FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
27-09-18 15:44  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
skarczew   

@konradus:
Po zeszłorocznym skoku na kasę coś się zmieniło ostatnio u PB (doszły mnie słuchy że ówczesny szef PB za swoje wybitne pomysły stracił stołek), i nawet część zdjęć zaczęła działać. Działa mi (na Wingrozie) także wspomniane zdjęcie wstawionego przez Precyzyjnego (z 2 strony wątku).

Co do wtyczki, to kiedyś działała ona przez jakiś czas, potem było różnie. Obecnie przy wyłączonej wtyczce widzę zdjęcia normalnie - pytanie tylko jak długo? ;)

Post zmieniony (27-09-18 15:45)

 
27-09-18 18:04  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Konradusie, po wprowadzeniu przez PB ograniczeń w dostępie do zdjęć pojawiła się taka wtyczka do Firefoksa:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/photobucket-embedded-fix/

która obchodziła w jakiś sposób restrykcje i pozwalała normalnie oglądać zdjęcia wstawione na forum. Właśnie zrobiłem eksperyment i wyłączyłem wtyczkę w mojej przeglądarce i zdjęcia z PB nadal wydają się wyświetlać dobrze. Tak więc faktycznie PB musiał coś zmienić i zluzować nieco wprowadzone ograniczenia.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-09-18 19:57  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No cóż... Gwałtowny spadek zainteresowania klientów serwisem, który robi takie bandyckie chwyty , nieuchronnie prowadzi do odcięcia kasy od sponsorów i reklamodawców...
Jeśli jest jak mówicie, to dobrze,że ktoś poszedł po rozum do głowy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-18 20:50  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@skarczew
@ killy

OK. Teraz rozumiem. Informacje, które dostałem o tych wtyczkach, nie były aktualne.
Dziękuję za wyjaśnienia :)

To załatwia drugą sprawę z mojego posta. Co w takim razie z pierwwszą sprawą - moją propozycją i pytaniami dotyczącymi sposobu wyświetlania fotek z PB? Będę czekał na wypowiedzi w tej sprawie.

Dla ułatwienia zacytuję sam siebie sprzed 3 postów:




Wiadomo, że otwieranie zdjęć z miniaturek PB nie jest teraz wygodne, więc...

mam pytanie do znawców tematu photobucketowego ;>

1. Jeśli zrobiłbym tak, że nagle we wszystkich postach na Forum gdzie są wstawione miniatury PB pojawiłyby się zdjęcia w pełnym rozmiarze, to czy jest tu jakieś zagrożenie regulaminowe PB i możliwe restrykcje (blokowanie kont, utrata zdjęć)?

Nie za bardzo rozumiem wszystko co zostało opisane na początku tego wątku, czytałem tam o jakichś restrykcjach, ale nie wiem czy ma znaczenie wielkość wyświetlanego zdjęcia. Chodzi mi o transfer u nich - różnica miniatura/pełne i o inne zagrożenia też, w których następstwie przestałyby się wyświetlać fotki...

2. Czy jeśli przestawiłbym wyświetlanie z miniatur na pełny rozmiar, to byłoby to dla Was wygodne i w ogóle ma to sens?

Jeśli tak i jeśli nie ma żadnych zagrożeń (muszę mieć absolutną pewność, patrz pkt 1.) i spotka się to z Waszą aprobatą, to możemy zrobić taką próbę.

*zapisy regulaminowe o wymogu miniaturek w postach straciłyby wtedy oczywiście rację bytu w kontekście PB.


pozdr,
k

 
28-09-18 07:21  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dla mnie byłoby bardzo miłe ze strony „informatyków” forumowych, gdyby zrobili taki „myk”,by od nowa działały zdjęcia z PB.
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-09-18 12:14  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dobry pomysł: nie trzeba klikać i otwierać zdjęć z różnym skutkiem, tylko scroll i oglądamy komfortowo. W kwestii wtyczek można poprosić informatyka o napisanie nowej, legalnej oczywiście bez znamion hackingu;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
28-09-18 13:05  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven napisał:

> Dobry pomysł: nie trzeba klikać i otwierać zdjęć z różnym skutkiem, tylko scroll i oglądamy
> komfortowo.

OK. Ale to nie wyczerpuje moich wątpliwości (patrz pkt 1)

> W kwestii wtyczek można poprosić informatyka o napisanie nowej

Czemu miałaby służyć ta nowa wtyczka, skoro tamte, opisane wcześniej, nie są już potrzebne?

pozdr,
k

 
28-09-18 13:56  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

By po ewentualnym kliknięciu zdjęcia otwierały się komfortowo. Ale w zasadzie widoczny pełny rozmiar, o ile pozwala na to pb eliminuje potrzebę takiej kombinacji.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
28-09-18 14:06  Odp: [Info] Nowy regulamin Photobucket - JEST LEKARSTWO - str.5
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie, więc zostawiamy już te wtyczki w spokoju :>

Poczekam na inne opinie dot mojej propozycji. Tak jak pisałem wcześniej, interesują mnie odpowiedzi na moje dwa punkty.

pozdr,
k

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024