FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-03-12 15:52  [R/G] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

W przerwach między projektowaniem Kamikawy Maru zabrałem się za małą jednostkę z wydawnictwa Answer a mianowicie IJN Kiji.

Ostatnio moją stocznię zasiliły dwa kadłuby okrętów japońskich które otrzymałem w spadku po zlikwidowanej modelarni. Jeden z kadłubów należał właśnie do Kiji. Niestety po kilku latach leżenia w szafie nie był w najlepszym stanie. Postanowiłem coś z tym zrobić. Więc go całego odświeżyłem. Podoklejałem fragmenty które się odkleiły i zaszpachlowałem łączenia segmentów na tyle na ile to było możliwe. Następnie dodałem standardowo pasy blachy no i okapniki.



Wygrawerowałem też pokład.


Na koniec kadłub został pomalowany. Góra to Humbrol 27 a dół to Humbrol 100. Niestety nie mam zdjęć z momentu kiedy ten kadłub otrzymałem czyli jeszcze zanim coś z nim zacząłem robić.


Podczas malowania pokusiłem się tym razem o oznaczenia na burtach (w przeciwieństwie do mojego wcześniejszego Nagatsuki tym razem się do tego należycie przygotowałem). Najpierw białą Pactrą pomalowałem burtę w miejscu gdzie miały być oznaczenia. Później wyciąłem oznaczenia z samoprzylepnego papieru do drukarki i nakleiłem na burty. Po pomalowaniu szarą farbą ściągnąłem naklejki i pozostały mi dzięki temu równe oznaczenia które na koniec uzupełniłem o czarne ramki (które mi niestety średnio wyszły ale ujdą;-))

Do kolejnej odsłony!
Kuba

--

Post zmieniony (26-09-18 20:44)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 11483 12-03-12 15:52
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
MARIUSZ 266 12-03-12 15:57
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 210 12-03-12 16:01
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
MARIUSZ 212 12-03-12 16:17
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
Jorzik 205 12-03-12 19:09
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 200 20-05-12 11:29
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 222 21-02-13 12:00
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
Andreas 201 21-02-13 12:54
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 220 31-05-13 17:10
 Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)  nowe
kubeksus 206 09-06-13 13:59

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024