FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-14 00:26  [Relacja/Galeria] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jakiś czas temu zakupiłem komplet modeli autorstwa Marka Pacyńskiego z jego sklepu w wersji elektronicznej. W sumie 8 modeli polskiego lotnictwa z serii "Wrzesien 39". Jako, że modele w formacie .pdf dały się łatwo edytować, postanowiłem z jednej strony poćwiczyć sobie waloryzację modeli,z drugiej strony wnieść pewne poprawki, tudzież zmienić całkowicie malowania poszczególnych modeli. Na pierwszy ogień poszedł P-7a. W modelu mamy do wyboru 3 malowania, ja wybrałem wrześniowe, z 151 eskadry. Ten konkretny samolot z numerem bocznym "1" jest dość dobrze udokumentowany, jeżeli chodzi o zdjęcia - Niemcy zdobyli ten samolot na jednym z lotnisk polowych. Dzięki temu mogłem przede wszystkim poprawić godło na samolocie, słynnego wileńskiego kondora. Poza tym zmieniłem calą kolorystykę modelu, na podstawie numerów FS, podanych w jednym z ostatnich numerów "Lotnictwa z szachownicą". Poniżej prezentuję dwa zdjecia oryginalnego samolotu ( z forum "Odkrywcy"), porównanie oryginalnego segmentu kadłuba z moją przeróbką oraz kilka zdjęć tego, co udało mi się dzisiaj skleić. Na razie wszystko skleja się dobrze.







Post zmieniony (24-09-18 21:35)

 
06-01-14 08:01  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Siedze i patrze - tematy PZLkopochodne lubie.
A moze by sie dalo dogadac z autorem modelu i "zmarketingowac" twoja wersje ulepszona i przetestowana?

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
06-01-14 09:59  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Popieram Marcina. :-) Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-01-14 11:02  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Szacuneczek za rzetelne podejście do tematu. Czy te łączenia segmentów będziesz jeszcze jakoś maskował (widoczne ślady po kleju) ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
06-01-14 11:48  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robota. Obawiam się tylko, że lakierowanie nie zamaskuj tej smugi.

W MiniReplice 2/2013 jest artykuł Krzysztofa Sikory na temat P.7. Biorąc go pod uwagę przy budowie modelu 7-ki tylko egz. ze 151 EM kwalifikuje się do sklejenia. Mam również model od Marka w wersji elektronicznej, może Marek naniesie zmiany w 7-mce.

Godło 151 EM z książki Polski samolot i barwa 1918 - 1939 T. Królikiewicza (wyd. z 2009 r.)


Zgodnie z artykułem
-serir produkcyjne A do F nr-y seryjne 6.2 - 6.108 z żaluzją zakrywającą lufę kmu


- seria G i H nr-y seryjne 6.109 - 6.150 z wnęką


--

Post zmieniony (06-01-14 11:49)

 
07-01-14 00:26  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

~MarcinS - na razie nie myślałem nad taką opcją, jeszcze nie mam pewności czy moja przeróbka w finale będzie sensownie wyglądała. Tymbardziej, że model wymagałby większych poprawek (przód kadłuba). Sensowniejsze jest raczej opracowanie od nowa siódemki.

~Kilminster - łączenia segmentów będą maskowane lakierem. Ślady na połączeniach to super glue, tak od pewnego czasu wzmacniam wszystkie połączenia segmentów. Po lakierowaniu nie ma śladu. Zajrzyj do kilku moich ostatnich galerii, to się przekonasz.

~Marek S. - wielkie dzięki za materiały źródłowe. Już planowałem wykonać kadłub z żaluzjami, teraz wiem, że będą wnęki z lufami km-ów. A w kwestii kolorystyki kondora Twoje źródło przechyliło szalę na korzyść czerwonego "upierzenia". Miałem dostęp do 4 źródeł, w dwóch kondor był czerwony, w pozostałych dwóch granatowy. Tak więc poniżej prezentuję ostateczną wersję kadłuba:



Post zmieniony (24-09-18 21:39)

 
07-01-14 11:27  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Messer, żeby nie było tak różowo, w tym samym numerze MiniRepliki (2/2013) jest barwna sylwetka tej 7-ki. Barwy odwrotne do tego co znajduje się w opracowaniu Pana T.Królikiewicza. Wybór należy do Ciebie.



Musisz chyba zrobić 2 egz. tego modelu.

--

 
07-01-14 20:09  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No i usterzenie. Wszystkie pezetelki miały usterzenia pionowe i poziome z profilem "płaska płytka" o niskiej procentowości czyli usterzenia były cienkie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-01-14 21:43  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Ostoja a czy mógłbyś wyjaśnić tak z ciekawości dlaczego taki profil ?
Z Poważaniem
Koszałek

 
08-01-14 10:02  Odp: [Relacja] PZL P-7a MbM 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tak prawdę mówiąc to nie bardzo jest co wyjaśniać. Tak "chłopcy" zaprojektowali bo prościej i taniej a jednocześnie wystarczająco dobrze działało. Na niektórych zdjęciach PZL P11c z Krakowa widać to bardzo wyraźnie - http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=13&w=p, że nie jest to typowy lotniczy profil symetryczny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024