Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
23-10-16 23:22  [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Witam.

To znowu ja będę Was zanudzał relacją, w której pewnie jak zwykle nie będzie galerii z lenistwa.

A więc, na początek fotki pierwszego małego ustrojstwa, które skleiłem, żeby sprawdzić czy się do tego nadaje:

Jak widać szału nima ale tragedii też, więc żeby tak krzywo nie stał, trza mu dorobić platformę:

Ciekawe czy kto zgadnie co to za platforma? Mam już trochę więcej, ale nie można w pilotażowym odcinku całej fabuły zdradzać.

PS: Szykują się pliki do wydrukowania Szerszenia.

PZDR

--

Post zmieniony (24-09-18 18:59)

Odpowiedz na tę wiadomość 

24-10-16 14:21  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Grzech wygrał:) Mogłem po jednej wrędze wstawiać, byście tak szybko nie zgadli.
Wieczorem zmienię temat i wstawię coś jeszcze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

01-11-16 23:40  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Trochę zeszło, ale wiadomo, życie.

Na szczęście robota idzie i są efekty:

Pozostałość po kazamatach wygląda dość skomplikowanie, ale oklejki mają podparcie w każdym punkcie. Jak widać brak kawałka szkieletu, ale potrzebowałem dokleić pokład, żeby można było odwrócić kadłub do przyklejenia reszty:

Wiem, że foto wygląda jak robione żelazkiem, ale światło było już słabe :P Będzie jeszcze więcej zbliżeń więc zobaczycie jak wygląda faktura pokładu.
Tymczasem biorę się za przyklejanie reszty szkieletu.

PZDR

--

Post zmieniony (24-09-18 20:01)

02-11-16 10:34  Odp: [R] Ostatnio modna relacja zagadka.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Już zmieniam mini moderatorku....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

04-11-16 23:42  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No nie tym razem Dokker :) Łamię wszystkie swoje zasady i robię w "normalnej" skali z dnem:(, ale wszystko dla Was :). Choć mam pewien niecny plan co do naturalnego wyglądu.
A tak to wygląda:

Aktualnie pracuję nad oklejkami burt i przygotowuje do druku, oczywiście po tym poznacie jaki to będzie rok, jedynie podpowiem, że robię klasyczny pancernik bez masy plotek.

PS: Postimg się chyba posypał :(
PZDR

--

Post zmieniony (05-11-16 00:19)

06-11-16 21:25  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Szkielet zrobiony, trzeba to przykryć jakoś. Na początek białe do sprawdzenia pasowania;

Teraz zabiorę się za wypełnienie tego jakimś kolorkiem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

26-11-16 23:24  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Witam, jest progres:

Powoli do przodu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:12)

27-11-16 14:54  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Uwierzycie, że to barwionka?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-11-16 21:05  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No muszę przyznać że tu trochę szaleje, a przed drukiem wygląda to tak:

Ciekawe czy zauważyliście, a w bulajach się mosiądz odbija :)

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:12)

07-12-16 14:46  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Panowie spokojnie to nie jest żaden szał, co prawda dostałem reprymendę, że mam kleić a nie grać w Wowsy więc wziąłem się za robotę . Starałem się jak mogłem ale i tak nie jestem zadowolony z kilku miejsc, choć ogólne wrażenie chyba może być:

Wzór kamo jest z jednego bardzo niewyraźnego zdjęcia prawej burty więc nie można się doszukiwać super zgodności kształtu, ale przynajmniej nie jest to fantazja. O dziwo jest bardzo duzo bulai i nawet nie wiem kiedy to się wycięło :).
No i jak się przyjrzeć to widać, że się trochę bawiłem w oddzielne blachy, a całościowo wygląda to tak:

No i przydało by się zabrać za lewą burtę, a tam z kamo już lepiej bo są dobre zdjęcia i ładny rysunek.

