FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 31Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
09-04-21 19:23  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Kolejne próby, niestety zapomniałem zmienić kolor na docelowy :P

1. Podstawowy kolor z fakturą desek


2. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie


3. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie + syfy


4. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie + syfy + efekt 3D


5. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie + efekt 3D


--

Post zmieniony (09-04-21 19:24)

 
09-04-21 19:56  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dryf   

zdecydowanie nr 3 wystarczy , ta faktura desek wg mnie jakoś nie pasuje , ich eksponowanie daje wrażenie jakby były wklęsłe.

 
09-04-21 20:28  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też jestem za trzecim.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-04-21 21:48  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Według mnie, każdemu z tych przykładów niestety jest daleko do tego co pokazał dryw we wcześniejszym poście, z tamtych przykładów biła naturalność, nie wiem może to kwestia, tylko koloru, a może czegoś więcej. Nie umiem tego wyjaśnić, nie mniej temat wydaje się szalenie trudny i bynajmniej nie twierdze, że sam zrobię to lepiej: ]

Ale jeśli tylko masz chęci, to bardzo chciałbym zobaczyć kolejne próby z poszukiwania świętego grala : ]

 
09-04-21 22:12  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dryf   

trójka jest całkiem blisko , tylko należało by wygasic ten kolor bazowy pokładu szarością , te zabrudzenia są bardzo fajne , można by było dodać punktowo przetarcia w kolorze tanu , ale raczej bardzo ostrożnie.

 
09-04-21 23:15  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Tak jak koledzy piszą, nr 3 najfajniejszy, nr 4 z tymi efektami desek wygląda jakby było świeżo wymienione kilka sztuk, a wydaje mi się, że z czasem kolor się wyrównywał. Wracając do nr 3, nie mam pojęcia jak wstawiasz te efekty wytarcia, ale jak możesz dowolnie wybierać miejsca to najlepiej byłoby je robić w miejscach najczęściej deptanych, albo tam gdzie łuski spadały dookoła dział. No chyba że to tylko taki filtr. A co do koloru, jak napisałeś że zmienisz, to dodaj trochę tonu szarości jak się tak upierają :D
Ogólnie zawszę mogę przygotować kilka PDF-ów z rożnymi wariantami jakie zapoda Kruszyna, nawet gołe dechy :) Oczywiście najładniejszy trafi do wycinanki.
Ja tymczasem spokojnie sobie kleje drobnicę, jak skończę komplet, coś tam zapodam.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-04-21 08:47  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
SeWo77   

Obawiam się, że w druku te tak zwane syfy wyjdą jak plamy, nienaturalnie.

 
10-04-21 10:59  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dryf   

Może wyjść gorzej , a może wyjść lepiej , dlatego pisałem aby pokład nieco rozjaśnić i przyszarzyć , wtedy będą widoczne i deski i zabrudzenia , bo ten proponowany kolor dobrze wygląda na ekranie , a na kartonie może być za ciemny , tak że znikną szczegóły.

 
10-04-21 11:56  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Nie jestem grafikiem, robię to na ile potrafię, ale mam nadzieję, że coś wspólnie uda się nam stworzyć ;)
Powyższe efekty 3D mi się nie podobają, ale wykonałem je bo wspominał o tym Adam - wygląda to źle i nie idę w tę stronę.
Co do wydruku nie mam pojęcia jak to wyjdzie, ale szykuje to w jakości 600dpi, co przy tak małym wydruku powinno być ostre (przynajmniej tak mi się wydaje)...
A więc, zmieniłem kolor pokładu na docelowy i...

1. Podstawowy pokład bez modyfikacji


2. Podstawowy kolor z fakturą desek


3. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie


4. Podstawowy kolor z fakturą desek + cienie + syfy


Jeśli chodzi o mnie to mi się najbardziej podoba opcja 3 bez syfów.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-04-21 15:11  Odp: [R] USS ''New mexico'' BB-40 1:200 projekt własny.
dryf   

jak ładujecie obrazk z komputerai , bo wrzucił bym swoja przeróbkę taką na szybko w paincie

Post zmieniony (10-04-21 15:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 31Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024