FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-06-17 23:18  [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Kolejnym moim rozpoczętym modelem jest brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM. Autor ten sam co Alabamy, Igor Kuniewski. Zdecydowałem się rozpocząć ten okręt ponieważ: są obecnie tylko 2 modele kartonowe brytyjskich ciężkich krążowników (starego Exetera z Modelcard nie liczę), oprócz Kenta jest jeszcze London. Jednak Kent ma 3 kominy, prostszy i po prostu odjazdowy kamuflaż. W opracowaniu napisano, że przedstawia okręt z 1928 roku, ale uzbrojenie i kamuflaż 2-wojenny.

Gdy oglądałem modele Autora Alabamy i przejrzałem zdjęcia modelu Kenta: arkusze wycinanki, szkielet laserowy (co ciekawe oprócz tego z GPM jest inny ukraiński), zdjęciu surówki to wiedziałem: muszę go skleić.

Jeszcze jedno: oklejki dna mają nadrukowany podział blach, co jest chyba rzadkością.

Szkielet jest dziwny nieco bo ma dwie górne wzdłużnice umieszczone w V (tak samo Autor zrobił w innym swoim modelu HMAS Sydney) poza tym na śródokręciu jest taka dziura: przydałoby się tam umieścić ze 2 wręgi, ale co tam, wypełni się wzmocnieniami i fragmentami podposzycia. Typowe dla tego Autora dodatkowe wzmocnienia boczne sprawiają, że całość jest niezwykle sztywna i nie ma szans na skręcenie jakby ktoś chciał to sklejać bez deski. Ale u mnie tradycyjnie pokład pinezkami do deski i jw.

Wręgi mają szczeliny boczne za wąskie, trzeba je przerabiać coby było możliwe wsunięcie wzmocnień bocznych i wodnicy, a same wzmocnienia boczne też posiadają szczeliny do wsuwania dużo za wąskie. Trochę się naciąłem w poszerzaniu tego, ale udało się.

Szkielet złożony na sucho, zamierzam przykleić go do pokładu oczywiście na desce podkłądając na śródokręcie arkusze tektury.












--

Post zmieniony (27-09-18 16:21)

 
23-06-17 10:38  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ty a może byś tak skończył jakiś model??

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-06-17 11:04  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven czyżbyś przeszedł na zawodową emeryturę? Nagle taki atak Twoich stoczniowców. Pozazdrościć.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-06-17 11:07  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Teraz celem jest pozamykanie wszystkich zaczętych kadłubów, które uwielbiam sklejać: udało się to dla Ark Royala ( z którego w oryginalnej wycinance pozostały raptem 2 arkusze A4 części), a Ticonderoga nie jest ku temu tak odległa, Alabama też w zasadzie z kadłubem nie jest w lesie ;) W sumie w stoczni mam: 3 lotniskowce, 2 krążowniki i pancernik, (US Navy i RN pół na pół) zabawa jest w sklejaniu bo skończenie jednego po kilku latach już przerabiałem i nie chcę tak :)

--

Post zmieniony (23-06-17 11:10)

 
23-06-17 12:55  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co następne? Może HMS London z DB? Ma piękne kamo ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-06-17 13:12  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mimo, że London to podtyp County class, to na razie chyba wystarczy bo więcej w mieszkaniu we Wrocławiu nie zmieści się, ale...nie jest wykluczone, że od września/października kolejny lotniskowiec pod Wałbrzychem: być może Hornet, ale wiesz, jak ukaże się następny z Essexów (blisko jest Lexington CV-16) to nie wiem czy sie oprę: Tico już wygląda odjazdowo, bije na głowę starsze lotniskowce (choć to kwestia gustu). A tak na poważnie skupię się na pozamykaniu wszystkich kadłubów a gdy to nastąpi i przeniosę się na produkcję reszty, to pewnie będę chciał zacząć jakiś kadłub kolejny, bo dla mnie najlepsze ze sklejania modeli okrętów to właśnie kadłuby: musze mieć zawsze jakiś na desce ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-06-17 09:59  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Seweryn 

 

Lexington CV-16 kto ma wydać?

--
Seweryn

 
24-06-17 14:13  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sven, możesz wrzucić zdjęcia arkuszy z pokładem i burtami? Bardzo podobają mi się angielskie krążowniki z naturalnym kolorem pokładów i kamuflażem.

 
24-06-17 22:31  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

brytyjskie krążowniki są super, mnie osobiście podoba sie HMS "Belast" mam takiego z Fly model-a i "zarasta kurzem" ale kiedyś go zrobie :)

 
25-06-17 08:00  Odp: [R] Brytyjski ciężki krążownik HMS Kent, 1:200, BM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Oby się dobrze sklejał ! O te trzy kominy molestowałem projektantów od zawsze. W końcu są. Może wolałbym krajowego ale nic to.
Dla mnie ciekawszy byłby tylko Schefield w wojennym kamo.
Życzę powodzenia w budowie wszystkich okrętów.
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024