FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 20Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
28-08-18 21:43  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to ciąg dalszy. Niewiele, ale do przodu:

Przy okazji słupków baldachimu - według mnie jest błąd w oznaczeniach - np.12L ( czyli lewy) musi trafić na prawą stronę i odwrotnie. Tak samo 13L/P.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-08-18 22:18  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mariusz, z czego albo w jaki sposób wykonałeś obicie kokpitu w tym modelu. Wygląda bardzo realistycznie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-08-18 22:56  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

To izolacja z kabelka elektrycznego.
Rozcięta wzdłuż do rdzenia (drucik) i nałożona ( z mozołem ) na krawędź kabiny. Na sucho. Po właściwym ułożeniu „zapuściłem” w szczelinę kilka kropel kleju CA. Końcówka „zaoblona” wikolem. Całość malowana.
To mój ulubiony sposób już od kilku modeli.
Próbowałem użyć nieco cieńszej izolacji z kabelka do sluchawek ; wydawała się bardziej obiecująca, bo mięciutka... Po kilku próbach, rozwścieczony na maksa zrezygnowałem ; nie dawałem sobie z nią rady.
Zatem jest taka ; wiem, trochę gruba, choć na zdjęciach z epoki i takie widywałem.
Chodziło wszak o to, by pilot w przypadku kraksy nie poranił się o krawędź kokpitu waląc w nią buźką... A pasy barkowe to wtedy nie był jeszcze standard.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-08-18 09:33  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Pomimo problemów powstaje wspaniały model ! Słowa uznania za pokonanie trudności.
Jakim specyfikiem gruntowałes wycinankę przed sklejeniem, aby nie zepsuć jej "srebrności" ? Czym retuszujesz krawędzie ?

Pozdrawiam, Zdzisław

 
31-08-18 18:17  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za miłe słowa!
Swoich wycinanek nie impregnuję niczym, nie "caponuję" , przed rozpoczęciem sklejania.
Reprezentuję ten odłam, który tego nie robi - nie widząc istotnych dla mnie bonusów.
Powierzchnię swoich modeli pokrywam natomiast przy pomocy pędzla bezbarwnym lakierem Nitro - na różnych etapach budowy- w zależności od koncepcji budowy konkretnego modelu. ( u mnie konkretnie lakier do drewna VIDARON i rozpuszczalnik Nitro kupowane w markecie OBI.).
W tym konkretnie modelu też bałem się jak zareaguje srebrna farba drukarska na taką "technologię". Okazało się,ze nie ma z tym problemu-nic się nie rozpuściło, nic nie smużyło etc.
Na ostatnich zdjęciach model ( kadłub) już pokryty lakierem, poza obramowaniem kabiny, które było malowane matowym ModelMasterem na lakier.
Srebrny retusz realizuję srebrnym markerem olejnym kupionym w sklepie papierniczym.
--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-09-18 11:38  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję za odpowiedź. Pytałem, bo na "srebrny" druk różne secyfiki lakiernicze różnie reagują. Zdarzyło mi się już, że srebrny druk zamienił sie po prostu w szary kolor.

Pozdrawiam, Zdzisław

 
26-09-18 19:40  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ulepiłem górne skrzydło z charakterystycznymi mechanizmami poruszania lotkami.


Ulepiłem też karabin maszynowy Vickersa - z elementów wycinanki ( na konkursie w Przeciszowie nie dostałem żywicznego, dostępnego w ubiegłym roku... ;-) ).


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-09-18 20:01  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Bardzo ładnie wykonany karabin - wszystkie detale w okolicy wylotu robią wrażenie. Ale większe wrażenie zrobił na mnie górny płat :) Kleiłeś osobno część prawą i lewą, czy najpierw skleiłeś szkielet całego płata a następnie go oklejałeś?

Pozdrawiam

 
26-09-18 20:35  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Konstrukcję górnego płata wykonałem zupełnie inaczej - według własnego pomysłu.
Po wycięciu i uformowaniu oklejek płata połączyłem je razem w zakresie dolnej powierzchni - kawałkiem cienkiego papieru. Następnie przykleiłem do wewnętrznej powierzchni dolnego poszycia pasek brystolu szerokości ok.15 mm-wzdłuż ok. 80% rozpiętości. Na ten pasek przykleiłem... bambusowy patyczek od szaszłyków - nie żałując kleju ( w moim przypadku Hemol z Wamodu). Krawędzie spływu tradycyjnie skleiłem dodając "kątowniki" z cienkiego papieru doklejone kątem zagięcia do ok. 2 mm od krawędzi spływu. Poszycie zamykałem połowami. Dopiero po dobrym wyschnięciu zająłem się końcówkami skrzydła.
To już kolejny płat w "druciaku" który skutecznie ustabilizowałem patyczkiem od szaszłyka ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-09-18 21:00  Odp: [R] Nieuport 25 / Modele Kartonowego Fana / Answer / 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pięknie Panie Mariuszu, pięknie wyszło to "lepienie" !
A odnośnie użycia patyków szaszłykowych to jeśli takowe stosuję to ścinam go z jednej strony na płasko by nie było wybrzuszeń na powierzchni dolnej - tą ewentualność u Ciebie niweluje ów pasek brystolu.
Natomiast Twój "patent" z kątownikami na krawędzi spływu wykorzystam :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 20Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024