FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-08-18 18:01  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Całość robi wrażenie - lubię takie relacje.


--

Post zmieniony (29-08-18 18:02)

 
28-09-18 00:17  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 



--

 
01-01-19 21:35  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

IMG_20190101_211836_HDR

--

 
01-01-19 22:01  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kombinuję nad osłonami wydechów. Wpadł mi w ręce wdzięczny materiał jakim jest arkusz z miedzi 0,1 mm. Myślę jak pozbyć się wypukłości po przebijaniu miedzi. Generalnie nie jest to jakiś wielki problem bo mogę to wprost położyć na wydech a wypustki stworzą nawet przydatny dystans. No ale. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł..

 
01-01-19 22:10  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Można zeszlifować, ale moim skromnym i niezobowiązującym zdaniem, kartonowa wersja wygląda lepiej, zwłaszcza, że i tak malujesz. Czasami nie ma co przekombinowywać.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-19 22:36  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Tak to wygląda na chwilę obecną. Nie wygląda źle ale powierzchnia powinna być bez zagłębień po ukłuciu.



--

 
01-01-19 22:48  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zaklep lekko blaszkę, nakłucia potraktuj jako otwory prowadzące i nawierć teraz to co uzyskałeś.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-01-19 22:52  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Sorry, że sie tak "przywalam", ale wersji miedzianej praktycznie nic nie ratuje względem kartonowej.
Wygląda jak z plasteliny, albo bardzo kiepskiej jakości model plastikowy. Ta opcja nie jest też warta naturalnego koloru miedzi- kiedys gdzieś czytałem, że taki kolor nadawała po prostu rdza, a nawet, jesli nie, to chyba taki element nie był by wykonany z miękkiej miedzi. Prędzej z mosiądzu, choć też wątpie, bo roche za drogo jak na nie- żywotny element maszyny bojowej.

Także, nie obraź sie, ale głupio to wygląda przy wcześniejszym dopieszczaniu takich detali jak zawiasy.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-19 23:19  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kolego Korsarz... gdybym miał się obrażać za to, że ktoś mi tu uwagi prawi to nie wrzucałbym swoich wypocin do neta :P Po to wrzucam aby te uwagi były. Rozumiem Twój punkt widzenia. Ale! Za łatwo się poddajesz. Ten materiał jest bardzo plastyczny i wdzięczny. Myślę, że trzeba nad nim po prostu więcej posiedzieć. Użyłem papieru ściernego. Dobrze się tu sprawdził 600. Szkoda, że nie mam pod ręką podkładu w sprayu żeby to pomalować i zobaczyć efekt. Refleksy światła na miedzi trochę utrudniają ocenę efektu, tym bardziej na foto. Zmatowiłem powierzchnię i póki co nadal nie jest źle.



Post zmieniony (01-01-19 23:46)

 
02-01-19 00:13  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
pawcio37   

Tak z ciekawości jakim podkładem będziesz malował miedź?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024