FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-05-17 14:33  [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie

W małej przerwie od Vittorio, drugi sklejony przeze mnie model po około 15 latach przerwy od kartonu. Był to model na przypomnienie jak trzymać nożyczki i do czego służy klej. Karton słaby, wydanie leciwe. Przebarwienia w druku - zobaczycie sami. Starałem się jak mogłem, i doprowadziłem do końca. W standardzie, poza kilkoma małymi wyjątkami. Samo opracowanie proste, z kilkoma małymi błędami (Vickers nie mieścił się pod linkami zastrzałów).

Silnik - pod osłoną i tak niewiele widać, więc popychacze są tylko zaznaczone. Nic więcej. Wrzuciłem to tylko dla mojego lepszego samopoczucia.

[/URL]

Przebarwienia - no cóż, MM znany chyba wszystkim że co arkusz, to pojawia się inny odcień.

[/URL]

Proces powstawanie skrzydeł:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

NIeco przyśpieszamy - silnik na swoim miejscu, z tyłu zachlapania od oleju. Osłona silnika zdjęta na potrzeby wykonania zdjęcia

[/URL]

[/URL]

I osłona na swoim miejscu

[/URL]

Czas na uzbrojenie. Rariator wykonałem z blaszki aluminiowej i odpowiednio nagiąłem. Lufa - z igły do pobierania krwi.

[/URL]

Zabawy z naciągami czas zacząć:

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

[/URL]

Szału i fajerwerków nie ma. Mnie cieszy, że po takiej przerwie ten model jeszcze przypomina coś, co wedle zamierzeń projektanta, jest modelem samolotu. Ponieważ mam sentyment do samolotów z I wojny, mam tego jeszcze kilka ale najpierw muszę skończyć co mam rozgrzebane. T-72 (od ponad 15 lat w pudle), Ursus Wz. 29 (nie wiem ile czasu, teraz go kończę), w przerwach Vittorio.

--

Post zmieniony (24-09-18 22:40)

 
03-05-17 00:33  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Mucha
Kończ te rozgrzebańce zatem i zacznij dziedzinę sentymentalną
Bardzo fajnie wyszedł ten stary model więc pomyśl co możesz zbudować z nowszych wydań :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
03-05-17 10:42  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję ukończenia modelu.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
04-05-17 14:04  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dwupłatowce do mnie nie przemawiają, ale model wyszedł Ci bardzo dobrze. Gratuluję.
Kończ Waść rozgrzebańce,czekam na galerie, szczególnie czołgu, sam ich nie kleję ale modele oglądam z przyjemnością.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-05-17 15:49  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo fajny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-05-17 17:46  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No i bardzo fajny. Ależ ja mam do niego sentyment, ale już się nie będę powtarzał przy każdej galerii tego modelu :P

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
06-05-17 01:38  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za doping. Kolejna relacja będzie odnośnie Ursusa. A teraz pytanie co do druciaka. Który z Albatrosów D V jest lepiej opracowany? Ten z Modelika czy z MPmodel (Answer)? Bo chodzi mi on po głowie niesamowicie i chciałbym go popełnić.

Cider - OK, kilka druciaków jeszcze tutaj skleję tylko muszę się ogarnąć z tym co mam.

TLB - Siedem-dwójka będzie kolejną relacją po zakończeniu prac z Ursusem i równoległa do Vittorio (oba to fajne projekty, a do Vittorio doszły mi ostatnio plany i po raz kolejny leci szkielet do przeróbki co mnie lekko osłabiło).

I zdecydowanie się po tym skupię na nowszych opracowaniach, zwłaszcza, że w kolejce jest już kilka modeli do których chcę się zabrać.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
06-05-17 15:41  Odp: [R/G] Sopwith Pup 1/95 z MM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Fakt, okładki obu wydawnictw przyciągają wzrok. Alb.D.V to piękny samolot.
Wg mnie jest to stosunkowo trudny model - nawet jak się go chce wykonać bez dodatkowych "upiększeń".
Nie wiem jak wyglądają części z MPModel ale w Modeliku masz np. kilkanaście segmentów kadłuba przy znikomej ilości wręg.

Proponowałbym wybrać jakiegoś łatwiejszego "druciaka" by udoskonalić swoją technikę budowy i klejenia.
Pozdrawiam,
Ryszard

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024