FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-09-18 08:48  [Technika] Gęstniejący klej CA
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym zapytac czy macie może jakieś patenty na gęstniejący klej CA. Kupuję w buteleczkach 20g i zawsze mniej więcej po wykorzystaniu połowy zawartości klej zaczyna gęstnieć i nie nadaje się do niczego. Nie pomaga nawet owijanie folią stretch po zakończeniu użytkowania. Czy ten typ tak po prostu ma?

Pozdrawiam :)

 
28-09-18 09:47  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Mało osób może wiedzieć, czego i ja się niedawno dowiedziałem na politechnice, ale CA powinien być przechowywany w lodówce. Może to utrzyma własności kleju po dużym zużyciu. i może oprócz folii to można wsadzić to jeszcze do woreczka strunowego, aby maksymalnie ograniczyć dopływ wilgoci.

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
28-09-18 09:50  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
noker 



 - 4

Ja do gęstniejącego CA dolewam też CA tylko rzadkiego albo nawet super rzadkiego.
I co do tego kleju to lepiej nie kupować na zapas.

--
Pozdrawiam Rafał
<< Nidy Nikogo O Nic nie Proś, Sami Przyjdą, Sami Dadzą >>

 
28-09-18 10:18  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja używam Kropelki i nie mam tego problemu.
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-18 11:12  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Trwałość kleju jest roczna, może jakieś markowe trochę dłużej.
Te kleje tak mają.
Dobrze że one nie są drogie. Ja kupuje dwa rodzaje rzadki i super rzadki. Po długim okresie z rzadkiego robi się średni, a z super rzadkiego mam rzadki.
--

Post zmieniony (28-09-18 11:14)

 
28-09-18 11:16  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ta wlasciwosc jest jedna z przyczyn, dla ktorych CA przewaznie sprzedawany jest w malych tubkach. Wtedy jest najbardziej wydajny, a i tak pozostawiony w otwartej wczesniej tubce na dlugo potrafi zgestniec. Fakt, mala tubka jest droga, ale z reguly ja wykotzystuje ja szybko wiec jest to bardziej oplacalne niz zakup duzej ilosci i wyrzucenie polowy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
28-09-18 15:44  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja od lat kupuję rzadki CA o nazwie "Joker " wysyłkowo w sklepie ABC-RC w buteleczkach 50g. Aby cena wysyłki nie przewyższała ceny towaru, kupuję zawsze po 5-8 butelek. Nadmiarem zawsze można rodzinę obdarować bo koszt jest naprawdę niewielki. Nieotwarte trzymam w lodówce a używane potrafią stać w pudle na biurku po kilka mies. nieużywane i nie gęstnieją... Ostatnio z kumplem mechanikiem w pracy doraźnie łataliśmy tym klejem pęknięty aluminiowy wał od transportera. Mimo, że nowy już przyjechał to tamten się skubany trzyma :D

--
GG 6801515

 
28-09-18 20:25  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Też używam CA Jokera. Oni mają właśnie w swojej ofercie super rzadki.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-09-18 20:53  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stefek, tylko, że ta "roczna trwałość" to jest bardziej wymóg prawny niż stan faktyczny ;) U mnie najstarszy rzadki joker ( używany) jest z 2014 i nie zgęstniał ani nic..... Z farbami jest to samo. Mam do dziś na składzie w pełni sprawnego Humbrola 76, którego pamiętam jak dziś, kupiłem do wymalowania IŁ-10 z Kovozavody Prostejov (KP) w '92 roku w Gdańsku;) Wszystko zależy a przynajmniej w dużej mierze zależy od przechowywania ;)

--
GG 6801515

 
28-09-18 22:40  Odp: [Technika] Gęstniejący klej CA
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Możliwe, że przechowujesz w innych warunkach mi po 1,5-2 latach był juz duzo bardziej gęstszy.
Np: o lodówce nie pomyślałem. Trzymałem w słoiku z ryżem, aby było w mniej wilgotnych warunkach.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024