FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
05-11-20 16:35  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Będę robił wykładzinę podłogową i zamierzam użyć sitka dla uzyskania jeszcze drobniejszej struktury.

 
06-11-20 08:56  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adam, po pierwszych próbach nałożenia tego flocka trudność upatruję raczej w równomiernym nałożeniu kleju i jego niejednakowej "wysychalności", przez co również uzyskany meszek ma niejednakową grubość - na pierwszej mojej próbce (niewielkiej i płaskiej) wygląda to całkiem dobrze. Co do sitka - to bardzo dobry pomysł, być może zastosuję go, gdy inaczej mi się nie uda.
Pochwal się uzyskanymi efektami, może i ja skorzystam?
W każdym razie będę z tym nadal walczył.

--

Post zmieniony (06-11-20 08:56)

 
06-11-20 12:47  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Cysterna poszła spać...




--

Post zmieniony (08-11-20 12:27)

 
06-11-20 19:14  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz oczywiście wkleję zdjęcia z moich wypocin. Myślę, że uda mi się w ten weekend zrobić pdłogę.

 
06-11-20 20:53  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adamie, czy będzie to podłoga w Cougarze, którego masz na warsztacie?
Btw, piszesz w niej o"sztancy" do otworów. Poszukiwałem czegoś takiego i zakupiłem wycinaki w Castoramie, szczerze mówiąc kiepskiej jakości...
Mógłbyś o tym, co prezentujesz na zdjęciu w tej relacji coś bliżej napisać?? Byłbym wdzięczny.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
07-11-20 19:14  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki za info dotyczące przetłoczenia. Jakiś czas temu myślałem o tym w bardzo podobny sposób. Teraz zostałem uświadczony w przekonaniu, że trzeba iść w tym kierunku. Dzięki!
Co do flocka nie mam żadnego doświadczenia. Możesz zdradzić jak to się nadkłada? Nakładasz klej i posypujesz tym?

 
07-11-20 19:42  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Taka jest idea, natomiast pracuję nad techniką wykonywania (sposób aplikacji kleju i samego flocka).

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
07-11-20 21:36  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz,
Zgodnie z obietnicą moje wypociny. Wykładzina dywanowa :)



Jako klej pod floca użyłem farby humbrola. Czas schnięcia jest dość długi wiec dobrze się sprawdza. Posypałem z nadmiarem i na świeżo strzepałem nadmiar.

Model jest z plastiku. Uczę się na nim malować. Cougar powstaje w wersji malowanej, jak Wiesz karton nie wybacza błędów i nauka na detalu, który powstawał wiele godzin jest ryzykowna. Zaczynając Cougara myślałem, że będę mógł zatuszować swoje braki doświadczenia w klejeniu. To był jednak duży błąd. Wielu początkujących tak robi i ja też dałem się zwieść. Stąd właśnie do hobby wkradł się plastik i na nim uczę się malowania i weatheringu. Twoje malowanie jest na bardzo wysokim poziomie. Pokazałeś to szczególnie przy cysternie to duża powierzchnia. Gratuluję.
Ja cieszę się, że koła i kilku innych detali nie spaskudziłem i wyszło ok. Na razie tylko podkład.



Co do sztanc to bardzo polecam. Jak widać w moich relacjach otwory wycinane były sztancami i pilnika nie używałem. Trudno określić mi ich żywotność, bo za mało otworów wyciąłem :) Jeszcze nie ostrzyłem, ale mata trochę je tępi. Nie używałem ostrzonych igieł, więc nie porównam. Z wybijaków nie byłem zadowolony. Dla mnie cudowny wynalazek. Szkoda, że tylko kilka średnic jest. Przy zakupie warto wybrać ten z suwakiem do wypychania wyciętego fragmentu kartonu.
Kupowałem w tym sklepie:

https://www.adverti.com.pl/sztanca-biopsyjna.php?gclid=CjwKCAiAqJn9BRB0EiwAJ1SztQRwhZlqm3lAk4BIOg28gGS-JJdgK0tPhXD-nmxrJSVblKbmrn2rMxoCDQgQAvD_BwE

Trochę zaśmieciłem zdjęciami Twoją relację :) Chciałem pokazać cały proces, gdyby przeszkadzały to daj znać, które usunąć.

Pozdrawiam Adam

 
08-11-20 12:41  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Adam, dzięki za fotki.
Nie przejmuj się, to tylko ubarwia moją nieco monotonną relację ;).
Z tym flockiem to była dopiero pierwsza próba, na pewno będę walczył tym bardziej, że mam jeszcze inny pomysł na uzyskanie takiego efektu. Ale o tym na razie sza!
Rzeczone sztance wyglądają świetnie. Kurczę, nawet nie widziałem, że takie cóś stosuje się do biopsji. Nie są tanie - widzę jednak, że można je kupować pojedynczo, więc się przymierzę do zakupu.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 
08-11-20 15:11  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Adam 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zatem czekamy na efekt. Powodzenia.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 16Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024