PS: A avatarek to FORZA INTER :D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:15)

09-12-16 14:48  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Fajnie, że się podoba muszę przyznać, że dość mocno się przykładam do przygotowania części do wycięcia, samo wypełnienie siatek burt zajęło 3 tygodnie, oczywiście pomiędzy bitwami z Vercynem i Jorzikiem :)

Tomek, wystarczy napisać i zobaczysz, a do Olsztyna strasznie mi nie po drodze :(
Między wręgów w szkielecie zatrzęsienia niema, ale utrudniałyby pracę podposzyciowcom, po przyklejeniu pokładu nabrał dobrej sztywności, z resztą nie jest to wcale taki gigant jak się wydaje na zdjęciach. Co do Motoru nigdy nie byłem kibicem.

Janusz ta rozkładówka jest lusterkiem, widać to po fotkach, nie rozumiem jak mogli zrobić taki błąd, choć przyznam, że odwzorowanie kształtów kamo mnie zadowoliło. Jeśli chodzi o 44r to musiałby nowy model zrobić, bo jest wiele różnic głównie opl, a to kamo własnie robi robote i model się zlewa dla oka jak w Californi.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

10-12-16 13:41  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Walorka przy kluzie była wieksza, ale dostałem ochrzan od jednego gościa, że będzie wyglądało jakby marynarze sobie wychodek tam zrobili :)
Dokker, jakbyś zobaczył Nagato w Przeciszowie to byś inaczej śpiewał :)
A pomysły właśnie przy graniu najlepsze, a jakie okręty, wszystkie chciałoby się zrobić.
Co do Lotniskowca, to nie zaglądam w tamten wątek, bo czego ja bym nie chciał rozrysowac, a poprzeczkę sobie coraz wyżej stawiam. Cały problem polega na tym, że przygotowanie wycinanki dla modelarzy trwa dłużej niż samo projektowanie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

14-03-17 19:25  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Witam

Ja tylko na chwilę. Dopieszczam poszycie dna i trafiłem na taki bajer:
https://images.discordapp.net/.eJwFwVsOxBAUANC9WIA3pZsRQZBpXeH2o5nM3uecL3nWRU7SEOc-Gct9J1iZboQVa6EVoF4lzr5pgptFxJjaXQZuJq3W3ghvjXDcuYNrJr2QVkmphHPCciMU40doz8CydpjQB4a83gzpQ-eo5PcHkIopcQ.1277GSuU7OkNMCWwlqJj9GcLr2k

Czy wiecie do czego to mogło służyć?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

15-03-17 20:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Po wnikliwej analizie ze specami w tych sprawach, stwierdzam co następuje :)
Są, a raczej były otwory wyrzutni torpedowych, które po modernizacji zostały zlikwidowane, jednocześnie stwierdzam według moich pomiarów nie znalazły się pod bąblem, bo były bliżej dziobu. Uważam, że dali tam tylko taką płytę na zaślepienie i tak zostawię, będzie smaczek :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-03-17 23:21  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No to jedziemy dalej:

Wydrukowałem sobie takie oto cuś:

Chory bym był, jakbym nie wymyślił czegoś :)Mimo, że jeżdżę na konkursy z prekursorem wykonywania podpszycia, ta technika mi nie leży ze względu na szpachel i kombinuje. Nie wiem jak to wygląda u samolociarzy, ale ja zastosowałem narzędzie obrys, skok o 1.5mm i mam podklejki pod poszycie pomniejszone tak, żeby nie opierały się o wręgi. Dało do dość mocną powierzchnię z kartonu 160g/m2. Resztę wyjaśnią zdjęcia:

A tak to wygląda aktualnie:

Jakość klejenia nie jest powalająca, właściwie to jest mój pierwszy raz z poważnym oklejaniem dna, zobaczymy jak to będzie wyglądało po przyklejeniu bąbla.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:18)

28-03-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Wiadomo w praniu wyszło, że itak trzeba było docinać w kilku miejscach, ale zawsze to lepsze niż przygotowanie takich oklejek ręcznie. Jakby była zrobiona do podposzycia, to wystarczy wycinać trochę więcej luzu i można używać jako podklejki, tylko to jest drukowane na kartonie, a nie wiem jakiej grubości się używa na podposzycie, chyba 0.5mm bo formowanie 1mm to raczej problem.

