FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-11-18 08:03  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Mocno rozwodniona czarna farbka (ale tak bardzo mocno) i cyk pędzelkiem w różne szczeliny. Na pewno ożywiłoby to model, nie musi to wcale imitować wielkiego brudu ale jak słusznie napisałeś -Twój model, Twoja wizja i musisz go zrobić po swojemu. Generalnie chętnie podglądam i kibicuję w dalszej budowie, bo to co do tej pory pokazujesz wygląda bardzo dobrze.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
07-12-18 12:56  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Budowa silnika zakończona, pozostało (i będzie co robić) zamontować go do ramy podwozia oraz podłączyć instalacje, czyli wszelkiego rodzaju przewody hydrauliczne i elektryczne. Będę próbował zmierzyć się z tym zadaniem w miarę możliwości.




I jeszcze pierwsze przymiarki:



Guciu, dziękuję - Twoja podpowiedź mnie kusi. Nie obiecuję, ale rozważę...
Czyli chciałbym, a boję się ;)

--

Post zmieniony (07-12-18 13:20)

 
07-12-18 14:01  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajnie to wygląda.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
08-12-18 10:59  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Marius   

Endrju ma rację, a Guciu dobrze radzi.
Pozdrawiam wszystkich Mariusz

 
09-12-18 10:52  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-12-18 23:01  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moje uszanowanie!

Wiele lat się tu nie odzywałem, bo modelarstwem już się nie zajmuję. Muszę jednak dorzucić swoje 0,03pln w Twoim wątku, bo relacją z budowy tegoż właśnie Macka zadebiutowałem na czarnym forum jakoś tak 14-15 lat temu. Dojechałem do szoferki, odpuściłem i poprosiłem moderatorów o skasowanie wątku. Model porzuciłem, bo mocno mnie zniechęcił. Dlaczegóż? Jest to kopia modelu plastikowego Italeri. To moim zdaniem zasadniczo nie jest niczym złym i nie mam żalów do autora. Zwłaszcza, że - jak zapewne zauważyłeś - Macka przyjemnie się klei. Modele amerykańskich ciężarówek Italeri miały jednak to do siebie, że kilka powstało na bazie jednej ramy i z jednym silnikiem, które wyglądały właśnie tak jak to co jak dotąd skleiłeś. Jeśli dobrze pamiętam to pochodziły od ciężarówki Western Star 4964. Italeri na bazie tej ramy wypuściło też model "US Wrecker Truck", który przypominał Forda LTL9000, jednak Fordem nie został przez nich nazwany, bo był radosną twórczością, oraz "American Superliner", który przypominać miał właśnie Macka Superlinera. Aby model zgadzał się w miarę z prawdziwym Superlinerem musiałbym zmienić silnik, przebudować ramę i tylne zawieszenie. Mack Superliner nie miał poduch pneumatycznych, tylko obie osie na resorze piórowym. Mnie to wszystko przeszkadzało na tyle, że odpuściłem, ale... w sumie to nie przejmuj się - ja nawiedzony jestem ;) Swego czasu byłem mocno zaangażowany w wierną oryginałowi budowę tego modelu. Będąc kiedyś w USA, w trakcie imprezy w klubie ze znajomymi, ponieważ wiedziałem, że na pobliskiej budowie stała wywrotka Mack Superliner, to wymknąłem się chyłkiem, przelazłem przez płot, żeby oblukać z bliska kształt tłoczeń na kabinie :)

Jeśli chodzi o dokumentację to może znajdziesz coś na stronie https://www.marketbook.ca/trucks/home Ot zwykły portal z ogłoszeniami sprzedaży ciężarówek, gdzie sprzedający wrzucali fotki używanych ciężarówek. Wiele detali można było podpatrzeć.

Podoba mi się Twoja robota i będę tu zaglądał! Szczególnie jestem ciekawy jak to będzie wyglądało jak już posadzisz kabinę na ramie. Powodzenia!

--

 
06-01-19 20:05  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Endrju, Borowy, dziękuję za słowa uznania.

Montaż silnika do ramy wraz z osprzętem i przewodami musi zaczekać. Po chwili nieobecności rozpocząłem budowę siodła (oczywiście wprowadzając po drodze znaczące modyfikacje):



Za kilka dni pewnie będzie gotowe...

--

Post zmieniony (06-01-19 20:09)

 
11-01-19 09:27  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Siodło gotowe:



Zabieram się teraz za podest do obsługi połączenia ciągnik - naczepa. W wycinance jest on bardzo "biedny" - kratownica będąca jego podłogą została tylko narysowana. Wygląda to tak (sami przyznacie, że nieszczególnie):
https://www.kartonbau.de/forum/index.php?page=Attachment&attachmentID=426845&h=fabd38415bace3fc02e9fbf38d94110643727b83.

Chciałbym ją w miarę wiernie odwzorować, dlatego spróbuję wykonać ten element tak, jak w oryginale. Pomysł na to mam następujący:




--

Post zmieniony (21-01-23 21:06)

 
17-01-19 11:02  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dokończyłem elementy podstaw kabiny kierowcy i sleepera oraz podest do obsługi siodła podczas podłączania naczepy. Kratownica w tym podeście wykonana według własnego pomysłu wyszła według mnie całkiem zgrabnie ;):



Przyszła pora na koła, i tu zapowiadam dość długie milczenie - proces będzie baaardzo pracochłonny i żmudny...

--

Post zmieniony (17-01-19 12:06)

 
25-01-19 20:12  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

W oczekiwaniu na opony, w tak zwanym "międzyczasie" wyrzeźbiłem skrzynki narzędziowe:



--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 16Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024