FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-09-18 14:25  [R] Airco DH 2, Modelik
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapraszam do relacji.
Raptem 3 modele kartonowe sklejone w całym życiu więc traktujcie z przymrużeniem oka moje wyczyny ...
Airco DH 2 ujął mnie swoją konstrukcją i postanowiłem się zmierzyć z tematem. Na początek okładka, żeby było wiadomo o czym mówię.



To co mi się nie podobało "na dzień dobry" w wycinance to kolor poszycia góry kadłuba, wnętrza kabiny (śliwkowo-spłowiały) oraz grafika poszycia dołu kadłuba.



Zresztą zawartość kabiny była trochę dla mnie nie wykonalna i postanowiłem to zmienić. W efekcie końcowym uzyskałem taki efekt.



Dziób tego modelu był dla mnie niewykonalny "na gotowo" z elementów wycinanki, więc posłużył mi tylko jako szkielet nośny. Postanowiłem dołożyć do kadłuba parę nieistniejących w wycinance detali, jak również niektóre zmienić. Na dzień dzisiejszy jest odrobina więcej niż na zdjęciach, ale tylko odrobina. Jak łatwo zgadnąć - będzie malowany.



Pozdrawiam.

--

 
27-09-18 14:54  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonały wybór, "drabiniasty" jest niesamowitą konstrukcją !
Idzie dobrze, tak trzymać !
Powodzenia w budowie bo nie jest on łatwym,
Pozdrawiam,
Ryszard
PS - jeśli chciałbyś to mogę podesłać trochę materiałów źródłowych

 
27-09-18 15:02  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszard, dziękuję za chęć podesłania materiałów, ale nie mierzę zbyt wysoko jeśli chodzi o wierność repliki, jedynie trochę wzbogacam tę wycinankę :-)

--

 
27-09-18 15:37  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jestem ciekawy rozwoju sytuacji :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-09-18 16:48  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

CIDER - ja też ... :-D

 
27-09-18 19:20  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Będzie super model , kibicuje :)

 
25-08-19 13:27  Odp: [R] Airco DH 2, Modelik
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak, przerwę miałem, nie powiem... Ale tak się czasami układa w życiu, że są ważniejsze sprawy.

Praca posunęła się minimalnie do przodu, ale tylko minimalnie.

Sam model jest zaprojektowany delikatnie mówiąc źle. Generator problemów to skromnie powiedziane. Pewnie dlatego bardzo mało jest relacji i sklejonych modeli w Necie.

Zobaczcie jak w oryginale wygląda żebro nałożone na dźwigarze dolnego płata. Pomijam fakt, że wydrukowane wcięcia do wsunięcia żebra w dźwigar są o połowę lekko mówiąc za wąskie.

Same żebra są za niskie czyli jeśli górna krawędź żebra jest na tej samej płaszczyźnie co dźwigar, to poszycie skrzydła od dołu nie ma podparcia na żebrach. Jeśli wciśniemy żebro głębiej, to mamy odwrotną sytuację czyli od dołu poszycie płata ma podparcie, a od góry kicha.

Stwierdziłem, że muszę szkielet skrzydeł (łącznie z żebrami) przerysować, górnych i dolnych - bo jest wszystko do kitu - co widać na załączonym zdjęciu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024