W przypadku podklejania poszycia należy uformować element i podklejkę oddzielnie, spasować i dopiero potem skleić razem, formowanie tego razem sklejonego nie byłoby dobrym pomysłem.
Ogólnie z patentu jestem zadowolony, bo chciałem uzyskać dość sztywną powierzchnię do przyklejania pasów "blachy" i uniknąć robienia właśnie podposzycia i szpachlowania.
No i jeszcze ważna rzecz, na dnie dodałem wzmocnienia wręg, dla wiekszego pola manewru, oklejki są opracowane, tak, żeby ich łączenie wyszło pomiędzy wręgą i wzmocnieniem, z resztą na 24 wręgi udało się zrobić tylko 8 łączeń :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-03-17 21:04  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Na fotach jest trochę inny

http://allegro.pl/papier-kolorowy-100-ark-a4-bordowy-160g-i6661447148.html

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

28-03-17 21:54  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Na zdjęciach u mnie jest bardziej czerwony, w rzeczywistości jest bordowy bardziej jak ściana na ostatniej fotce :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

29-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

W świetle dziennym może nie jest aż taki super, dopiero w sztucznym świetle mi się podoba :)
Dobrze, że w ciągu dnia nie mam czasu i kleje dopiero wieczorem.

Jeśli chodzi o kolor, to ze zdjęć od Waldka wynika, że powinien być bardziej ceglany niż bordowy, ale weź taką barwionkę dorwij.

I jeszcze pytanko, który BB jest na 3 zdjęciu? Pytam bo ma jedyny słuszny kolor pokładu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

30-03-17 14:27  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No fakt pomyliłem się z wrażenia :) Chodzi mi o to, że wygląda na wersję po przeciwlotniczej modernizacji, a wtedy na pokładach było deck blue. Może to foto jest koloryzowane z błędem.
Co do ostatniej foty, jest to wersja z lat 30tych i były całe takie popielate, co ciekawe widać, że relingi były całe czarne.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

31-03-17 21:09  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Jak wpisuje nazwę tej farby u "wujka" , wychodzi mi fajny obrazek bardzo podobny do mojej barwionki więc wychodzi na to, że dobrze trafiłem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

16-06-17 18:40  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No to odgrzewamy kotleta:

Tak to wygląda po sklejeniu w wersji full wypas, wszystko co poniżej pokładu praktycznie zrobione oprócz śrub, które czekają na decyzje i farbę, bo te z GPMu jakoś mi się jednak nie widzą.
Aktualnie pracuję nad całą artylerią co zajmie trochę czasu.

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:21)

22-06-17 14:47  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Kamo MS-12 to jest to :)

Podstawka jest tymczasowa, chce go postawić docelowo na klockach jak w suchym doku.

Aktualnie pracuję nad alt, niebawem foty prototypów.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

22-06-17 22:00  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Można to też skleić tradycyjnie, na fotach jest wersja hard że tak powiem :)
Najważniejsze, że mam to na plikach i będzie można wykorzystać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

24-06-17 20:33  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Trzeba pamiętać, tylko, że ta metoda sprawdza się w przypadku okrętów nitowany, gdzie blacha była na zakładkę. Gorzej kiedy już jest kadłub spawany, chyba w takim przypadku pasy musiałyby być klejone "do czoła"

Czy takie oklejanie jest łatwiejsze, to chyba zależy od preferencji modelarza, tu zwyczajnie chodzi o to, że tak to wygląda lepiej niż tradycyjnie, wręcz można powiedzieć naturalniej :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

06-07-17 23:01  Odp: [R] USS
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Walka z trzysetką prawie zakończona, ale musiałem się oderwać od monitora i trochę palce rozruszać:

Zacząłem od wykonania całej alt, właściwie to planuję wykonać całą drobnicę, a dopiero nadbudówki.

