FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-01-07 11:49  [relacja/galeria] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Po długiej przerwie wracam na forum z nową relacją, tym razem będę kleił model samochodu pancernego Autoblinda AB-41 wydawnictwa WAK.
Model stosunkowo trudny i skomplikowany, jednak po sklejeniu prezentuje się dość efektownie. Moim zamierzeniem jest prezentacja budowy modelu wykonanego tylko z wycinanki, czyli żadnego dodatkowego malowania, itp. W związku z tym zaplanowałem sobie, że zacznę budowę od najbardziej pracochłonnego moim zdaniem podzespołu, czyli kół zapasowych. Wszystko przez bieżnik na oponach - duża liczba drobnych elementów do wycięcia i przyklejenia, a przede wszystkim do retuszu.
Na razie mam sklejone oba koła, a bieżnik jest na etapie wycinania. Oto rezultat mojej dotychczasowej pracy:



Post zmieniony (27-09-18 20:42)

 
28-01-07 13:52  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Messer kibicuje ci.Ja niestety poległem na zawieszeniu więc podpatrze jak to robisz.Ale i tak spartoliłem robote w całokSZtałcie.

--

 
19-02-07 20:35  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Powoli się bieżnik wycina i przykleja... i jeszcze się retuszuje. Niech ja tylko tego, kto ten bieżnik wymyślił....;-P



Post zmieniony (27-09-18 20:44)

 
19-02-07 23:39  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Ale fajny ten bieżnik .

 
15-05-07 00:39  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pora przypomnieć się z budową Blindy.
Budowy kół jeszcze nie ukończyłem - mam ich już prawie pięć - w jednym brakuje jeszcze jednego paska najmniejszych kostek bieżnika.



W międzyczasie rozpocząłem budowę podwozia samochodu - tutaj początek zabawy:



W tej chwili jestem na etapie budowy wentylatorów i chłodnicy - do tego momentu udało mi się zrobić tyle - jak widać jest trochę zabawy z osprzętem silnika, a przede wszystkim z różnego rodzaju przewodami, rurą wydechową, itp.




Na koniec drobna przymiarka z kołem:



Post zmieniony (27-09-18 20:50)

 
18-05-07 20:57  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Prace posunęły się trochę naprzód. Poza zespołem chłodnicy udało mi się zamocować wszystkie niezbędne elementy, których przyklejenie jest wymagane przed montażem ścian kadłuba. Wygląda to tak:





Post zmieniony (27-09-18 20:54)

 
28-05-07 20:49  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

"Bylina" powoli obrasta w kadłub. Istnieje takie prawdopodobieństwo, że pomimo zamontowania drzwi, klap i włazów w pozycji otwartej, postaram się także, aby dach samochodu był również demontowalny, celem prezentacji wnętrza samego pojazdu, jak i wieży z uzbrojeniem. W zasadzie przy takiej kontrukcji kadłuba nie powinno to stanowić większego problemu.
A teraz kilka zdjęć, nie grzeszą jakością ale coś tam widać.




Post zmieniony (27-09-18 20:58)

 
28-05-07 20:54  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Kamil Zoszak   

Zamierzam zrobić też ten pojazd ale w PLASTIKU... Posiada malowanie polskie i takie też popełnię....Ale dop tego będę szczególnie śledził tą relację

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
22-06-07 19:51  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejny etap budowy zakończony - całe wnętrze przedziału bojowego zostało uzupełnionie, czyli półki na zapasowe magazynki do karabinów i działka, gaśnice, dwa włazy - wizjery dla kierowców, przednie reflektory oraz tylny karabin. Niestety, w trakcie budowy reflektorów okazało się, że gdzieś walnąłem się przy rozwijaniu i klosze reflektorów są za małe, trzeba było zrobić je od nowa.
W końcu zbliża się najciekawsza część budowy modelu, mianowicie zawieszenie, zespół napędowy i kierowniczy. Tutaj postaram się o wykonanie lepszej dokumentacji zdjęciowej, pokazującej poszczególne etapy budowy.
A teraz wynik moich ostatnich dokonań:





Post zmieniony (27-09-18 21:02)

 
22-06-07 20:51  Re: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Pacykarz 

Na Forum:
Galerie - 1
 

pierwsze zdjątko z ostatniego wpisu wyglada jak jakis potworek ze ślipiami ale furka fajna

--
http://tnij.org/pl_pcf

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024