FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-03-12 15:52  [R/G] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

W przerwach między projektowaniem Kamikawy Maru zabrałem się za małą jednostkę z wydawnictwa Answer a mianowicie IJN Kiji.

Ostatnio moją stocznię zasiliły dwa kadłuby okrętów japońskich które otrzymałem w spadku po zlikwidowanej modelarni. Jeden z kadłubów należał właśnie do Kiji. Niestety po kilku latach leżenia w szafie nie był w najlepszym stanie. Postanowiłem coś z tym zrobić. Więc go całego odświeżyłem. Podoklejałem fragmenty które się odkleiły i zaszpachlowałem łączenia segmentów na tyle na ile to było możliwe. Następnie dodałem standardowo pasy blachy no i okapniki.



Wygrawerowałem też pokład.


Na koniec kadłub został pomalowany. Góra to Humbrol 27 a dół to Humbrol 100. Niestety nie mam zdjęć z momentu kiedy ten kadłub otrzymałem czyli jeszcze zanim coś z nim zacząłem robić.


Podczas malowania pokusiłem się tym razem o oznaczenia na burtach (w przeciwieństwie do mojego wcześniejszego Nagatsuki tym razem się do tego należycie przygotowałem). Najpierw białą Pactrą pomalowałem burtę w miejscu gdzie miały być oznaczenia. Później wyciąłem oznaczenia z samoprzylepnego papieru do drukarki i nakleiłem na burty. Po pomalowaniu szarą farbą ściągnąłem naklejki i pozostały mi dzięki temu równe oznaczenia które na koniec uzupełniłem o czarne ramki (które mi niestety średnio wyszły ale ujdą;-))

Do kolejnej odsłony!
Kuba

--

Post zmieniony (26-09-18 20:44)

 
12-03-12 15:57  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak dla mnie całkiem fajnie!
Tylko przydałoby się lepsze światło do fotek i wstawianie fotek bez reklam.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-12 16:01  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Co do reklam to nie mam na to wpływu. Jeśli używasz przeglądarkę Firefox to zainstaluj sobie wtyczkę AdBlock Plus. Wtedy na żadnej stronie nie będziesz miał wyskakujących reklam. A co do lepszego światła masz rację. Następne fotki postaram się zrobić przy świetle słonecznym.

Pozdrawiam,
Kuba

 
12-03-12 16:17  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ale są koledzy, którzy potrafią wstawić fotki z Imageshack'a bez niepotrzebnych dodatków...;-)
Adblocka mam , ale nie nadążam z dodawaniem reklam do wywalenia ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-12 19:09  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

No Kuba ale się rozkręcasz. Kiji będzie super w Twoim wykonaniu, będę podpatrywał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-05-12 11:29  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Tak jak w moich pozostałych relacjach tak i tu poprawiłem wszystkie linki tak aby prowadziły bezpośrednio do zdjęć. Mam nadzieję że będzie się dzięki temu przyjemniej oglądało.

Pozdrawiam,
Kuba

 
21-02-13 12:00  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam po długiej przerwie w relacji,

Dzisiaj przedstawiam kilka zdjęć z budowy motorówki/łodzi ratunkowych, dział artylerii głównej, komina oraz tylnej i przedniej nadbudówki. Poza rozdwajającym się i łamliwym papierem większych problemów nie było.

Staram się detalizować ten prosty model do maksimum żeby był jak najbardziej atrakcyjny pomimo prostoty. Chociaż daleko mi jeszcze do niektórych moich Wzorów z tego forum:)

Wszystkie elementy są jeszcze przed pomalowaniem i dokończeniem. Nad niektórymi będę musiał jeszcze popracować.

Do modelu używam metalowych luf i elementów wycinanych laserowo (2 sztuki)

Na początek zdjęcie komina:


Tylna nadbudówka:


Działa artylerii głównej:


Przednia nadbudówka:


Łodzie ratunkowe:


Drobnica:


Narazie to tyle. Pchnę dalej relacje jak tylko znajdę trochę więcej czasu na klejenie.


--

Post zmieniony (27-09-18 10:22)

 
21-02-13 12:54  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No wreszcie coś drgnęło , czekam na więcej .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
31-05-13 17:10  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Dzisiaj taka malutka aktualizacja. W tej chwili poświęcam czas na inny model także Kiji robi się bardzo powoli. Dzisiaj przedstawiam kilka fotek świeżo pomalowanego działka. Pokusiłem się o detalizację dodając to i owo. Niestety nie jestem dobry w mikroklejeniu także makro uwidacznia wszystko ale na żywo nie jest źle. I tak mało z tego będzie widać jak dojdzie osłona działka.



--

Post zmieniony (26-09-18 20:48)

 
09-06-13 13:59  Odp: [Relacja] IJN Kiji (Answer)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam,

Przyszła wena i budowa Kiji dość pokaźnie poszła do przodu co pokazują fotki.
Wykonałem wash i brudzing, Wash wykonałem mocno rozcieńczoną czarną Pactrą a ślady rdzy rozcieńczonym Humbrolem 113. Jestem fanem ukazywania portowego rozgardiaszu na pokładzie dlatego gdzieniegdzie dodałem kilka elementów od siebie.

Planuję jeszcze dodać kilka elementów żeby ten mało popularny model był trochę ciekawszy.

Zdjęcia ukazują może trochę moich niedoróbek wynikających z braku wprawy ale na żywo wygląda to zadowalająco.

[/URL]

Oczywiście na sam koniec model zostanie potraktowany lakierem matowym.

--

Post zmieniony (27-09-18 10:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024