Na pierwszy ogień poszło oerlikony 16 szt. Jest to hybryda żywicy, fototrawki i kartonu. Podstawa i zamek z żywicy, lufa mi się nie widziała, więc ją odciąłem, nawierciłem i wstawiłem toczoną z GPMu, reszta oprócz kartonowej osłony jest z fototrawki, z których robiłem pierwszy raz i stwierdzam, że 60 % tego zestawu kompletnie niema sensu, osłonę spokojnie można wyciąć z kartonu, a zawijane elementy to już abstrakcja, o tych mikroskopijnych elementach nie wspomnę.
Potem coś kompletnie dla mnie nowego, czyli działo kazamatowe, tak jak jest chyba wystarczy, zwłaszcza, że jeszcze muszę zrobić 9 szt.
4x 28mm jest identyczne jak w Hornecie, tylko optyka jest całkowicie na nowo opracowana, mk.44.
Działo 127mm też jest nowe, bo dorwałem się do nowych materiałów i nie mogłem się oprzeć, zamiast iść na łatwiznę.
Teraz skompletowanie całości trochę zajmie, więc do następnej aktualki trochę minie, chyba, że mnie najdzie na alt gł, bo surówka już sklejona:D

PZDR

--

Post zmieniony (28-09-18 16:25)

16-01-18 20:22  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Sylwek rozumiem, że kleisz mojego ulepa :) No to jest Was już chyba trzech:D A tak na poważnie, to na takie uwagi czekam. Jeśli chodzi o same rysunki, to nawet nie chcę pamiętać jak się przy nich urobiłem, ale wynikało to tylko z mojego zerowego doświadczenia w tej kwestii, teraz by to inaczej wyglądało. Jednak, że jakaś część nie jest zaznaczona w instrukcji nie możesz mi zarzucić, to był mój priorytet w robieniu i opisywaniu tych rysunków, oczywiście jedna czy dwie z dziesięciu tysięcy mogła się zawieruszyć ale....
No i druga sprawa, pewnie zauważyłeś, że można go zrobić w bardzo okrojonej wersji i są miejsca, zwyczajnie nie oznaczone.
Co do numeracji model masz podzielony na podzespoły, wszystko ładnie oddzielone, ułożone i osobno numerowane, jak w tym się nie możesz odnaleźć i wolisz kleić część 857.435bc no to już niestety nic nie poradzę. Jak masz jakiś problem wal jak w dym na maila, chętnie pomogę, ale jakieś fotki chętnie też bym zobaczył :)
Dodam, że przy pracy nad 1/300 doszło wiele usprawnień, ale bardziej w stronę jakości druku, choć nie musiałem, bo 200 mi się podobało.

Podsumowując najważniejsze jest to, że idę do przodu z jakością opracowania i przygotowania do druku, co widać w tej relacji.

Wracając do tematu, zasługuję na solidnego kopa w zyć , za to że ostatnia aktualka z przed prawie pół roku, ale nie siędzę i tylko gram w statki, robota wre, tylko, że wirtualnie i na dwa fronty. W przyszłym tygodniu mam nadzieję już coś pokleić, ale czy to zawiśnie na forum już zadecyduje główny zainteresowany.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

27-08-18 23:20  Odp: [R] USS "New mexico" BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Ale tu się zakurzyło :D

Widzę, że trzeba linki poprawić :/

Co do modelu jak wiadomo sklejony mam kompletny kdałub i alt plot.
Od maja mam ciąg małych remontów w domu, co za tym idzie zablokowane jest stanowisko klejenia :(
Co nie oznacza że nic nie robię, z lapkiem mogę siedzieć nawet w piwnicy :D
Wirtualnie model jest skończony, trzeba to tylko wydrukować i skleić :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

14-01-19 19:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Jest to jeszcze do zrobienia :) Na "surówce" pas jest namalowany :) Chciałem uzyskać efekt takiego "wymycia" na dziobie i burtach, wtedy moje umiejętności graficzne były trochę mniejsze.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

18-06-19 14:53  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Model na plikach jest ukończony, aktualnie pracuję przy najbardziej czasochłonnym zajęciu przy wycinance, czyli rysunkach instrukcji. Ostatnio robota trochę zwolniła z racji pogody, ale juz bliżej niż dalej.

...
Może nie są to fotki modelu bo zwyczajnie nie mam ochoty się z tym rozstawiać, mam jeszcze jeden model do pokazania a chce to ogarnąć za jednym razem. Przynajmniej da to jakiś obraz detalizacji.

PZDR

--

Post zmieniony (24-06-19 22:24)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018