FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
13-09-18 17:15  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wychodzi bardzo fajny model, czuć klimat modelu z lat dziewięćdziesiątych, aż się łezka w oku kręci:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-09-18 17:19  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,na początku troszkę byłem sceptyczny ,stara grafika,ale wygląda coraz lepiej,zapowiada się fajny model,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-09-18 18:32  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

dziękuję Koledzy za miłe słowa.
Cieszy mnie, że jeszcze komuś się te stare modele podobają.
Tak jak już zostało wspomniane czasu pozostało niewiele, więc stoczniowcy pracują teraz na 2 zmiany to i prace nieco przyspieszyły.

Tym razem do stoczni dostarczono wyrzutnię torped oraz reflektor:



A tu już na swoim miejscu:



Jak widać doszedł też żurawik, łódź motorowa oraz inne drobne wyposażenie pokładowe.
Żurawik zrobiłem ruchomy, bo mam pewien pomysł na prezentacje modelu, ale to już następnym razem.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
20-09-18 21:53  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Fainy model , kojarzy mi sie z modelami robionymi w latach młodości, bez udziwnień, przesadnych szczegółów, i dodatków.

 
21-09-18 08:38  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ładny, wyprostuj tylko reling i model zyska jeszcze więcej. Odnoszę wrażenie, że jest on ciut za niski?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-09-18 18:47  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Odnośnie relingu to wyprostuje go jak już zakończę prace nad modelem, teraz co rusz go niechcący deformuje.
Reling ma 5 mm wysokości co w skali 1:200 odpowiada 1 m. Nie wiem jak w okrętownictwie, ale w architekturze wysokość balustrady jest 90-110 cm, więc wydaje mi się, że reling nie jest za niski.

Zakończyłem dozbrajanie niszczyciela w artylerię plot, ostatnie były pojedyncze działka 20 mm, (czy bardziej po niemiecku 2 cm), zrobiłem też dalmierz dziobowy oraz drugą łódź motorową.



A zdjęcie poniżej to nie tak, że sobie lecę z tym modelem w kulki – to taśmowa produkcja min kontaktowych.



No i tradycyjnie widok na całość:



W zasadzie już zbliżam się do końca budowy ;-)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
28-09-18 20:49  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Sławek akurat ten model jest dość mocno zdetalizowany, nawet jak na dzisiejsze standardy ;) Pamiętam chyba jeden arkusz z drobiazgami, które wręcz wydawały mi się niemożliwe do sklejenia :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
20-10-18 14:01  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam

Po roku i 8 dniach zakończyłem budowę Narvika.

Model był budowany na wystawę tematyczną na Szczeciński Paprykarz Modelarski, gdzie 2 tygodnie temu można go było zobaczyć ukończonego w 98%.

Krótko o samym modelu i jego budowie:
samo wydanie modelu ma już swoje lata – a w zasadzie 20 lat, kreślony ręcznie, trochę już odstaje od obecnie wydawanych modeli pod względem graficznym, ale na miarę możliwości jest dość dobrze zdetalizowany.
Przy budowie nie miałem w zasadzie większych problemów, oprócz nadbudówki dziobowej, która była trochę za długa i nachodziła na wieżę dziobową (musiałem nieco skrócić jeden jej segment) wszystko raczej było dość dobrze spasowane.

Nie mniej jednak przydało by się nowe opracowanie, może któregoś z siostrzanych „Narvików” najlepiej w ciekawym kamuflażu jakie te okręty nosiły.

W zasadzie największym mankamentem była ubogość w rysunki montażowe, a wziąwszy pod uwagę instrukcje obecnych opracowań, to w zasadzie brak rysunków, co przy rozrzuceniu elementów po arkuszach powodowało, że czasem nie wiedziałem z ilu części dany komponent ma się składać.

Poza tym co oferuje samo opracowanie dodałem miny na wózkach, laserowo cięte drabinki po uprzednim zaklejeniu nadrukowanych drabinek, zamieniłem też działka plot na fototrawione i wykorzystałem toczone lufy.

Pod koniec budowa modelu przyspieszyła, aby zdążyć na termin, co niestety odbiło się na jakości wykonania :-(
Szczególnie relingi mi nie wyszły, niestety dość mocno się trzymają.

Dobra dość tego pisania, no to na początek galerii widoczek „spod wody”:



A tu w wersji „full color”:



Ogólne widoki:



Oraz w bardziej „agresywnej pozie”:



Oraz kilka zbliżeń:





Chociaż wg mnie były o wiele lepsze modele, to model Narvika Z 32 został wyróżniony w kategorii tematycznej „Wojna na froncie zachodnim 1939-1945” na tegorocznym Szczecińskim Festiwalu Modelarskim „Paprykarz”, przez co udało mi się zdobyć 4 puzzla i skompletować całą puzzlową mapę świata.



Na razie po 4 latach przygody z wystawami tematycznymi robię sobie przerwę i następny model jaki będę kleił będzie już tylko moim wyborem;-)

Był to mój 5 niszczyciel budowany pod rząd. Mimo iż niszczyciele to bardzo wdzięczne modele w budowie, to kusi mnie sklejenie teraz czegoś większego, ale jak to się mówi – pożyjemy, zobaczymy;-)

I na koniec zdjęcie „rodzinne” moich niszczycieli, w kolejności budowy, od góry: japoński Hatsushimo, amerykański USS Sims, włoski Dardo, radziecki Baku, niemiecki Z 32 typu Narvik.



Dziękuję wszystkim tym, którzy dopingowali mnie, doradzali mi i tym, którzy oglądali moją relację z budowy modelu.
Do zobaczenia w następnej relacji ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
20-10-18 15:23  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gratuluję ukończenia modelu, wyszedł bardzo zacnie, a zważywszy na rok wydania, nawet bardziej niż bardzo:-)
Bardzo dobrze dobrany retusz i detale powodują, że ogląda się go z dużym zainteresowaniem, pomimo kilku potknięć, o których wspominałeś.
Gratuluję również wyróżnienia i mam nadzieję zobaczyć go kiedyś na żywo:-)
Rodzinne zdjęcia robią robotę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-10-18 16:28  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ciekawy model, ładnie sklejony. Relingi rzeczywiście mogłyby być nieco lepiej zrobione, ale całość ładnie się prezentuje.

A i kolekcja robi wrażenie. To co teraz? Chyba jakiś angielski pasowałoby do kolekcji dorzucić?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024