FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-09-18 20:47  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Pierwotnie dwie wręgi, na prawie dwudziestocentymetrowy segment kadłuba, to na prawdę grubo...

A wypełnień nad drzwiami nie będzie?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-09-18 20:59  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Wojtek Będzie ale później bo najpierw muszę dopasować moja wręgę z grodzią kabiny pilotów.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
27-09-18 00:38  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

bardzo potrzebny i skomplikowany model, będę śledził.
Żal, ale i dotychczas w kartonie nie ma Mi-8T

--
Pieniądze to nie wszystko

 
04-10-18 21:42  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Dziś szklenie i pierwszy segment. Jak dla mnie bardzo stresujący etap po pierwsze nie lubię wstawiać szybek ba zawsze coś upaćkam porysuje i tym razem nie obyło się bez drobnych wpadek a po drugie miałem obawy co do dopasowania okien w poszyciu zewnętrznym do wewnętrznego. Okazało się nie najgorzej i jakoś to wyszło, no może nie idealnie ale z metra jest dobrze.
Znalazło się też miejsce na małą historię obrazkowa jak powstały wypukłe szybki. Nie będę się tu rozpisywał bo zdjęcia chyba jasno to przedstawiają (przepraszam za ich jakość ale ciężko się je robi podczas roboty gdy rąk brakuje). Ale po krótce wybiłem kółko z foli, posmarowałem olejem co by poślizg był potem rozgrzałem kulkę wytłoczyłem i schłodziłem.
Na koniec pewne obawy co do dalszych prac trochę różni się szary tu i ówdzie. Następny segment tak jakoś mało przykrywa wręgę. No i trochę zabraknie mi przy drzwiach.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
04-10-18 21:54  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Szyby okien wyszły znakomicie, a takich poradników nigdy dość:-)
Kilka zdjęć z kilkoma słowami wyjaśnienia to bezcenna skarbnica wiedzy, z której chętnie skorzystam:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-10-18 22:06  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie pomyslales, zeby te szybki to bys pewnie niemalo chetnych znalazl? ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-10-18 10:15  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kurt, a czego używasz jako podkładki do tłoczenia?

Co do kwestii wystawania wręgi, to wytnij sąsiedni segment i zmierz czy pasuje.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-10-18 10:44  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ładnie Ci to wychodzi i dobrze, że wszystko tak opisujesz. Różnice koloru to coś co mnie ostatnio coraz bardziej irytuje.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-10-18 12:30  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Rflael za leniwy jestem
Killy9999 to czarne to podkładka pod gryzonia sklejona w trzy warstwy

Pomierzyłem policzyłem i wyszło mi że elementy poszycie wewnętrznego są na długość idealnie takie same jak poszycie zewnętrzne. W związku z tym mam podejrzenia że autor chyba zapomniał o odliczeniu grodzi oddzielającej kabinę pilotów z przedziałem transportowo desantowym. Gródź ta jest podklejona na 2 mm więc chyba o tyle powinno być krótsze poszycie wnętrza. Kierując się moimi podejrzeniami mniej więcej o te 2 mm skróciłem przedział desantu. Zobaczymy c z tego wyjdzie ale liczę że będzie dobrze bo przynajmniej teraz pasu podłoga kabiny pilotów. Okleiłem część ogonową pozostawiając na później część 11 czyli oprofilowanie belki ogonowej. Wydaje mi się że lepiej to zrobić po wklejeniu belki. Dzięki użyciu dużej ilości BCG udało się jakość naciągnąć i dopasować wnękę drzwi desantu. Biorę się za wyparzenie kabiny pilotów.




--

Post zmieniony (09-10-18 14:12)

 
21-10-18 12:24  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Witam
Powoli wyposażam wnętrze kabiny pilotów. Wkleiłem sufit górna półkę na ścianie grodziowej oraz regały na różny szpej. Górną ścianę podkleiłem kartonem 0,5 mm bo jakoś tak łatwiej mi się wkleja gdy jest wzmocnione. Dodatkowo przetłoczyłem delikatnie tą ściankę. Dolne regały uwaga aby nie świeciło w środku od tyłu białym należy rozciąć siatkę i tylną ściankę wkleić odwrotnie. Początkowo wnętrze pomalowałem na szaro ale ostatecznie wszystkie fragmenty poprzednio pomalowane zakleiłem szarym kolorem pozyskanym z siedzeń z kabiny desantu które nie będą wklejane. Mimo obaw nawet dobrze to pasowało. Myślę, że dobrym pomysłem było skrócenie przedziału desantu ba teraz wnętrze dość dobrze pasuje.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024