FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-06-07 21:58  [Galeria] Zrobiłem sobie ''Wnuka''...
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Będąc ostatnio pod zauroczeniem pojazdów pancernych carskiej Rosji, oraz mając na uwadze fakt, że sporo takich pojazdów różnych typów zostało zdobytych przez polskie wojska podczas wojny polsko-bolszewickiej, postanowiłem zrobić sobie model samochodu pancernego Jeffery-Poplavko. Samochód Rosjanie zbudowali w oparciu o podwozie ciężarówki Jeffery (później Nash Quad) 4017. Podwozie to miało napęd 4x4 i skrętne obie osie. Polacy zdobyli przynajmniej dwa pojazdy tego typu. Jeden, o nazwie własnej "Wnuk" służył w jednym pododziale razem z samochodem Garford - Putiłow " Dziadek". I ten samochód ma przedstawiać mój model. Z dostępnych kilku fotografii wynika, że samochód był pomalowany tylko w barwy ochronne, choć na jednym widać, że na klapie z przodu znajdował się prawdopodobnie napis "Wnuk".
Więcej o "Wnuku" tutaj: http://derela.republika.pl/jefferyp.htm
Niestety brak dobrych materiałów spowodował, że mój "Wnuk" wyszedł mi za szeroki i trochę za krótki,(odpowiedni rysunek pozwalający to stwierdzić znalazłem już po sklejeniu modelu) tak więc w najbliższym czasie powstanie znacznie poprawiona wersja "Wnuka" (wyliczyłem, że model jest o jakieś 4.5 mm za szeroki). Skala modelu 1:25
A oto kilka zdjęć:




Post zmieniony (25-09-18 20:26)

 
17-06-07 22:07  Re: [foto] Zrobiłem sobie "Wnuka"...
juhasov 

 

Model prościutki ale wykonanie bardzo ładne i temat bardzo ciekawy, poczytałem sobie dzięki tobie troszke ciekawych rzeczy:)

 
17-06-07 22:31  Re: [foto] Zrobiłem sobie "Wnuka"...
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Aaaaależ to ma bryłę :)

Dobrze że dałeś linka bo bym nie uwierzył że coś o takiej formie nadwozia istniało.

Ciekawe, ciekawe, nie powiem że nie.

Pozdr ;)

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
18-06-07 12:21  Re: [foto] Zrobiłem sobie "Wnuka"...
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Messer, jakbys chciał się kiedyś podzielić finałową wersją opracowania tej "Miss Piękności", ewentualnie materiałami na jego temat to ja rozpoczynam kolejkę chętnych :)
PZDR. Mała Mi

--
It'll End In Tears

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024