FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-18 17:05  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,widzę ,że przerabiasz szkielet,bardzo ładnie wyszedł,to w sumie najważniejszy etap pracy,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-09-18 17:50  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Piterkowiec

Rzeczywiście wręga w25 wymaga skorygowania ( wypustki ) ale to żaden problem :)
Mam nadzieję że na innego typu niespodziankę się nie nadzieje.

--

Post zmieniony (25-09-18 18:40)

 
25-09-18 23:24  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja również zasiadam na widowni i to nie tylko dlatego, że jako szczecinianin odczuwam jakiś patriotyzm lokalny wobec tego modelu, ale jestem przekonany, że z twojej stoczni wyjdzie wspaniały masowiec.
Kibicuje budowie, kiedyś też zamierzam go skleić, więc pokazuj jak najwięcej ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-09-18 23:55  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,Piterkowiec, owszem podchody do tego modelu robiłem ( i nieustająco mam), ale o szkielecie laserowym nawet słowem nie wspomniałem, bo go nawet nigdy w rencach ;-) nie miałem,pozdrawiam ceva.

ps. Alski, oczywistością jest, że kibicuję.
ps2. Otwarte ładownie??? Moim zdaniem nieco bez sensu, ale jak kto woli...
ps3. Podposzycie planujesz?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
26-09-18 10:37  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ceva - "ps2. Otwarte ładownie??? Moim zdaniem nieco bez sensu, ale jak kto woli..."
Model z otwartymi ładowniami ma jak największy sens.
Ukazane jest wnętrze ładowni z elementami konstrukcyjnymi kadłuba (burt).
Jednakowoż (moje prywatne zdanie) zrobiłbym go z tylko dwiema otwartymi ładowniami
- pokazanie wnętrza ładowni
- pokazanie klap (pokrywy) ładowni zamkniętej i otwartej
- przy dwóch otwartych można w miejscach niewidocznych kadłuba (ładownie zamknięte) dodatkowo wzmocnić konstrukcje kadłuba (szkieletu)
Jeżeli z otwartymi ładowniami to model będzie pokazany w sytuacji postoju w porcie (w morzu raczej nie otwiera się ładowni, no chyba, ze są puste np. podczas mycia) i pewne urządzenia i wyposażenie pokładowe jest inaczej ustawione niż podczas płynięcia.
Powodzenia życzę,
Ryszard

 
26-09-18 13:47  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Panowie , dajmy sobie na razie spokój z ładowniami , bo jak kadłub nie wyjdzie to trzeba będzie zrobić manewr "Cevy" :))) . Otwarte ładownie zawsze można przykryć pełną pokrywą :))) odwrotnie -nie
Czas pokaże jak to będzie wyglądało końcowo, z doświadczenia wiem ( m/s Emilia) że może nie same pokrywy ładowni ale te wszystkie rolki , mocowania, łańcuszki sa mocno upierdliwe w robociźnie i zrobienie pokrywy jako całości znacznie upraszcza sprawę , więc życie pokaże .
Zakładając otwarte ładownie miałem z tyłu głowy taki pomysł by je zasypać proporcjonalnie do ciężaru właściwego ładunku :)



Ale jak wiecie plany powinny być a co zdołam zrobić to ..zobaczymy.
Ceva- Podposzycia pełnego na pewno nie zrobię , do oklejania kadłuba wrócę w którymś z postów bo tutaj trzeba pogłówkować nieźle by nie spieprzyć, burty i poszycie denne są na styk, do tego w burtach są wcięcia których boję sie jak diabli ( nacięcia np do połowy szerokości ) .

--

Post zmieniony (04-10-18 13:55)

 
26-09-18 20:50  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Na burtach jest taka duża płaska powierzchnia, że aż żal jej nie wypełnić tekturą, żeby żebra się w razie czego nie pokazały.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-09-18 22:40  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Merkava 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Ceva, w sumie z żeberkami wyglądałby bardzo realistycznie, z tym, że w tej skali zarówno w pionie jak i w poziomie musiały by być maksymalnie co centymetr. A to mnóstwo roboty!
Obserwuję i kibicuję ;-)

 
28-09-18 20:40  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Brawo Kolego Alski.
Kolejny model bez armat, masz zacięcie.
I bardzo dobrze.
Podchodzę do relacji po indiańsku - a-paczę.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
28-09-18 21:01  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ceva - robiłem pełne poszycie na małym , chyba Nurku pełne ( dla sprawdzenia ) ale to nie moja bajka , przeglądałem sporo relacji z dobrze sklejonymi kadłubami i postaram się to wykorzystać , już mam pomysł. Na pewno nie będe oklejał na gołych żebrach.
Merkawa- realistycznie ?

Ja tu żeberek nie widzę :)
Winek - a kuźwa no ktoś musi

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024