FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-06-17 10:44  [R/G] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Jeden z kolegów poprosił mnie o sklejenie tytułowego modelu.

Model pochodzi z 1976 roku i jest ręcznie kreślony (a jakże inaczej) i bardzo uproszczony, ale ma swój klimat tak charakterystyczny dla starych modeli.

Ja swojego kleję maksymalnie w standardzie, bez żadnych dodatków. Jedyna zmiana - niewidoczna po sklejeniu - to podklejanie boków na tekturę i dodanie dodatkowego szkieletu.

W międzyczasie zrobiłem też podwozie - brakuje tylko pierścieni na krawędzi kół nośnych, no i gąsienic, ale te muszę sobie rozrysować od zera i wydrukować.
Skrzynia też gotowa- jak widać wzmocniona - do tych podwyższonych elementów nad burtami dokleję plandekę.
No i przeszklona kabinka - na razie bez dachu - też gotowa.
Jak na razie wszystko pasuje bardzo fajnie - trochę trzeba kombinować przy kołach, bo są wydrukowane części bez koloru.









Adam

--

Post zmieniony (24-09-18 15:17)

 
28-06-17 11:04  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
F4kL0gic   

Jak kolega poprosił to mogłeś powołać się na klauzule sumienia. Mały Modelarz z '76r to jak dla mnie wartość kolekcjonerska...serce by mi pękło gdybym nożyczki do tego przyłożył.

Ten sam model ciągnika artyleryjskiego w skali 1:25 wydał Orlik (6/2010).

http://sklep.orlik-models.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=106_98_66&products_id=1589

 
28-06-17 11:30  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

F4kL0gic - przyszły właściciel Mazura jest bardzo dużym miłośnikiem starych dobrych modeli.
Swojego bym nie pociął, ale z drugiej strony mam możliwość sklejenia tego zabytku ku uciesze jego, Waszej i mojej.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
28-06-17 13:14  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Lepiłem pokraka... Lufa z ołówka etc :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-06-17 13:37  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
pawcio37   

Ja też kiedyś miałem przyjemność skleić ten model a lufę zrobiłem z zielonej kredki.

 
28-06-17 13:47  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Adam, jak standard to standard, gaski tez ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-06-17 14:32  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Bardzo fajny model i jeszcze lepszy pomysł by skleić go z oryginalnej wycinanki, chylę czoło. Będę podpatrywał z uwagą gdyż sam mam ochotę skleić coś na kołach, wszak nigdy jeszcze nie sklejałem żadnego pojazdu. Życzę udanej zabawy z klejeniem.
F4kL0gic - klauzula sumienia, cóż to za brednie? Dobrze napisałeś, że model z roku 76 to dla Ciebie wartość kolekcjonerska, powtarzam - dla Ciebie. Ktoś inny widzi w nim tylko
zwykłą wycinankę, coś co powinno być sklejonym w roku wydania i tyle. Zbędne są tu wywody typu, ktoś inny wydał taki sam temat więc może Orlik itp? Sugestie ni jak mają się do zamiarów, kleimy to co chcemy bez względu na wiek, typ itd. Wolny wybór, ot co.
Popieram cięcie starych modeli kartonowych i klejenie ich w standardzie, takie były zamiary projektanta więc je szanuję.

 
28-06-17 15:02  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Łaaałłłłłłłł !!! Pierwszy raz widziałem to cudeńko w podstawówce - sklejonego. Od razu bardzo mnie się spodobał. Ale wtedy był nie do zdobycia. No i gówniarz byłem bez umiejętności,więc został w sferze marzeń. Chętnie popatrzą jak kształtujesz tę 41-letnią materię.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-06-17 15:52  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Rafael a znasz adres może jakiegoś sklepu pasmanteryjnego, gdzie kupię taśmę bawełnianą, tzw. spodniówkę aby rzeczone gąsienice zrobić zgodnie z opisem?

Ja jednak chyba zrobię papierowe ;-)

 
28-06-17 16:11  Odp: [R] Mazur D350 z Małego Modelarza 10/76
Greg77   

A proszę bardzo https://www.stoklasa.pl/tasmy-bawelniane-batystowe-i-techniczne-x2s0137

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024