FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-09-07 19:48  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jak widać poniżej, "blinda" jest już dużą i grzeczną dziewczynką i potrafi już samodzielnie stać na własnych kołach.
Teraz powinno być już z górki, czyli taka wykończeniówka :)




Post zmieniony (27-09-18 21:32)

 
17-09-07 20:18  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Coś pięknego, a ten bieżnik... Mam pytanie czy do tej pory wszystko w nim pasowało? Ta relacja bardzo zachęciła mnie do budowy blindy więc pytam bo jest okazja.
pozdrawiam
Piotr

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
17-09-07 20:32  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

W zasadzie elementy pasują do siebie, jednak ze względu na brak szkieletu (poza podłogą) w tym modelu, ważne jest aby wszystkie elementy były dokladnie wycięte, uformowane i bardzo dokładnie przyklejane na swoje miejsce. Inaczej może sie okazać, że gdzieś coś trzeba będzie dociąć, itp. Sugerowałbym wycinanie wszelkich "wręg" po zewnętrznej stronie linii. Karton w modelu jest trochę cieńszy niż było to zamodelowane w projekcie.
Poza tym w relacji na bieżaco wymieniałem to jest nie tak, proponuję przejrzeć ją od początku.

--
http://messer.cba.pl

 
26-10-07 20:29  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Drobna aktualizacja relacji - samochodzik otrzymał obie pary drzwi - jedne otwarte, drugie zamknięte, oraz daszek.




Post zmieniony (27-09-18 21:35)

 
05-11-07 22:28  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tym razem tylnia część samochodu została wzbogacona o kilka istotnych elementów: pokrywy silnika z otworami wentylacyjnymi oraz osłona chłodnicy. Przy zawiasach silnika wkradł się błąd w oznaczeniu elementów - el. 155c powinien mieć oznaczenie 145c i to właśnie on powinien być wykorzystany w budowie tego podzespołu ( gdyby ktoś nie mógł namierzyć el. 145c na arkuszach z częściami). Zdecydowałem, że w następnej kolejności zbuduję wieże z uzbrojeniem.




Ps. Połysk niektórych elementów to tylko lakier błyszczący Humbrola. Na zakończenie budowy całość zostanie polakierowana matem Pactry.

Post zmieniony (27-09-18 21:37)

 
05-11-07 23:34  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Passer Montanus   

Messer czy planujesz wykonać nity ? W oryginale są one bardzo dobrze widoczne - w modelu prawie ich nie widać .

 
05-11-07 23:56  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nitów nie będe robił - założyłem sobie, że tego czego nie ma w wycinance, tego nie będe dorabiał. A w druku faktycznie nity wyszły trochę słabo widoczne.

 
06-11-07 00:02  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Passer Montanus   

Messer - jest zapas koloru ,czy trzeba wygospodarować jakiś fragment z poszycia lub innej części mniej widocznej po sklejeniu ?

 
06-11-07 00:04  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jest zapas koloru. Myślę, że przy rozsądnym jego użyciu byłaby możliwość wykonania z niego nitów.

 
06-11-07 00:11  Odp: [relacja] AB-41 1:25 WAK
Passer Montanus   

To w porządku . No to teraz pora na AB-43 we włoskim malowaniu , a dalej Saharina .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024