FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 31Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
10-04-21 16:26  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dryf   

niestety udało mi się wgrać te pokjłady tylko w postavi linków , jakby ktoś pomógł wrzucić obrazki bezposrednio było by fajnie.

pierwszy

https://zapodaj.net/081b3409a542d.jpg.html

i wersji bardziej kontrastowej

https://zapodaj.net/3b4f0f1f2df9a.jpg.html

Post zmieniony (10-04-21 16:31)

 
10-04-21 18:46  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

mi osobiście 1 podoba się dużo bardziej, jest stonowana

 
07-05-21 23:50  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Pokład, pokładem drobnicę trza robić i kończyć ten model.
I tak powoli sobie po frajdolarsku robię :D



Zrobiłem takie dźwigi "bomokształtne" z wyciągarkami, stoją po obu stronach nadbudówki rufowej, samo ramię dałem D bo nie zrobiłem oryginalnie, tylko zwinąłem i pomalowałem (pactra), muszę to jakoś inaczej docelowo rozegrać. Wyciągarki mam wycięte z 70% w laserze, ale jednak zrobiłem z wycinanki dla koloru i z lenistwa nie retuszowałem :P przynajmniej nie jest taka niebieska plama.



Dalej, kabestany, rodzinka grzybków i dość gruba robota z wywietrznikami zwłaszcza te wykręcone z listków jeden robiłem z 5 godzin chyba.



No i dość delikatne konstrukcje, czyli trapy 100% laser, jeden przy burcie, a drugi tak jakby świeżo wyciągnięty na pokład, oczywiście będzie można położyć całkiem złożony, ale tak będzie ciekawiej.



Na koniec niby drobiazg, półkluza, jestem z niej zadowolony, bo bardzo ładnie przypomina oryginał, łącznie 32szt.
Zostało dokończyć 4szt 127mm kazamatowych i samoloty. Resztę drobiazgów zrobię przy finalnym montażu, który się zbliża :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
08-05-21 06:43  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Pięknie. Miałeś trochę dłubania :-)
Pzdr

 
08-05-21 11:07  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nooo, nawet odwzorowałeś zasadę działania w tym żurawiku. Półkluza też jest mega, bo zazwyczaj te elementy są już na siłę po macoszemu dorabiane. Brakuje mi zdjęć całości, tzn chciałbym już zobaczyć wszystko razem poskładane na kadłubie.

pozdr : ]

 
08-05-21 20:51  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dłubania było na tyle, że nie starczyło siły na robienie fotek na bieżąco. Żurawik starałem się zrobić jak najbardziej zgodny ze zdjęciem i dający się w miarę dobrze skleić, bez gumonitki byłoby ciężko, czyli nieprzyjemnie, czyli bez zabawy, czyli bez sensu :D Półkluzy na upartego można jeszcze na mokro końcówki wywinąć, ale to stoi na grosiku :D. Całość zobaczysz, spokojnie, postanowiłem, że składanie zacznę dopiero po skończeniu wszystkich elementów, a to już niedługo. Model w instrukcji podzieliłem na 70 segmentów w instrukcji i finalnie będę postępował chronologicznie, żeby sprawdzić, czy ustaliłem właściwą kolejność, oczywiście nie będzie trzeba się jej twardo trzymać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-05-21 00:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jedziemy dalej, udało mi się zrobić resztę kartonowej drobnicy.
Po trzech dwugodzinnych sesjach zrobiłem dwa pozostałe samoloty, trzeci ten stary też wykorzystam.



Zapomniałem dorobić do laserków kabinek i musi tak zostać, ale oczywiście w zestawie będą.
Dokończyłem też zaległe kazamatowe 127mm. 3 sztuki z druku i ręcznego wycinania, reszta laserki. Jedna sztuka ze skręcaną lufą, zgadnijcie która i dlaczego to najlepsza opcja :D



Na koniec taki mój mały pomysł na łańcuch. Laserek na 0.5mm, zaplatanie wbrew pozorom nie takie uciążliwe. Lekko nacinam, odginam w bok, nakładam oczko i prostuje. Problemem będzie sensownie to pomalować, następnym razem wymyślę coś z barwionki.



No i teraz sie zacznie składanie klocków Lego :D Chyba zrobię jakiś karton przeciwkurzowy, nie wytrzymam do odbioru gabloty :D

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-05-21 07:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak na wewnętrzne działka kazamatowe, to hehehe, na wypasie: ].
Jak już pisałem, doczekać się nie mogę, co by obejżeć wszystko poskładane na kadłubie. Tak btw, hehe ja to podziwiam, zimny niewzruszony spokój, ja to za cholere nie potrafię się powstrzymać, aby czegoś co zrobię od razu nie przypiąć do pokładu.
powodzenia: ]

 
17-05-21 20:09  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nie ma co zgadywać. Z papieru jest jedyna, która stoi - reszta leży, bo lufy za ciężkie :-)

No chyba, że się mylę.

A działka bardzo podobne do 4', które właśnie robiłem.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-05-21 08:24  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

BTW, Adam, ty te lasery planujesz w projekcie zostawić? tzn będzie możliwość wykonania drobnicy niemalże tylko w laserze? Pewnie sporo osób mogłoby się skusić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 31Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024