

Co do laserów, to wszystko powinno być w ofercie, tylko nie wiem jak podzielone. Na bieżąco coś tam dodaje i zmieniam, dlatego myślenie nad drukiem zacznie się dopiero jak skończę moją kolorową surówkę :D Chcę wyłapać jak najwięcej błędów, choć na bank jakieś zostaną :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

19-05-21 20:56  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Obrabiając te zdjęcia zdałem sobie sprawę, że dopiero teraz będzie konkretna relacja :D
Żeby dobrze przykleić spardeck musiałem też mieć gotowe podstawy nadbudówek i barbetę wieży B. Sprawdzałem, czy nadbudówka rufowa będzie ładnie dolegać do tylnej ściany spardecku i czy wysokości się zgadzają. 1 i 2 poziom nadbudówki był potrzebny do sprawdzenia, czy wieża B będzie się obracać bez problemu, obudowa dalmierza mija się dosłownie o pół milimetra :D. Tak samo trzeba się upewnić czy katapulta na wieży C nie zawadzi o nadbudówkę rufową. Potem dokleiłem resztę drobnicy, która czekała na wyschnięcie kleju pod obciążeniem.
Tak to wygląda bez kilku drobnych elementów:

Robota jest bardzo przyjemna jak się tylko wyciąga z pudełek i dokleja, prawie jakbym plastika kleił :D Oczywiście mam więcej już zrobione, ale najpierw wykonam podstawy szalup i je przypasuję czy nie są za duże hyhyhy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

20-05-21 14:24  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Karaś nawet nie wiesz jak mnie korci to washować :D Akurat w tym modelu kolorami nie ma co się sugerować w ogóle, już się z tym pogodziłem, jest to kara za nie drukowanie całości na raz, tylko w ratach. Odcieni szarości jest z osiem i ze cztery deck blue :D Specjalnie dla Ciebie zrobię zdęcie jak ten kadłub wygląda od spodu :)
Sprudin będzie tyle lasera, że nic tylko kleić, mi z tym schodzi tyle czasu, tylko dlatego, że pomagałem w poprawianiu kilku modeli i urodziła mi sie dwójka dzieci :D Co do Texasa, to już trochę go nawet oglądałem :) New Yorka też, ale jeśli chodzi o hardkorową beczkę najbardziej mnie urzekł Arkansas po przebudowie, tam dopiero jest wyzwanie. Oj jest tych tematów masa, nie wiadomo gdzie ręce włożyć :D
Dokker wyrywania będzie więcej wieczorem czy raczej w nocy :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

21-05-21 17:35  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Kolejna nocna sesja i są postępy:

Staram się robić wszystko co na środku, potem będę jechał w górę, żeby zrobić olinowanie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

24-05-21 02:33  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Ależ to się pięknie teraz klei :) Trzy godzinki i taki postęp:

Wszystko przygotowane do olinowania, mój "ulubiony" etap :/ Jak to przebrnę to już z górki. No i przynajmniej teraz widać że pracuję przy okręcie, a nie ciągle jakaś drobnica pitu pitu na biurku.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-05-21 16:37  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Uff mam juz z głowy. trzy dwugodzinne sesje i wymęczone. Malowana gumonitka klejona na magika, wszystko z JSC i klipsy się przydały do naciągania. Pajęczyna wyszła znośnie, dziś jedno foto wystarczy.

Teraz łańcuch...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-05-21 22:44  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Flaglinki zrobiłem ciemnoszare, choć zastanawiałem się nad wszystkimi, ale nie chciałem pogrubiać kolejną warstwą farby. No i muszą być widoczne, już nie raz widziałem na konkursach jak pchali aparaty/telefony miedzy maszty. " Ale paanie tam nic nie ma ja nie widzę".

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-05-21 23:06  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Witam.

Dziś coś czego się bałem, a okazało się dość fajną robotą. Mianowicie pierwszy raz w życiu użyłem aerografu :D Mam go już jakiś czas, ale dopiero teraz był mi naprawdę potrzebny do tego mojego fikuśnego łańcucha, inaczej nie wyobrażam sobie go malować.

Wg pomiarów były potrzebne 2x15cm i 17cm razem 47cm dziergania 2.5mm ogniwek :D z dziesięciu wychodzi 2cm bieżące :)
Jednak nie taki diabeł straszny, choć następnym razem to inaczej rozegram. A cała zabawa tylko dla poprzeczek i żeby było więcej kartonu w kartonie :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

13-06-21 16:00  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

GTiStyle, aero to nic specjalnego taki czarny plastikowy ze szklanym pojemnikiem :D.

A ja tymczasem korzystałem na maksa z możliwości nocnego przesiadywania i można powiedzieć, że już mam :

Teraz przeczytajcie pierwsze zdanie z pierwszego postu hyhyhy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

13-06-21 21:34  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Oczywiście żarcik :D choć ostatnio strach żartować.

Tym razem chcę to zrobić jak się należy, nawet w garażu zrobiłem super profesjonalne studio zdjęciowe :D Może Hornet na tym skorzysta :)
Pożyczyłem od kumpla specjalnie lepszy aparat i statyw, choć sam mam nie najgorszy, chcę sobie porównać jakość.
Mam już zrobione z 50 zdjęć, ale jutro kolejna sesja aparat okazał się zbyt profesjonalny dla mnie i musiałem oddać na ustawienie :D
Żeby nie było puste pisanie choć jedna fota jeszcze :

Nima jak sztuka dla sztuki narobiłem sie jak w spodnie, a tego nie widać :DDD

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

16-06-21 16:43  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4

Aj tam marudzicie, jest dobrze, blachy poszycia są dopasowanie do przekrojów wzdłużnych mniej więcej, z resztą zapasu koloru będzie tyle, że zrobicie sobie nawet w gwiazdeczki :D

Ja tymczasem walczyłem z aparatem i jest jak jest. Model uważam za skończony, jak na frajdolarskie podejście wyszło znośnie:

Trochę zbliżeń:

Kolorów więcej niż w palecie farb, ale jak już pisałem kolorowa surówka rządzi się swoimi prawami. Najważniejsze, że dobrnąłem do końca :)
Tymczasem dziękuję i smacznego :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek